Temperatura CWU

Strona główna Forum Pomoc techniczna Temperatura CWU

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67671
      szames
      Uczestnik

      Q Eko Duo25.
      Nastawę kotła mam na 60 stopni, osiąga 68-69. Jaką powinienem nastawić temperaturę ciepłej wody użytkowej?

    • #67679
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, wg upodobań, sterownik dopuszcza ustawienia 40 do 70 stopni. Zalecają 50 do 55, bo wówczas zabija nieco bakterie w bojlerze, dodatkowo warto raz na jakiś czas podgrzać do 70 w celu dezynfekcji zasobnika.

    • #67678
      szames
      Uczestnik

      Dzięki. Ustawiłem na 55, lecz czy ta różnica nie będzie powodem występowania rdzy, bo gdzieś to wyczytałem, tylko nie pamiętam gdzie.

    • #67677
      Marcin
      Uczestnik

      rdzy? nie słyszałem o tym nigdzie

    • #67676
      Patrol
      Uczestnik

      Dzięki. Ustawiłem na 55, lecz czy ta różnica nie będzie powodem występowania rdzy, bo gdzieś to wyczytałem, tylko nie pamiętam gdzie.

      Czytałeś pewnie o temp zadanej kotła i minimalnej temp. powrotu, a z CWU to jak kto lubi.
      Instalatorzy często montują tez na wyjściu zasobnika zawory termostatyczne.
      W sterowniku jest opcja regularnej dezynfekcji – legionella ma takie czasy zdychania:
      55’C – 20 min
      57.5’C – 6 min
      60’C – 2 min
      70’C – sekundy

    • #67675
      szames
      Uczestnik

      Czytałeś pewnie o temp zadanej kotła i minimalnej temp. powrotu,

      Czytałem, ale nie mam pojęcia, jak się ustawia te minimalną temperature powrotu.

    • #67674
      Patrol
      Uczestnik

      Musiałbyś najpierw określić jak wygląda instalacja – pewnie masz zawór 4d albo 3d, więc szukaj informacji nt. jego regulacji (o ile masz jakiś problem z powrotem kotła)

    • #67673
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Funkcja temperatury powrotu jest przeznaczona dla pracy z pompą pomiędzy zasilaniem, a powrotem, która wyłącza się po spadku poniżej temperatury powrotu i wyłącza po przekroczeniu nastawy o 5oC.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #79491
      jerzy Andelbrat
      Uczestnik

      mam pytanie w moim piecu Q pelet 15 kw nie mogę uzyskać zadanej temperatury 50stopni   na CWU podglądnąłem ze nastawiona jest pozycja że najpierw mają grzać kaloryfery potem bojler Czy można to zmienić?

    • #79717
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Standardowo priorytet CWU jest wyłączony i pompy pracują równolegle grzejąc zarówno CWU jak i ogrzewanie. W celu nagrzania CWU do 50 stopni należy ustawić odpowiednio wysoko temperaturę na kotle – conajmniej na 60 ale zalecam na 70, ponieważ przy histerezie 15 kocioł po wyłączeniu nie załączy się powyżej 55.

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.