Heiztechnik - Producent kotłów

Hitpellet 20KW jak najkorzystniej go ustawić i palić

1 miesiąc 2 tygodni temu #13572 przez Markus

volf_66 napisał: dzięki za odpowiedz, nie mam podłogówki, stara instalacja około 300l w zładzie, wydaje mi się ze ekonomiczniej będzie, gdy pompa będzie się wyłączać,

Witam,

Też mam starą instalację z co najmniej 300 litrami w zładzie. Z moich obserwacji doszedłem do takich wniosków, że dla mnie najlepsze będzie stała praca pompy, natomiast, w przypadku sygnału od termostatu o nagrzaniu pomieszczenia, regulator kotła obniża temperaturę mieszacza (zaworu) o 2 stopnie. Obniżenie na mieszaczu wydłuża postój, ale jednocześnie cały czas mam w obiegu wodę i zachowany jest komfort cieplny. Przy wyłączeniu pompy będziesz miał rzeczywiście długi postój kotła, ale cały zład wystudzi się i potem kocioł będzie musiał to wszystko z powrotem nagrzać. W pomieszczeniach będzie można zaobserwować skoki temperatury. Ale oczywiście wszystko najlepiej sprawdzić w praniu, gdyż każdy budynek ma swoją specyfikę.

Pozdrawiam
Markus

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 1 tydzień temu - 1 miesiąc 1 tydzień temu #13668 przez volf_66
imgur.com/WgEQ4Jr

koledzy pellet mam od firmy Dankros, posiada wszelkie atesty, czy to co widać (spalanie) na zdjęciu jest normalne, popiołu jest naprawdę nie wiele, jeżeli to z palnika spadnie do wiaderka to rozsypuje się w popiół,

imgur.com/OhpMWdo

imgur.com/5Blq32D

1 miesiąc 1 tydzień temu #13669 przez Szofer33
Ja też palę Dankrosem ale mam bardziej czarny popiół. U ciebie to jakoś lepiej wygląda choć też nie mam spieków i nigdy nie miałem problemów z tym pelletem. Nie wiem poza tym jaki powinien być popiół po spaleniu pelletu.

1 miesiąc 1 tydzień temu #13670 przez Patrol
z ilu rozpalen sa to pozostalosci? generalnie jak na czyszczenie samym nadmuchem to ok, widac niedopalone drobiny, wiec mozesz potestowac z delikatnym obnizeniem czasu podawania. Wrzuc jeszcze fotki jak wyglada wnetrze kotla

1 miesiąc 1 tydzień temu - 1 miesiąc 1 tydzień temu #13671 przez volf_66
imgur.com/wmmLLdh

więcej jak będę w domu po pracy, coś wrzucę

to co widać w palniku to z 3-4 dni palenia, teraz zauważyłem ze mam 10, 11 rozpaleń w ciągu doby

1 miesiąc 1 tydzień temu #13672 przez MateuszZurek

volf_66 napisał: imgur.com/WgEQ4Jr

koledzy pellet mam od firmy Dankros, posiada wszelkie atesty, czy to co widać (spalanie) na zdjęciu jest normalne, popiołu jest naprawdę nie wiele, jeżeli to z palnika spadnie do wiaderka to rozsypuje się w popiół,

imgur.com/OhpMWdo

imgur.com/5Blq32D

Cześć,
U mnie jest bardzo podobny popiół.
Dowrze wypalony, nie ma spiekow I na palniku czysto.
Nie ma co szukać dziury w całym. Jest super.

Pozdrawiam