Q Eko 20kW – osiągi

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q Eko 20kW – osiągi

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68328
      ter69
      Uczestnik

      Witam po przerwie.
      Kocioł hula od ponad 2 tygodni.
      Ogrzewa ok 130m2 (Póki co nowa cześć domu nie jest ogrzewana.) + 120l CWU dla 4 osób.
      Tak jak pisałem dom ocieplony (stara technologia + troche mostków typu balkon).
      Bierzące zużycie ekogroszku (temp na zewnątrz -1 do 14stC) to do 27kg/24h
      Temp na kotle 63, powrót 53, kosza 24-29stC w pomieszczeniach 23-26stC, woda użytkowa 63stC.
      Popiół ładny , brak spieków.
      Wygląda na to że tak ma być i niżej nie zejdziemy.
      Ciekawe jakie zużcie bedzie przy -15sC…. 😉

    • #68331
      michalto
      Uczestnik

      Witam,
      ogrzewam podobną powierzchnie drugi sezon w nowym domu ocieplonym 15 cm styro. grafit.
      Na parterze podłogówka ustawiona na 28-30st. Na pietrze i w łazienkach w sumie 9 grzejników.
      Temperatura w pomieszczeniach oscyluje w ok 22-24stC.
      Ustawienia temperatur na sterowniku przedstawia zrzut ekranu po zalogowaniu sie na //foster.inveo.com.pl.
      oraz drugi zrzut wykresowe ujęcie temp w przedziale czasowym.

      Podajnik ładowałem ostatni raz 25 października (podajnik na zamówienie 500m3).
      Pełny podajnik to równe 400 kg ekogroszku.
      W podajniku jeszcze mam conajmniej na 4 dni palenia, czyli ok 32 dni na pełny podajniku.
      Spalanie na dobe to ok 13kg 🙂
      To chyba niezły wynik?

      Attachments:
    • #68330
      ter69
      Uczestnik

      Kolego, nie ma co porównywać . Ja mam 50-cio letni dom z hasia lekko ocieplony 12cm i bez podłogówki. Instalcja prosta jak budowa cepa. Dlatego nie możesz sie do mnie porównywać…To tak jakbyś porównywał sie do konstrukcji pasywnych gdzie pewnie zużycie jest na poziomie 6kg. doba….

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.