posiadam kocioł Q EKO DUO 17

Strona główna Forum Pomoc techniczna posiadam kocioł Q EKO DUO 17

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68542
      kr7ys
      Uczestnik

      Witam posiadam kocioł posiadam kocioł Q EKO DUO 17 plus sterownik HT 500
      kocioł ma problemy złapaniem temperatury nastawy i pali sporo ekogroszku
      paramtry
      czas pauzy 50s
      obroty duchawy w pod. 5s
      krotość podawania 2
      czas oczekiwania 10
      obroty dmuchawy 1
      obroty dmuchawy zwrost 1
      czas pracy podajnika 10s
      dodam w domu jest palone 3 zimę dom ocieplony
      proszę o pomoc

    • #68563
      roman kukuł
      Uczestnik

      od kiedy ci sie tak dzieje i jaki masz opal

    • #68562
      kr7ys
      Uczestnik

      można odpowiedzieć że od początku. Pierwszy rok uznałem że nowy dom trzeba go wygrzać itp, drugi rok paliłem ale drzewem ( miałem spory zapas drewna)
      ale w tym roku palę już eko i sporo go idzie. W czasie gdy były mrozy palił ok 40kg nawet i więcej
      zauważyłem że jest dużo popiołu ( jak by nie dopalony wegęl)
      Na workach nie ma napisanego ilo kaloryczny jest ekogroszek.

    • #68561
      roman kukuł
      Uczestnik

      1. jaki duzy dom
      2. jak masz zrobiona instalacje i podlaczony kociol
      3. gdzie kupiles ten grszek albo z jakiej kopalni pochodzi i po ile za t

      40 kg to jakas masakra moj przy tej pogodzie spala maxsymalnie 17kg a mam 25 i ogrzewam 160 m nieocieplonego domu

    • #68560
      kr7ys
      Uczestnik

      220m ale użytkowany jest tylko parter czyli ok 110m i tylko tu są grzejniki
      przy kotle jest zawór mieszający 3 drożny sterowany ręcznie. Zamontowanych jest 6 grzejników, jedna suszarka i ok 600m bierzących podłogówki to jest ok 80m kwadratowych. podłogówka ma jeszcze swój zawór mieszjący i pompkie podłączoną razem z pompką od grzejników.
      mówiono mi że groszek jest polski, a za tone to ok 900zł

    • #68559
      roman kukuł
      Uczestnik

      jak masz ustawiony zawor kotla
      jaka jest ustawiona tem zadana kotla
      sa glowice na grzejnikach
      jaka jest temperatura zasilania podlogowki
      masz podlaczony termostat pokojowy
      i jaka masz temperature w domu a jak jest ustawiona przeslona wentylatora i jaki jest jego typ

    • #68558
      kr7ys
      Uczestnik

      zawór na kotle mam ustawiony tak że gdy na kotle jest 59 stopni to na wyjściu za pompką na termometrze pokazuje 54 stopnii. (rączka zaworu zakrywa liczby 2,3,4)
      temp zadana 60 stopni

      sa glowice na grzejnikach

      nie rozumiem
      temp. na zasilaniu podłogówki ok 32 stopnii
      temp w domu 24,2 zadana 25, w rzeczywistości temp w domu jest mniejsza.
      wentylator WPA 06
      znajomy mi doradził żebym zmienił trochę ustawienia i jak by trochę lepiej
      podaje nowe ustawienia kotła
      czas pauzy 47s
      obroty dmuchawy w pod. 0
      czas dmuchawy w pod 5
      krotność podawania 2
      czas oczekiwania 10
      obroty dmuchawy 4 przysłona otwarta na ok 3 cm
      obroty dmuchawy zwrost 1
      czas pracy podajnika 10
      teraz trochę cieplej w dzień na dworze na plusie może dlatego kocioł trochę lepiej pracuje

    • #68557
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności podnieś temperaturę na kotle na 65 stopni C. W tym momencie jeżeli na kotle jest 59 a za zaworem 54 to można powiedzieć, że z zaworu nie korzystasz.

      Zmniejsz obroty dmuchawy na 1 przy czasie pauzy 50 lub 2 przy czasie pauzy 40. Jeżeli pozostawisz je na dotychczasowym poziomie szybko „spalisz palnik”. Sprawdź jaki masz zamontowany palnik – jeżeli stały to sprawdź czy jest uszczelniony.

      Jeżeli nie ogrzewasz góry to znaczy, że jest odizolowana o dołu bo w przeciwnym przypadku ciepło bez problemu tam przenika.

      Ustawiając temperaturę w pomieszczeniach na poziomie 24-25 stopni C musisz być świadom większego spalania (faktem jest że 40 kg na dobę to trochę dużo).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68556
      kr7ys
      Uczestnik

      pytanie do serwisu
      jeżeli chodzi o zawór mieszający to na ile go ustawić jeżeli ba kotle będę miał 60 stopni to za zaworem ile powinno być
      palnik jest stały wyczyszcze go w sobotę i dam odpowiedź czy coś się zmieniło
      strop jest zrobiny z terliwy i położona na nim jest wełna 10cm
      temperatura jest ustawiona na 25 ale w rzeczwistości jest o 3 stopnie mniej ( w nie odpowiednim miejscu jest zamontoway czujnik pokojowy)

    • #68555
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ustaw temperaturę kotła na 65 stopni C a zobaczysz różnicę zawór wtedy przymknij tak aby temperatura na instalację była w zakresie 45-50 stopni C (chyba że potrzebujesz więcej).

