Heiztechnik - Producent kotłów

Hitpellet - 15 kW kilka pytań

3 miesiąc 20 godzin temu #11543 przez mysiul
Jezeli zmienie moc kotla na: 13 / 9 / 6 kW to jaki ustawic nadmuch? Taki jaki byl przy wiekszych mocach czyli 28 / 25 / 20 czy mniejsze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 20 godzin temu #11546 przez MateuszZurek

mysiul napisał: Jezeli zmienie moc kotla na: 13 / 9 / 6 kW to jaki ustawic nadmuch? Taki jaki byl przy wiekszych mocach czyli 28 / 25 / 20 czy mniejsze?

Na początek bym nie zmieniał nadmuchów.

Jak zacznie palić trzeba zweryfikować czy końcówki płomienia nie są białe. Jak będą to zmniejsz nadmuch o 1% i dalej obserwuj.

Oczywiście test robisz na szybko.

2 miesiąc 3 tygodni temu #11632 przez zibis63
1. Jak skalibrować wartości dotyczącej ilości paliwa w podajniku ?
Załadowałem podajnik na maksa (160 kg), ustawiłem 100% i po 5 dniach użytkowania wyświetla się wartość 16% i mam alarm.
W rzeczywistości w podajniku pozostało 60 kg więc powinna wyświetlić się wartość ok. 37%.

W różnych źródłach podają, że 1 m3 pelletu = 450-650kg lub 650-700kg, w zależności od pelletu. W sterowniku (też mam Hit Tronica 900) ustawia się ilość pelletu w podajniku w litrach. Przyjmując że 1 litr pelletu = śr. 0,6 kg, to ustawiamy (przy ilości 160kg) 260 litrów.

2 miesiąc 3 tygodni temu - 2 miesiąc 3 tygodni temu #11635 przez MateuszZurek

zibis63 napisał: 1. Jak skalibrować wartości dotyczącej ilości paliwa w podajniku ?
Załadowałem podajnik na maksa (160 kg), ustawiłem 100% i po 5 dniach użytkowania wyświetla się wartość 16% i mam alarm.
W rzeczywistości w podajniku pozostało 60 kg więc powinna wyświetlić się wartość ok. 37%.

W różnych źródłach podają, że 1 m3 pelletu = 450-650kg lub 650-700kg, w zależności od pelletu. W sterowniku (też mam Hit Tronica 900) ustawia się ilość pelletu w podajniku w litrach. Przyjmując że 1 litr pelletu = śr. 0,6 kg, to ustawiamy (przy ilości 160kg) 260 litrów.

Czy twój sterownik nie ma opcji kalibracji?
W r. Control 890 jest coś takiego. Nie jest perfekcyjne ale pozwala wykonać cykl kalibracji od 100% do 0%.
Trwa to chwilę.
A i u mnie pojemność ustawia się w kilograma.

Jeżeli pojemność ustawiasz w litrach i znasz objętość kilograma pelletu to faktycznie możesz tak ustawić.
Po jakim czasie pewnie będziesz musiał to skorygować.

Jak widzisz, że ci zostało z 60kg to oblicz jaki to jest procent całości i zwiększ bieżącą wartość pojemności o taki procent. Potem ewentualnie skoryguj.

U siebie zauważyłem, że dokladnosc pomiaru jest obarczone dość dużym błędem i niekiedy pokazuje, że zostało np 20% a faktycznie jest więcej. Najlepszą dokładność mam w lecie gdzie piec najkrócej pracuje na niskich mocach (krótkich czasach podawania)

2 miesiąc 3 tygodni temu #11638 przez mysiul
Ajjjj, no faktycznie wartość 200 można zwiększyć - ustawiłem, na 260 i zobaczymy. A byłem przekonany, że 200 to jest maks.
W takim razie wszystko w porządku, ale swoją drogą przydałyby się jakieś statystyki np., co do spalania dziennego, dobowego, miesięcznego :)
Ciekawe czy taki podgląd byłby możliwy również w aplikacji w telefonie przez ht connect.

2 miesiąc 3 tygodni temu #11639 przez MateuszZurek

mysiul napisał: Ajjjj, no faktycznie wartość 200 można zwiększyć - ustawiłem, na 260 i zobaczymy. A byłem przekonany, że 200 to jest maks.
W takim razie wszystko w porządku, ale swoją drogą przydałyby się jakieś statystyki np., co do spalania dziennego, dobowego, miesięcznego :)
Ciekawe czy taki podgląd byłby możliwy również w aplikacji w telefonie przez ht connect.

Spoko pomysły, możesz je wrzucic do nowego wątku i HT przekażę producentowi.

Raczej nie spodziewał bym się realizacji.
Osobiście prowadzę log w Excelu na Google dock zawierający spalanie oraz konfigurację pieca pod konkretne paliwo.

Pozdrawiam

2 miesiąc 3 tygodni temu #11640 przez mysiul
Albo przynajmniej statystyki dotyczące rozpaleń w aplikacji, a nie na piecu..... serwis.... hasło..... wybór opcji....... za dużo czasu się marnuje :)

2 miesiąc 3 tygodni temu #11645 przez MateuszZurek

mysiul napisał: Albo przynajmniej statystyki dotyczące rozpaleń w aplikacji, a nie na piecu..... serwis.... hasło..... wybór opcji....... za dużo czasu się marnuje :)

U mnie jest to dostępne w informacjach. Praktycznie pierwsze menu i nie wymaga hasła.

Kiedyś już temat brakujących funkcjonalnosci był podnoszony na forum dla sterowników Plum ale oprócz przekazania ich do Plum nic się nie wydarzyło.

Czy strona internetowa do twojego modułu internetowego generuje wykresy.?
Da się zrobić eksport danych?

U mnie to wygląda następująco I da się zrobić eksport do csv co umożliwia potem jakąś analiza danych.

Załączniki:

2 miesiąc 3 tygodni temu #11646 przez mysiul
Obecnie nie ma zadnych wykresów, żadnej statystyki.

2 miesiąc 3 tygodni temu #11648 przez SERWIS1
Witam

Obecnie HT tronic Connect do sterownika HT tronic 900 i 700 jest rozwijany pod względem funkcjonalności. W niedługim czasie będą również wykresy dotyczące archiwizowania określonych parametrów.
Uruchomiona została nowa aplikacja BragerConnect 2 (nowa wersja z nowymi możliwościami) na system Android i w niedługim czasie na iPhone'a.

W chwili obecnej warto przesyłać wszelkie sugestie dotyczące funkcjonalności modułu internetowego - postaramy się, aby był jak najbardziej dopasowany do oczekiwań użytkowników.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik