HT-tronic®Rooms

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT-tronic®Rooms

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64196

      Posiadam kocioł Hit Pellet 25kW ze sterownikiem ht-900. Zakupiłem do kotła termostat pokojowy HT-tronic®Rooms. Chciałbym się zwrócić o pomoc w konfiguracji kotła i samego termostatu. Chodzi mi jakich dokonać zmian w ustawieniu pieca oraz termostatu by termostat sterował piecem.
      Ustawienia samego pieca mam standardowe, zawór mieszający pracuje w trybie grzejnikowym pogodowym.
      1. Proszę o instrukcję jakich mam dokonać zmian w konfiguracji pieca i termostatu?
      2. Czy zawór mieszający w tej konfiguracji może pracować w trybie grzejnikowym pogodowym? Czy termostat w tym układzie będzie wprowadzał korektę temperatury na zaworze?.
      3. Jeśli zawór mieszający nie będzie mógł pracować w trybie pogodowym to jakie ustawienia zadać?
      4. Czy w opcjach ma być ustawiona pozycja „zezwól na wyłączanie pompy zaworu przez termostat?
      5. Czy mogę podłączyć termostat do dodatkowego złącza sterownika (złącze panelu TR2 i TR2DISP mam zajęte) i jakich zmian dokonać w ustawieniach złącza dodatkowego.

      Uprzejmie proszę o pomoc w ww. zakresie.

    • #64205
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterowanie mieszaczem:
      1) Aktywacji modułów należy aktywować termostat zaworu.
      2) W sterowniku Rooms należy wybrać obieg zaworu.
      3) Zawór może pracować w dowolnym trybie.
      4) Wyłączenie pompy od termostatu naleąy realizować tylko w trybie grzejnikowym (wyłączenie pompy przy podłogówce nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64204

      Dziękuję za podpowiedź.
      Wykonałem wszystkie opisane czynności. Z termostatu pokojowego widać ustawienia pieca i można je regulować. Posiadam tylko ogrzewanie grzejnikowe, zawór mieszający pracuje w trybie „pogodowym grzejnikowym”, mam wyłączoną opcję „zezwól na wyłączanie pompy zaworu przez termostat”.
      Niestety zmiana parametru temperatury w termostacie nie powoduje żadnych zmian w pracy pieca. Np. zwiększając temperaturę na termostacie, w opcji podglądu zaworu na termostacie widać zadaną temperaturę zaworu przez sterownik pieca i jakby skorygowaną temperaturę zaworu przez termostat. Niestety zawór trzyma tylko temperaturę zadaną przez sterownik pieca a nie skorygowaną przez termostat. W menu zaworu na sterowniku widać temperaturę zaworu i temperaturę zaworu nadaną przez sterownik. Co może powodować błędną pracę termostatu? Proszę o pomoc.

    • #64203
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy w HT Rooms jest ustawiony obieg regulacji jako zawór?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64202

      Tak, obieg regulacji „zawór1”

    • #64201
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Po zadziałaniu termostatu na zawór na wyświetlaczu sterownika kotła widoczna jest nastawa zaworu bez obniżenia (obniżenie jest realizowane poprzez wyświetlenie obok nastawy symbolu „łańcuszka”. Temperatura na zaworze powinna spaść poniżej nastawy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64200

      Nie mogę sobie poradzić z instalacją termostatu pokojowego. Transmisja między termostatem a sterownikiem jest prawidłowa..aktywny obieg zaworu jednak przy aktywacji w menu sterownika termostatu pokojowego co następuje wyłącznie pompy obiegu co i piec nie pracuje prawidłowo. Zmiana temperatury pomieszczenia na termostacie nie powoduje żadnych zmian w pracy pieca. Wydaje mi się że wykonałem wszystkie czynności wskazane w instrukcji: aktywowałem menu, aktywowałem obieg zaworu, wyłączenie pompy od termostatu jest wyłączone. Nie posiadam ogrzewania podłogowego.
      Proszę o pomoc.
      Jest jedna opcja której nie rozumiem: aktywacja termostatu zaworu ale włączenie lub wyłączenie nie powoduje zmian w pracy termostatu pokojowego.

    • #64199
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Powyżej piszesz: „w menu sterownika termostatu pokojowego co…” – musisz aktywować w serwisie termostat pokojowy zaworu i następnie załączyć termostat zaworu w menu zaworu (pierwsze menu).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64198

      Może źle to opisalem ale aktywiwalem w menu serwisie termostat pokojowy zaworu. Jak w menu zaworu aktywuje termostat to mi wyłącz pompe obiegu co i piec pracuje nieprawidłowo a ustawienie temperatury na termostacie nie powoduje zmian ptacy pieca.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.