Kotły pelletowe

Piece węglowe, w których paliwem jest węgiel kamienny, coraz bardziej wypierane są przez nowoczesne piece pelletowe, zasilane granulatem produkowanym z odpadów drewna. Ten sposób ogrzewania domu, a także podgrzewania wody, to duży krok w stronę ochrony środowiska.

Kotły pelletowe

Nasza bogata oferta obejmuje zaawansowane technologicznie kotły na pellet, gwarantujące optymalne ogrzewanie pomieszczeń. Wśród propozycji można znaleźć kotły pelletowe 5 klasy charakteryzujące się elegancką i nowoczesną sylwetką, innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie techniki spalania, oraz redukcją emisji szkodliwych substancji wynikłych z procesu spalania.

Wszystkie dostępne modele wyposażone są w palnik, układ podawania paliwa z zasobnikiem o pojemności wystarczającej na kilkudniową pracę. Kotły posiadają możliwość przyłączenia dodatkowego zasobnika, pozwalającego na zwiększenie ilości pelletu. Dobór paliwa następuje automatycznie, w procesie autoregulacji HT- Logic III, po zaprogramowaniu funkcji na panelu sterowniczym urządzenia, a czytelny wyświetlacz informuje o postępie włączonych programów.

Modele pieców pelletowych klasy 5 oraz EKO DESIGN

Piece pelletowe produkowane przez naszą firmę cechują się znaczną rozpiętością mocy grzewczej – wśród dostępnych modeli można znaleźć piece niewielkie, o kompaktowych rozmiarach i odpowiedniej do wielkości mocy grzewczej, jak i kotły o możliwości produkcji ciepła na skalę przemysłową.

Wśród polecanych modeli można wyróżnić:

  • One – jeden z najmniejszych kotłów na rynku o mocy 8 kW
  • HT DasPell GL 60 – kocioł o mocy grzewczej 60 kW
  • MAXPell GL 450 – piec pelletowy o mocy 450 kW

Wszystkie piece pelletowe znajdujące się w ofercie Heiztechnik posiadają świadectwa emisyjne, atesty i certyfikaty bezpieczeństwa ich użytkowania.