kocioł q max plus 150 kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna kocioł q max plus 150 kw

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #68186
   paulina
   Uczestnik

   Witam,

   Proszę o pomoc w kwestii doboru miału do tych pieców (mamy 2 na zmianę w kotłowni na 2 bloki – 30 rodzin). Odpowiadam od niedawna za dobór paliwa do tych pieców i potrzebuję konkretnego wsparcia. Polski, czeski, ukraiński, rosyjski, usa, chile?…, który miał najlepiej się sprawdza w piecach o takiej mocy. Nastawy w granicach 60 C …i niektóre miały nie dochodzą do tej temperatury. Dobór miału nie jest łatwą sprawą…ale proszę o skuteczną poradę (większa kaloryczność nie zawsze się sprawdza…temp ma szanse dojść do zadanej na nastawach, ale spala się chyba szybciej (Czy jestem w błędzie?)….

   pozdrawiam (proszę o poświęcenie chwilki i konkretną pomoc)

  • #68190
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Zawsze należy zakupić miał czyli drobny węgiel – główny problem z miałem to zazwyczaj jego jakość.

   Jeżeli kupimy już miał niezależnie od pochodzenia należy odpowiednio ustawić proces spalania.
   Mokry miał wsypujemy na ruszt i rozpalamy od góry.
   W zależności od jakości miału musimy ustawić nadmuch pierwotny i wtórny.

   W przypadku miału o większej granulacji i dużej kaloryczności należy ustawić mniejszy nadmuch od dołu (pierwotny) i większy od góry (wtórny).

   W przypadku miału bardzo drobnego musimy ustawić większy nadmuch od dołu, aby żar schodził przez bardziej zwartą masę do dołu. Powietrze wtórne ustawiamy na tyle duże, aby spalały się gazy powyżej paleniska.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #68189
   paulina
   Uczestnik

   Witam,
   Dziękuję za dość rzeczową, fachową i szybką odpowiedź…

   Jeżeli wyrzucamy 2 taczki po spalaniu z pieca i mimo zadanej temp. 57…uzyskujemy 42 stopnie to znaczy, że te nadmuchy były złe (i dmuchawa wciąż chodzi…aby uzyskać tą temperaturę-nie wyłącza się…),…czy ten miał był fatalny?

   Pozdrawiam
   TP

  • #68188
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Niekoniecznie miał jest fatalny. Zawsze należy ustawiać jak najmniejszy możliwy nadmuch, ponieważ w przypadku zbyt wysokich obrotów dmuchawy część ciepła jest wydmuchiwana w komin.

   Ustaw temperaturę zadaną kotła 65-70oC, temperaturę załączenia pomp na 50oC, a zaworem mieszającym ustawiamy temperaturę instalacji maksymalnie na 55oC (w przypadku chęci ustawienia wyższych temperatur należy podnieść temperaturę kotła).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.