Heiztechnik - Producent kotłów

palenie drewnem w piecu na pellet

5 miesiąc 4 tygodni temu #11513 przez Rycho01
Witam,
Dorobiłem wyjmowany ruszt do pieca na pellet, sterownik mam serii HT Tronik 900.
Chcę spróbować palić drewnem, nie ma jednak w sterowniku opcji ruszt i z tego co czytałem na forum to producent nie umożliwia uruchomienie tej opcji w tym piecu.
Czy ktoś z szanownych Kolegów ma jakiś pomysł jak to obejść, tzn, chodzi mi o to żeby sterownik sterował pompami , zaworem i regulował dopływ powietrza ale nie podawał pelletu.
Jestem świadomy że nie jest to zalecany sposób palenia ale mimo wszystko chcę spróbować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 4 tygodni temu #11514 przez MateuszZurek

Rycho01 napisał: Witam,
Dorobiłem wyjmowany ruszt do pieca na pellet, sterownik mam serii HT Tronik 900.
Chcę spróbować palić drewnem, nie ma jednak w sterowniku opcji ruszt i z tego co czytałem na forum to producent nie umożliwia uruchomienie tej opcji w tym piecu.
Czy ktoś z szanownych Kolegów ma jakiś pomysł jak to obejść, tzn, chodzi mi o to żeby sterownik sterował pompami , zaworem i regulował dopływ powietrza ale nie podawał pelletu.
Jestem świadomy że nie jest to zalecany sposób palenia ale mimo wszystko chcę spróbować.

Cześć,
Bez wgrania oprogramowania umożliwiającego taką pracę może ci się to nie udać.
Piece klasy 5 nie powinien umożliwiać palenia na ruszcie.

Pozdrawiam

5 miesiąc 4 tygodni temu #11516 przez Rycho01
Zakładam że nowy soft może wgrać tylko serwis Hezitechnik i pewnie mi tego nie zrobi. Chyba że można samemu to zrobić, tylko skąd soft?
Czy ktoś ma jakieś inne pomysły, zastanawiam się czy np. nie odłączyć zasilania na podajniku pelletu i odpowienio ustawić nadmuchy na poszczególnych mocach żeby piec sterował powietrzem w zależności od temeperatury pieca lub palić w trybie nadzoru.
Mile widziane inne pomysły.

5 miesiąc 4 tygodni temu #11522 przez MateuszZurek

Rycho01 napisał: Zakładam że nowy soft może wgrać tylko serwis Hezitechnik i pewnie mi tego nie zrobi. Chyba że można samemu to zrobić, tylko skąd soft?
Czy ktoś ma jakieś inne pomysły, zastanawiam się czy np. nie odłączyć zasilania na podajniku pelletu i odpowienio ustawić nadmuchy na poszczególnych mocach żeby piec sterował powietrzem w zależności od temeperatury pieca lub palić w trybie nadzoru.

Soft może Ci wgrać tylko Serwis.
Nie wiem czy znajdziesz gdzieś soft i interfejs do jego wgrania poza HT.

W sumie to musisz sterować nadmuchem w zależności od temperatury pieca i obiegu oraz kontrolować czy się pali.

Nie wiem czy ci się to uda bez softu lub zewnętrznego sterownika.

5 miesiąc 4 tygodni temu - 5 miesiąc 4 tygodni temu #11525 przez Markus

Rycho01 napisał: Zakładam że nowy soft może wgrać tylko serwis Hezitechnik i pewnie mi tego nie zrobi. Chyba że można samemu to zrobić, tylko skąd soft?

Witam

Za pewnie odłączenie zasilania od podajnika, regulator wykryje i zakończy pracę. Myślałem nad zasłonięciem wlotu na podajnik nr 1, ale jest chyba inny problem.
Fotokomórka, sprawdzająca jasność płomienia. I tu będzie płomień zero. Można oszukać oświetlając fotokomórkę. Ale to już niezła zabawa.
No i co na to producent i warunki gwarancji.

Pozdrawiam
Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

5 miesiąc 4 tygodni temu #11527 przez Rycho01
Nie mam tego pieca na co dzień, więc nie mogę potestować co można w sterowniku wyłaczyć a co nie. Nie znam też menu sterownika na pamięć.
Jutro będę próbował, jak by ktoś miał jeszcze jakieś doświadczenia to się polecam.

4 miesiąc 3 tygodni temu #12026 przez jackjj
Uważaj z nadmuchem u mnie na 40 % się paliło bez problemu nie proponuję ustawiac dużo więcej.
Uważaj z załadunkeim - nie przesadzaj bo jak za dużo włożysz zagotujeszcz wodę
:)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem