HT TRONIC 500

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT TRONIC 500

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66399
      grzegorz
      Uczestnik

      Witam,

      czy w sterowniku HT TRONIC 500 można regulować czas pracy podajnika? Bo u mnie się nie da (fabrycznie 10 s), a wszystkie inne parametry mogę zmieniać.
      Pozdrawiam.

    • #66410

      Podpinam się pod pytanie.

    • #66409
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, ja również, coraz więcej na rynku węgli typu 32, a nawet 33, żeby to poprawnie spalić ( bez spieków, wysokie Rogi ), przydałaby się możliwość ustawienia któtkiego czasu, tak, aby złoże częściej się ruszało, co wydaje mi się pomogłoby w częściowej likwidacji spieków.

    • #66408
      grzegorz
      Uczestnik

      Widzę że więcej osób ma z tym problem, chodzi mi dokładnie o to samo co napisał Gieronimo, tak więc czekamy na odpowiedź 🙂

    • #66407
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Praca jest zablokowana na 10s.

      Problemem w spalaniu tych węgli jest temperatura w komorze spalania. Nie sprzyja temu niska nastawa kotła.

      Taki węgiel spalicie w kotłach eko GL.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66406
      grzegorz
      Uczestnik

      temperaturę zadaną mam ustawioną na 70, więc to chyba nie mało?
      Z powodu tony węgla nie będę zmieniał kotła na EKO GL;). Praca jest zablokowana na 10s, ale może można to odblokować, jak widać trzem użytkownikom wydaje się że to może pomóc.

    • #66405
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Producent palnika w instrukcji zaleca węgiel 31, warunkowo 32w przypadku, gdy ma niską spiekalność i nie zaleca 33.

      Pozdrawiam
      Marcin Manecki

    • #66404
      Marcin
      Uczestnik

      Witam,
      zalecenia zaleceniami, ale my jako użytkownicy bazujemy często tylko na tym, co mówią nam sprzedawcy, ale oni nawet czasami nie wiedzą co to typ węgla i jaką ma liczbę Rogi. Bazują wyłącznie na kaloryczności i ilości popiołu, a i te wartości biorą z sufitu. Podejrzewam, że 90 % wartości podanych na opakowaniach i przez sprzedawców, mija się z prawdą, i to bardzo. Mydlą nam oczy certyfikatami, których ważność już dawno minęła, sprzedają mieszanki jakiś groszków, bo eko to nawet ciężko nazwać. Jest to kruszony węgiel z innych frakcji lub mieszanka groszków nie wiadomo jakich. Nikt nie panuje nad tym tematem i panuje tu ogólnie pojęty bałagan, czytaj oszustwo.
      Reasumując, czasami dostajemy jakiś groszkopodobny wyrób, którego spalenie, choćby nie wiem jak się kombinowało pauzą i mocą dmuchawy, jest problematyczne.

      Pytanie, czy zwykły użytkownik może odblokować t0 10 s podawanie, czy trzeba wysyłać ster do producenta??

    • #66403
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zgadza się. Idąc na skład węgla możesz kupić pięć rodzajów węgla (teoretycznie) sypanego z jednej hałdy.

      Zablokowaliśmy podawanie poprzez problemy jakie mieli użytkownicy (dwa parametry były problemem w regulacji).

      Nie ma możliwości odblokowania tego parametru. Musielibyśmy zrobić nowy soft. Po wysłaniu sterownika do producenta nie ma możliwości uzyskania zmian soft – zmiany, które są wprowadzone celowo warunkują gwarancję (minimalne nastawy itp) – z tego powodu nie można dopasować sobie dowolnego sterownika do kotła.

      W domowych warunkach możecie spróbować obniżyć deflektor – wystarczy stalowy łańcuch, który przejdzie przez oczko deflektora.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66402
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, dzięki za info, jaką wysokość sugerujecie standardowo, a jaką przy podwyższonej spiekalności?

    • #66401
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ustaw na około 17-20 cm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.