Pomoc w ustawieniu parametrów pieca

Strona główna Forum Pomoc techniczna Pomoc w ustawieniu parametrów pieca

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65236
      igor_e
      Uczestnik

      Dzień dobry

      Mam piec Daspell GreenLine 17KW z palnikiem Xmini, komin 6m/200mm, 150m2 do ogrzania, podłogówka + kaloryfery, zawór 4 drożny, podajnik przez godzinę podaje 6,3kg pelletu (zmierzone), dom ocieplony 15 cm styropianem. Temp zadana kotła 65st. Piec pracuje w trybie FuzzyLogic i pochłania cały podajnik pelletu w 3 dni. Proszę o pomoc serwis w ustawieniach kotła – nie zarobie na pellet jak tak dalej pójdzie…:(

      Czytałem trochę forum, ale powiem szczerze dla mnie trochę jest to czarna magia…

    • #65238
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy ten budynek był wcześniej wygrzewany? Jeżeli jest dopiero wygrzewany to spalanie będzie bardzo duże.

      W pierwszej kolejności wpisz wartość wydajności podajnika w serwisie, aby sterownik pokazywał Ci rzeczywistą moc na palniku.
      Następnie w Modulacji mocy ustaw czas podawania paliwa na mocy 100% na taką wartość, aby moc nie była wyższa od mocy nominalnej kotła.
      Na mocy 50% i 30% wartości podawania możesz ustawić proporcjonalnie niższe.
      Kolejnym krokiem jest korekta nadmuchu na każdym progu mocy w celu uzyskania żółto pomarańczowego płomienia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.