Głośna praca podajnika

Strona główna Forum Pomoc techniczna Głośna praca podajnika

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71057
   Robertb
   Uczestnik

   Witam,
   Q eko duo 17kW zamontowany. Wszystko działa bez zarzutu, jednak mam mały problem z głośną pracą podajnika. Podawanie paliwa słychać poprzez buczenie, pomimo odcięcia od kotłowni dwoma parami drzwi. Czy to jest ok? Czy coś jest nie tak. Przy okazji po odsłonięciu przesłony na dmuchawie na max, strumień ognia na palniku ucieka mi na prawą stronę.

  • #71062
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Motoreduktor nie jest bezgłośny jednakże generowany przez niego dźwięk nie jest zbyt donośny. Sprawdź czy motoreduktor i silnik są dokręcone do podajnika. Jeżeli nic się nie poprawi to napisz zgłoszenie reklamacyjne na serwis a przyjedzie do Ciebie serwisant i zweryfikuje problem.

   Otwarcie przysłony na dmuchawie intensyfikuje płomień. Jeżeli posiadasz palnik stały to sprawdź czy jest uszczelniony pomiędzy komorą powietrzną a talerzem paleniska.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #71061
   Robertb
   Uczestnik

   Sprawdziłem wszystkie śruby, podokręcałem, ale nic się nie zmieniło. Palnik to trio obrotowy.

  • #71060
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Wyślij zgłoszenie na serwis, a przyjedzie do Ciebie serwisant – zweryfikuje sytuację i usunie usterkę.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #71059
   Robertb
   Uczestnik

   Piec zamontowałem na wibroizolatorach, wydatek 130zł za 5szt opłacił się jak nigdy. „Buczenie” podczas pracy podajnika jest zdecydowanie mniej dokuczajace. Polecam to rozwiązanie dla osób mających kotłownie oddzieloną dwoma parami drzwi od pomieszczeń mieszkalnych. Najgorsze to przeróbki rur po podniesieniu pieca o jakieś 4cm.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.