Kocioł pelletowy DasPell NEXT to najnowszy, kompaktowy kocioł z bogatym wyposażeniem. Automatyka pogodowa z sondą Lambda i autoregulacją HT-Logic III zapewnia łatwą i prostą obsługę. Wyposażony jest w palnik z automatycznym czyszczeniem, system automatycznego czyszczenia wymiennika oraz moduł hydrauliczny.

Konstrukcja kotła oparta jest na bazie pionowego płomieniówkowego wymiennika ciepła z systemem automatycznego czyszczenia wymiennika. Spalanie realizowane jest, poprzez samoczyszczący, automatyczny palnik wrzutkowy z otwieraną podłogą, który wyposażony jest w zapalarkę, fotoelement oraz termoelement. Kocioł wyposażony jest w  wentylator wyciągowy, który napowietrza proces spalania oraz usprawnia ciąg kominowy.

Sterowanie kotłem oraz instalacją grzewczą odbywa się poprzez dotykowy 5” wyświetlacz, wykonany w technologii pojemnościowej. Sterownik pogodowy HT-tronic 900 Touch steruje pracą 4 pomp oraz siłownikiem zaworu mieszającego. Automatykę można rozbudować poprzez podłączenie dodatkowych modułów. Sterownik współpracuje z panelem zdalnego sterowania, 2 termostatami pokojowymi oraz modułem internetowym. Posiada autoregulację HT-Logic III, która steruje pracą palnika, dobiera parametry pracy oraz moduluje moc w zależności od temperatury kotła.

Pracuje w standardzie iPell R – optymalizacji procesu spalania z modułem HT-tronic Lambda. System optymalizacji z sondą gwarantuje najwyższą jakość spalania. Kocioł wyposażony jest w moduł hydrauliczny, który składa się z: zaworu mieszającego z siłownikiem, pompy zaworu, pompy CWU. Kocioł zabezpieczony jest pompą ochrony powrotu z czujnikiem temperatury. Przystosowany jest do montażu w układzie zamkniętym zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konstrukcja umożliwia łatwy i prosty montaż kotła. Wyprowadzenie spalin odbywa się poprzez wentylator wyciągowy, który można ustawi w zależności od potrzeb w 5 pozycjach od poziomu (kąt 00, 450, 900, 1350, 1800).

Moc nominalnakW15202530
Zakres mocykW4,5-156-207,5-259-30
Max. temperatura pracyoC85858585
Pojemność wodnaL758181119
Maksymalne ciśnienie roboczeBar2222
Min. ciąg kominowyPa10121416
Przyłącze instalacjiGZ 1GZ 1GZ 1GZ 1
Przyłącze komina (średnica wew.)mm120120120120
Masa kotłakg345405405451
Objętość zasobnikadm3240240240240
Szerokość kotła z zbiornikiemcm85909095
Szerokość zbiornikacm45454545
Głębokość korpusu z czopuchemcm98989898
Wysokość korpusucm144144144144
Wysokość kr. zasilaniacm122,5122,5122,5122,5
Wys. do środka kominacm120120120120

HT-tronic 900 Touch

Rozbudowana automatyka HT-tronic® 900 Touch umożliwia intuicyjną obsługę pracy kotła oraz instalacji grzewcze.
  • ikona POMPA
    Pompa kotła
  • ikona POMPA
    Pompa CWU
  • ikona ZAWOR MIESZAJACY
    Zawór mieszający
  • ikona TERMOSTAT
    Termostat
  • ikona POMPA
    Pompa zaworu mieszającego
  • ikona POMPA
    Pompa CO
  • ikona STEROWANIE POGODOWE
    Sterowanie pogodowe
  • ikona HT LOGIC III
    HT Logic II
  • ikona ZAPALARKA
    Zapalarka
  • ikona alarm
    Alarm
  • ikona MODUL INTERNETOWY
    Moduł WWW
  • ikona KOLOROWY WY—SWIETLACZ
    Kolorowy wyświetlacz
  • ikona DOTYKOWY WY—SWIETLACZ
    Dotykowy wyświetlacz
HT-tronic 900 Touch

Moduły rozszerzające automatykę

HT-tronic M-Z2
  • Moduł zaworu,
  • Pompa zaworu,
  • Zawór mieszający,
  • Sterowanie pogodowe,
  • Termostat,
HT-tronic M-BC
  • Pompa buforu,
  • Pompa obiegu cyrkulacyjnego,
HT-tronic Rooms
  • Przewodowy panel zdalnego sterowania z termostatem pokojowym,
HT-tronic Rooms Wireless
  • Bezprzewodowy panel zdalnego sterowania z termostatem pokojowym,
HT-tronic TPP
  • Termostat pokojowy – przewodowy,
HT-tronic TPB
  • Termostat pokojowy, bezprzewodowy z programem tygodniowym,
HT-tronic TPB – APP
  • Termostat pokojowy z programem tygodniowym – bezp. z aplikacją mobilną APP,
HT-tronic Connect
  • Moduł internetowy – obsługa poprzez przegladarkę internetową oraz aplikacje mobilną,