Głośna praca podajnika

Strona główna Forum Pomoc techniczna Głośna praca podajnika

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71057
      Robertb
      Uczestnik

      Witam,
      Q eko duo 17kW zamontowany. Wszystko działa bez zarzutu, jednak mam mały problem z głośną pracą podajnika. Podawanie paliwa słychać poprzez buczenie, pomimo odcięcia od kotłowni dwoma parami drzwi. Czy to jest ok? Czy coś jest nie tak. Przy okazji po odsłonięciu przesłony na dmuchawie na max, strumień ognia na palniku ucieka mi na prawą stronę.

    • #71062
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Motoreduktor nie jest bezgłośny jednakże generowany przez niego dźwięk nie jest zbyt donośny. Sprawdź czy motoreduktor i silnik są dokręcone do podajnika. Jeżeli nic się nie poprawi to napisz zgłoszenie reklamacyjne na serwis a przyjedzie do Ciebie serwisant i zweryfikuje problem.

      Otwarcie przysłony na dmuchawie intensyfikuje płomień. Jeżeli posiadasz palnik stały to sprawdź czy jest uszczelniony pomiędzy komorą powietrzną a talerzem paleniska.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71061
      Robertb
      Uczestnik

      Sprawdziłem wszystkie śruby, podokręcałem, ale nic się nie zmieniło. Palnik to trio obrotowy.

    • #71060
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wyślij zgłoszenie na serwis, a przyjedzie do Ciebie serwisant – zweryfikuje sytuację i usunie usterkę.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71059
      Robertb
      Uczestnik

      Piec zamontowałem na wibroizolatorach, wydatek 130zł za 5szt opłacił się jak nigdy. „Buczenie” podczas pracy podajnika jest zdecydowanie mniej dokuczajace. Polecam to rozwiązanie dla osób mających kotłownie oddzieloną dwoma parami drzwi od pomieszczeń mieszkalnych. Najgorsze to przeróbki rur po podniesieniu pieca o jakieś 4cm.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.