Heiztechnik - Producent kotłów

Hitpellet 20KW jak najkorzystniej go ustawić i palić

5 miesiąc 9 godzin temu #12430 przez Markus
Jaka jest teraz temperatura Zaworu?

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 9 godzin temu #12431 przez volf_66
jak na zdjęciu 37, ale teraz jestem w pracy i ci nie powiem, po 16-tej spróbuje popuścić śrubunek, zobaczymy czy pomoże

5 miesiąc 9 godzin temu #12432 przez Szofer33
Kolego posłuchaj Marcusa i obniż temperaturę na zaworze a nie ustawiaj na 50 stopni zadanej i to samo przy kotle nie 60 a daj 70 na próbę.

5 miesiąc 9 godzin temu #12433 przez volf_66
ok, tak zrobię, zobaczymy czy pomoże, będę pisał

5 miesiąc 4 godzin temu #12439 przez Patrol
Musisz mieć możliwość podbicia temp. wody zasilającej grzejniki do wymaganej wartości, bo nie dogrzejesz pomieszczeń jak przyjdzie zima, więc nie wiem czemu ma służyć test z obniżeniem zadanej do 35st.
Sprawdź instalację i poprawność pracy zaworu mieszającego (sam zawór zwrotny też może nawalić)

4 miesiąc 4 tygodni temu #12446 przez Szofer33
Witam. Ja tez dzisiaj rozpalilem pierwszy raz mój kocioł na cały dzień bo zimno było. Kocioł ma zadaną 70c ale tego nie osiągnął tylko max 64c. Czy tak ma być? Kocioł nie jest obciazony bo to 20kw i dom niewielki. Na zaworze 45c ustawionione i widziałem ze na 100% mocy tylko na poczatku działał a potem tylko potrzymywał? Prosze o porade.

4 miesiąc 4 tygodni temu #12447 przez volf_66
Panowie problem rozwiązany, pomógł monter instalacji, ja stwierdziłem że moim zdaniem pompa nie pracuje, gość zasugerował że pompa mogła się zastać, aby odkrecic ten dekiel w pompce i śrubokrętem obrócić wirnikiem, faktycznie pompa była zastana i nie mogła ruszyć, obróciłem śrubokrętem wirnik, i wszystko hula, pozdrawiam

4 miesiąc 4 tygodni temu - 4 miesiąc 4 tygodni temu #12450 przez MateuszZurek

Szofer33 napisał: Witam. Ja tez dzisiaj rozpalilem pierwszy raz mój kocioł na cały dzień bo zimno było. Kocioł ma zadaną 70c ale tego nie osiągnął tylko max 64c. Czy tak ma być? Kocioł nie jest obciazony bo to 20kw i dom niewielki. Na zaworze 45c ustawionione i widziałem ze na 100% mocy tylko na poczatku działał a potem tylko potrzymywał? Prosze o porade.

Cześć,
W pierwszych dniach grzania może tak być, że będziesz miał na tyle duże rozbiory ciepła, że piec się rozpędzi na 100% mocy i po przejściu na 50% czy nawet 30% mocy jednak mu jej braknie i będzie skakał między 30% a 50% mocy.
To jest normalna sytuacja. Daj mu trochę czasu i nie wylanczaj pieca. Niech rozgrzeje posadzki w podłogówce i uzupełni braki ciepła w domu.
Potem powinien przejść w normalną pracę z wygaszaniem i postojami.
To nie jest śmieciuch, paląc od czasu do czasu nic nie osiągniesz i tylko będziesz się denerwować.
Traktuj go bardziej jak piec gazowy. Odpalasz i działa. Jak masz dobrze skonfigurowany piec i resztę układu. Masz zetkę i regulator ciągu kominowego (RCK) to obsługa polega na dosypywaniu paliwa i co jakiś czas czyszczeniu.

Pozdrawiam.

4 miesiąc 4 tygodni temu #12451 przez MateuszZurek

volf_66 napisał: Panowie problem rozwiązany, pomógł monter instalacji, ja stwierdziłem że moim zdaniem pompa nie pracuje, gość zasugerował że pompa mogła się zastać, aby odkrecic ten dekiel w pompce i śrubokrętem obrócić wirnikiem, faktycznie pompa była zastana i nie mogła ruszyć, obróciłem śrubokrętem wirnik, i wszystko hula, pozdrawiam

To jest pompa podpięta do sterownika pieca?

W moim sterowniku jest funkcja ochrony pomp przed zastaniem. Raczej wszystkie nowsze sterowniki powinny mieć taką funkcję ale nie widzę wzmianki o tej funkcji w HT TRONIC 900

Opis z instrukcji dostarczonej do mojego sterownika www.heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE%...R_PL_wydanie_1.1.pdf

17.3 Funkcja ochrony pomp przed
zastaniem
Regulator realizuje funkcję ochrony pompy
CO, CWU oraz MIESZACZY przed zastaniem.
Polega ona na ich okresowym włączeniu (co
167 h na kilka sekund). Zabezpiecza to
pompy przed unieruchomieniem na skutek
osadzania się kamienia kotłowego. Dlatego
w czasie przerwy w użytkowaniu kotła,
zasilanie regulatora powinno być podłączone.
Funkcja realizowana jest także przy
wyłączonym za pomocą klawiatury
regulatorze (regulator w stanie
WYŁĄCZONY).

4 miesiąc 4 tygodni temu #12453 przez volf_66
tak oczywiście pompa jest podpięta do sterownia "pompa zaworu 1",
ktoś ma jakiś sprawdzony szybki sposób jak odpowietrzyć instalację co (układ zamknięty), bo po wczorajszym uruchomieniu instalacji zwłaszcza dzisiaj rano strasznie szumi w grzejnikach, w innych słychać przelewanie się wody. Na każdym pionie jest zawór odpowietrzający automatyczny, wczoraj jak jeszcze raz dobiłem wodę to mi wyrzuciło w kotłowni parę litrów wody. Czy zaś trzeba na każdym zaworze śrubunek popuszczać przy zamkniętym zaworze?