      Palnik stały musi być uszczelniony uszczelniaczem wysokotemperaturowym (powyżej 1200stopni C) w miejscu styku pierścienia paleniska z komorą powietrzną ( w przeciwnym razie nie uzyskasz sprawnego spalania).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68554
      roman kukuł
      Uczestnik

      25 stopni w domu …….. ale ok kazdy lubi inne cieplo tylko ja bym sie nie czepial kotla masz na zasilaniiu 54 st
      a w/g jakiego parametru masz dobrane grzejniki to samo og podlogowe jakie duze sa obwody i jaki jest odstep miedzy rurkami bo zeby uzyskac 25 st w domu potrzeba okolo 130 w/m2 jak twoja instalacja nie spelnia tych paramtrow to im bedzie zimniej na dworze tym trudniej bedzie ci uzyskac temperature w domu niestety tak to dziala kociol sluzy do produkcji energi cieplnej ale cos ja musi jeszcze przekazac

    • #68553
      Grzegorz
      Uczestnik

      Witam.
      Mam ten sam kocioł. Instalacja jak na załączonym schemacie. Zastanawia mnie tylko działanie zaworu trójdrogowego. Instalacja pracuje na razie na samej podłogówce od miesiąca. Na początku odbiór był bardzo duży, szło po 50 kg/dobę. Teraz pali połowę tego, chyba dom się już wygrzał.
      Zawór trójdrogowy pilnował temperatury układu zależnie od temperatury zewnętrznej i nastawione było w przedziale 35-50 st. Ale w przypadku podłogówki ten zawór nie był potrzebny bo jest jeszcze zawór mieszający termostatyczny ustawiony na ok. 27st. Do tej pory zawór cały czas zmieniał położenie by wymuszać cyrkulację przez kocioł, ale teraz jest cały czas w pozycji zamykającej cyrkulację przez kocioł a mimo to czujnik pokazuje temperaturę o 2st. niższą jak na kotle. Zamówione mam grzejniki o parametrze zasilania 55st. Jak utrzymać temperaturę układu 55st.i zabezpieczyć powrót?

      Attachments:
    • #68552
      kr7ys
      Uczestnik

      25 stopnii na termostacie pokojowym ale w żeczywistości jest 2 stopnie mniej nawet 3
      odlogłość rurek w podłogówce ok 10cm
      salonon ma ok 26m kwadratowych to podłogówkach jest podzielona na 4 obwody w tym pomieszczeniu.
      ogónie mam rozłożone 600m bierzących og podłogowego
      Dziś będę czycił piec i usczelnie palnik

    • #68551
      roman kukuł
      Uczestnik

      jezeli na termostacie masz 25st a w mieszkaniu czaly czas 2 3 stopnie mniej to mozna powiedziedz ze termostat sluzy jako termometr a nie termostat powiedz mi jak miales uruchamiana podlogowke i czy byla odpowietrzana a jezeli byla to w jaki sposob.

      grzeH

      odnosnie twojego schematu to ja wogole nie rozumie jak to ma dzialac bo jak sobie dorysujesz kieunek przeplywu czynnika grzewczego to nic z tego nie wychodzi no chyba ze ktos mi to wytlumaczy bo w/g mnie ten zawor jest zle zamontowany ani nie obniza temperatury zasilania instalacji ani nie zabezpiecza kotla przed tzw. zimnym powrotem

    • #68550
      kr7ys
      Uczestnik

      podłogówka nie jest zapowietrza bo na powrocie każdej sekcji jest ciepła rurka.
      Co do odpowietrzenia to z tego co pamiętam była odkręcona ostatnia sekcja na powrocie i dopuszczenie wody do układu gdy woda się pojawiła powrót został przykręcony.
      Dziś ustawiłem zawór na 50 stopni gdy kociół osiągnie 65 stopni wyczyściłem dokładnie piec odkręciłem na dole taką śrubkę i wyjełem taki jak by talerz było tam prawie wiadro jak by kamienia.
      Gdy uruchomiłem kocioł było 100 razy lepiej co minuta rosła temeratura o jeden stopień.
      Mam pytanie mam ustawioną dmuhawę na 2 podajnik co 40s ale nie ma takiego kopca co pisał pan z serwisu. Co można jeszcze poprawić.

    • #68549
      kr7ys
      Uczestnik

      teraz kocioł na postoju gdy pompki nie pracują osiąga 80st czy to norma czy za dużo

    • #68548
      roman kukuł
      Uczestnik

      niby nie ale u mnie jest tak samo i sie juz przyzwyczailem a nikt nie potrafi podac konkretnego rozwiazania tego problemu

    • #68547
      kr7ys
      Uczestnik

      mam takie pytanko jak macie ustawiony czas odł. pompy co?

    • #68546
      kr7ys
      Uczestnik

      czy ktoś ma ten parametr ustwiony?

    • #68545
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy temperatura na kotle wzrasta do wysokich wartości w czasie podtrzymania sugeruję przymknięcie przysłony na dmuchawie – wstępnie o około 3 cm od stanu obecnego.

      Ustawienie czasu odłączenia pompy na wartość „0” spowoduje, że termostat będzie decydował kiedy pompa powinna pracować. W przypadku ustawienia czasu odłączenia pompy od „1” wzwyż pompa po zadziałaniu termostatu pokojowego wyłączy się na ustawioną wartość w minutach i następnie załączy się na 30 s.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68544
      kr7ys
      Uczestnik

      pytanie do serwisu jak polecasz ustawić parametr czas odł. pompy c.o żeby zmniejszyć koszty.

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.