Kocioł pelletowy ONE BASIC to nowoczesny kompaktowy kocioł o niewielkich wymiarach. Automatyka pogodowa z sondą Lambda i autoregulacją HT-Logic III zapewnia łatwą i prostą obsługę. Wyposażony jest w palnik z automatycznym czyszczeniem oraz pompę ochrony powrotu.

Konstrukcja kotła oparta jest na bazie pionowego płomieniówkowego wymiennika ciepła z systemem mechanicznego czyszczenia wymiennika. Spalanie realizowane jest, poprzez samoczyszczący, automatyczny palnik wrzutkowy z otwieraną podłogą, który wyposażony jest w zapalarkę, fotoelement oraz termoelement. Kocioł wyposażony jest w wentylator wyciągowy, który napowietrza proces spalania oraz usprawnia ciąg kominowy.

Sterowanie kotłem oraz instalacją grzewczą odbywa się poprzez sterownik pogodowy HT – Tronik 900, który steruje pracą 4 pomp oraz siłownikiem zaworu mieszającego. Automatykę można rozbudować poprzez podłączenie dodatkowych modułów. Sterownik współpracuje z panelem zdalnego sterowania, 2 termostatami pokojowymi oraz modułem internetowym. Posiada autoregulację HT-Logic III, która steruje pracą palnika, dobiera parametry pracy oraz moduluje moc w zależności od temperatury kotła.

Pracuje w standardzie iPell R – optymalizacji procesu spalania z modułem HT-tronic Lambda. System optymalizacji z sondą gwarantuje najwyższą jakość spalania.

Kocioł zabezpieczony jest pompą ochrony powrotu z czujnikiem temperatury. Przystosowany jest do montażu w układzie zamkniętym zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Moc nominalnakW8111520
Zakres mocykW2-84-115-156-20
Max. temperatura pracyoC85858585
Pojemność wodnaL32326060
Maksymalne ciśnienie roboczeBar3333
Min. ciąg kominowyPa10121416
Przyłącze instalacjiGZ 1″GZ 1″GZ 1″GZ 1″
Przyłącze kominamm120120120120
Masa kotłakg225231314324
Objętość zbiornikadm38080130130
Objętość zbiornika paliwa z nadstawkądm3200200230230
Szerokość kotłacm57,557,57070
Głębokość korpusucm66667676
Wysokość korpusucm125125140140
Wysokość korpusu z nadstawkącm175175175175
Wysokość do środka kominacm10101010

HT-tronic 900

Regulator kotłów pelletowych. Regulator ten jest wyposażeniem kotłów HT DasPell GL, MaxPell GL oraz MaxPell.
  • ikona POMPA
    Pompa kotła
  • ikona POMPA
    Pompa CO
  • ikona POMPA
    Pompa CWU
  • ikona POMPA
    Pompa zaworu mieszającego
  • ikona ZAWOR MIESZAJACY
    Zawór mieszający
  • ikona STEROWANIE POGODOWE
    Sterowanie pogodowe
  • ikona TERMOSTAT
    Termostat
  • ikona HT LOGIC III
    HT Logic II
  • ikona ZAPALARKA
    Zapalarka
  • ikona alarm
    Alarm
  • ikona MODUL INTERNETOWY
    Moduł WWW
HT tronic 900

Moduły rozszerzające automatykę

HT-tronic M-Z2
  • Moduł zaworu,
  • Pompa zaworu,
  • Zawór mieszający,
  • Sterowanie pogodowe,
  • Termostat,
HT-tronic M-BC
  • Pompa buforu,
  • Pompa obiegu cyrkulacyjnego,
HT-tronic Rooms
  • Przewodowy panel zdalnego sterowania z termostatem pokojowym,
HT-tronic Rooms Wireless
  • Bezprzewodowy panel zdalnego sterowania z termostatem pokojowym,
HT-tronic TPP
  • Termostat pokojowy – przewodowy,
HT-tronic TPB
  • Termostat pokojowy, bezprzewodowy z programem tygodniowym,
HT-tronic TPB – APP
  • Termostat pokojowy z programem tygodniowym – bezp. z aplikacją mobilną APP,
HT-tronic Connect
  • Moduł internetowy – obsługa poprzez przegladarkę internetową oraz aplikacje mobilną,