HEIZTECHNIK Q HIT PLUS 20 KW przeróbka na podajnik

Strona główna Forum Miejsce na sugestie HEIZTECHNIK Q HIT PLUS 20 KW przeróbka na podajnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60679
      michalrynk
      Uczestnik

      Witam serdecznie posiadam od 2 lat piec HEIZTECHNIK
      Q HIT PLUS 20 kw http://allegro.pl/heiztechnik-kociol-piec-do-c-o-q-hit-plus-20kw-i3068483125.html i chce do niego zamontowac podajnik firmy
      Pancerpol ślimakowy Trio mam tylko mały problem jaka moc podajnika włożyc 17 kw czy 25 kw sprzedawcy proponuja mi 25 kw mam dom o pow.130m2 sciany zewnętrzne porotherm 30+15 styropian 9 grzejników +24m2 podłogówki strop porotherm 30 bez docieplenia prosze o porade pana serwisanta i was mili.Wiem jedno ze nastepny piec tez bedzie HEIZTECHNIK ale juz z podajnikiem.
      Pozdrawiam

    • #60683
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że powinieneś zastosować palnik o mocy 17 kW. Z tym większym możesz mieć problemy z jego gabarytami. Co do mocy to wystarczy on bez problemu.

      Pozdrawiam

    • #60682
      michalrynk
      Uczestnik

      dziekuje za odpowiedz patrzac sie na rysunek techniczny 17 kw i 25 kw róznica na wysokosci jest o prawie 3cm wiekszy ten 25kw ale długosc od mocowania do pieca do konca paleniska jest taka sama i mam pytanie czy to prawda ze przy tym 25 kw to by podajnik sie by mniej załaczał bo szybciej nabrał by temperatury i czy wiecej bym spalił w tym 17 kw bo czesciej by sie włanczał .

    • #60681
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Teoretycznie patrząc to wręcz przeciwnie, na małym palniku powinieneś mieć mniejsze spalanie, gdyż kocioł ten stojąc często w podtrzymaniu w małym palniku będzie miał mniej paliwa i mniej paliwa w tym czasie będzie odgazowywało i spalało się bez tlenu wytwarzając nadmierne ilości sadzy.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.