Heiztechnik - Producent kotłów

Hitpellet - 15 kW kilka pytań

2 miesiąc 3 tygodni temu #11711 przez xfunio
Zgadza się aplikacja się zmieniła na duży PLUS.
Co do grzałek mi padła ostatnio a użytkuje piec od lipca (w wakacje grzałem wodę ) i chyba wiem co jest przyczyną że grzałki nam tak siadają. Zauważyłem u siebie że strasznie wariuje pomiar jasności płomienia. Od rozpalenia po pracę skaczę co 20-40% wcześniej tego nie było. Czasem w trakcie pracy pojawi się nawet rozpalanie. Wydaje mi się że problem jest po stronie czujnika płomienia (fotokomórki) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 2 tygodni temu #11725 przez SERWIS1
Witam

Zawsze warto niezwłocznie zgłaszać wstępnie telefonicznie wszelkie dziwne zachowania urządzeń. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości przez serwisanta zaleci on zgłoszenie reklamacji.

Grzałki ceramiczne są wrażliwe na przegrzanie - uszkodzenie standardowe następuje w przypadku braku przepływu powietrza przez grzałkę - np. przez zapchanie otworu wylotowego grzałki przez szlakę.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 miesiąc 2 tygodni temu #11738 przez xfunio
Witam
Co do czystości palnika to dbam o niego jak mogę dwa razy w tyg. odkurzam całość palnik + piec. Przyczyny bym szukał w wadliwej czujce płomienia która źle wskazuje jasność płomienia co przekłada się na przechodzenie w tryb rozpalania w trakcie pracy pieca lub problem z rozpalaniem.

2 miesiąc 2 tygodni temu #11770 przez SERWIS1
Witam

W przypadku, gdy czujnik nie odczytuje płomienia w momencie, gdy on jest na palniku zadzwoń wstępnie do serwisu - koledzy skonsultują sytuację i ewentualnie polecą Ci wysłanie zgłoszenia reklamacyjnego.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 miesiąc 2 tygodni temu #11872 przez xfunio
Witam
Na pewno jest problem z czujnikiem płomienia ( mam czarny z fioletową obwódką) zgłosiłem to do naszego "lokalnego" serwisanta to poinformował że u Was nie ma ich na stanie :). Czekam już od przeszło tyg. Niestety pojawia się problem z rozpalaniem bo czujnik nie widzi płomienia raz jest dobrze raz jest źle. Tylko czekam kiedy znowu siądzie grzałka bo czasem na pełnej mocy pieca pojawia się rozpalanie... Czy są jakieś inne dostępne czujniki płomienia ew. grzałki.