Palniki

Palniki na pellet

W obecnych czasach coraz większe restrykcje dotyczące emisji spalin do atmosfery sprawiają, że ekologiczne rozwiązania grzewcze stają się obowiązkowe. Jeżeli ktoś posiada stary piec, który chciałby wymienić jednak jest to zbyt drogie rozwiązanie, można zastosować palniki na pellet.

Szybka modernizacja pieca

Chcąc w szybki sposób zmodernizować piec, najprostszym rozwiązaniem będzie podłączenie palnika pelletowego do pieca. Po podłączeniu takiego palnika, obsługa starego pieca staje się ekonomiczna i przede wszystkim komfortowa. Pellet jest paliwem bardzo ekologicznym, spala się bardzo czysto, dlatego nie trzeba się martwić o normy dotyczące emisji spalin.

Oferowane palniki pelletowe to najnowocześniejsze rozwiązania na rynku. Palnik pracuje automatycznie, pobiera paliwo z zbiornika, który wystarczy co jakiś czas zasypać paliwem i w zasadzie można o nich zapomnieć. Sterownik zarządza automatyczną pracą palnika, dobiera odpowiednią dawkę paliwa do spalania, przez co temperatura jest utrzymywana na właściwym poziomie.

Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych w oferowanych palnikach, można osiągnąć dużo większą sprawność, a co za tym idzie więcej energii zostanie przekazanej do instalacji grzewczej, przy jednoczesnej redukcji straty ciepła.

Kolejnym ważnym udogodnieniem jest zastosowanie mechanicznego oczyszczania palnika. Podczas spalania pelletu powstaje popiół oraz tak zwana szlaka. Dzięki zastosowaniu automatycznego zgarniacza, oferowane palniki pelletowe są w stanie samoistnie usuwać zanieczyszczenie, przez co ich utrzymanie jest dużo łatwiejsze.