Daspell 30kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Daspell 30kw

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63682
      Mateusz
      Uczestnik

      Witam.mam pytanie.ile KG pelletu wchodzi do zbiornika daspell 30kw???pozdrawiam

    • #63703
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Standardowy zbiornik w kotle HT DasPell GL ma pojemność 340l więc zmieści się do niego około 220 kg pelletu (około 650 kg/m3).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63702
      Mateusz
      Uczestnik

      Chcialem rowniez zapytac jaka powinna byc temperatura powrotu?dodaje zdjecie mojego schematu

      Attachments:
    • #63701
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Temperatura powrotu powinna zgodnie z DTR powinna wynosić min 45 stopni, a dla dłuższej gwarancji 55 stopni.

      Na Twoim schemacie jest coś dziwnego. Na mieszaczu (MIX 1) masz ustawioną temperaturę idącą na grzejniki 50 stopni, a idzie tylko 33.
      Pomijając po co teraz taka wysoka temperatura wody, niepokoi duża rozbieżność między zadaną (50) a aktualną (30).
      Czy zawór 4D ma siłownik czy nastawiasz go ręcznie?

      Pozdrawiam
      Markus

    • #63700
      Mateusz
      Uczestnik

      Tak mi to wszystko hydraulik zrobil i chodzi tak przez cala zime.nie znam sie na tym

    • #63699
      Mateusz
      Uczestnik

      Ma ktos schemat jak powinno byc to zrobione???

    • #63698
      Markus
      Uczestnik

      Schemat z zaworem 4D jest OK.
      Możesz zrobić kilka zdjęć instalacji?

    • #63697
      Mateusz
      Uczestnik

      20190317_184516.jpg

    • #63696
      Mateusz
      Uczestnik

      20190317_184450.jpg

    • #63695
      Mateusz
      Uczestnik

      1

      Attachments:
    • #63694
      Mateusz
      Uczestnik

      2

      Attachments:
    • #63693
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Przesyłam dwa zdjęcia z próbą opisania instalacji.
      Twoja instalacja, jest bardziej rozbudowana niż przedstawia to schemat.
      Masz zawór 4D z siłownikiem (ciekawe ze schemat z Econeta nie pokazuje temperatury zewnętrznej, bo jest ona potrzebna do sterowania zaworem 3/4D)
      Masz chyba pompę przewałową (kotłową), która powinna zapewniać ochronę powrotu
      No i jest chyba zawór termostatyczny, który obsługuje chyba drugą część instalacji (podłogówkę)
      Przydałyby się zdjęcia na lewo od tego zaworu.
      Sprawdź moje opisy na zdjęciach, czy jest to zgodne z Twoją instalacją.

      Pozdrawiam
      Markus

    • #63692
      Mateusz
      Uczestnik

      Teraz jest problem bo wyjezdzam za granice ale powiem zonie zeby jutro zrobila.pompa kotlowa jest nie podlaczona.nie wiem czemu

    • #63691
      Markus
      Uczestnik

      Pompę kotłową stosuje się przy zaworze 3D. Zawór wtedy sterują temperaturą wody na grzejniki, a pompa kotłowa odpowiada za ochronę powrotu.

      Natomiast zwór 4D ma zarówno sterować wodą na grzejniki, jak i chronić powrót.
      Potrzebne są dwa czujniki temperatury jeden za pompą podającą na grzejniki , a drugi na powrocie.
      Nie widzę też u Ciebie na schemacie temperatury zewnętrznej.

    • #63690
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Sama pompa kotła w założeniu nie chroni powrotu tylko służy do napędzana do datków ego obiegu co.
      Co najmniej w moim sterowniku nie ma jak jej wysterowac aby chronią powrót.
      Dodatkowo ona nie działa w trybie lato podczas grzania cwu.

      Udało mi się ustawić aby była uruchamiana od 30 stopni na piecu co daje mi jakąś ochronę ale nie idzie jej wyłączyć jak temperatura przekroczy 55 stopni.

      Do tego trzeba mieć albo moduł dodatkowy albo zewnętrzny sterownik.

      Pozdrawiam

    • #63689
      Markus
      Uczestnik

      Sterowanie pompą kotłową można zrealizować albo poprzez dodatkowy moduł regulatora (ja mam moduł B) i wtedy wszystko jest widoczne zarówno w regulatorze jak i Econecie.
      Lub też poprzez termostat przylgowy, który załącza pompę przy spadku temperatury na rurze do której jest doczepiony.
      W obu przypadkach pompa kotłowa zapewnia ochronę powrotu.

    • #63688
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Sterowanie pompą kotłową można zrealizować albo poprzez dodatkowy moduł regulatora (ja mam moduł B) i wtedy wszystko jest widoczne zarówno w regulatorze jak i Econecie.
      Lub też poprzez termostat przylgowy, który załącza pompę przy spadku temperatury na rurze do której jest doczepiony.
      W obu przypadkach pompa kotłowa zapewnia ochronę powrotu.

      A czy użycie tego termostatu nie spowoduje, że w trybie lato pompa będzie działać cały czas?
      Czy moduł B załącza pompę kotła także w trybie lato podczas grzania cwu?

    • #63687
      Markus
      Uczestnik

      A czy użycie tego termostatu nie spowoduje, że w trybie lato pompa będzie działać cały czas?
      Czy moduł B załącza pompę kotła także w trybie lato podczas grzania cwu?

      Jeżeli termostat przylgowy i pompa kotłowa będą zasilane z niezależnego 230V, to będzie chodził no stóp do czasu osiągnięcia zadanej temperatury. Można wziąć zasilanie z regulatora kotła z zasilania pompy CO. Wtedy w trybie LATO będzie stała.
      Podobnie z modułem B, latem pompa stoi.
      Ale ustawiam wysoko temperature startu pomp oraz tak ustawiam histerezy CWU żeby kocioł odpalił się raz dziennie. W przeciwnym wypadku na początku kocioł jest przez chwilę mokry.

    • #63686
      Mateusz
      Uczestnik

      Mam zdjecia z podlaczona pompa powroty i czujnikiem tylko nadal nie pokazuje mi tego na komputerze.jest ta pompa w dobrym miejscu zamontowana??? 20190324_184918.jpg 20190324_185001.jpg

    • #63685
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Sprawdź czy przypadkiem nie pojawiła ci się temperatura spalin.
      Z tego co pamiętam ht TRONIC 850 ma dwa wejścia. Jedno pod czujnik spalin (wejście 24 I 3l25) a drugie pod temperaturę powrotu (wejście 21 i 22).
      Wiecej w instrukcji na stronie 27
      https://heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE%20A/ARCHIWUM/ecoMAX%20850P2-H_DTR_PL_wydanie_1.1.pdf

    • #63684
      Markus
      Uczestnik

      Mam zdjecia z podlaczona pompa powroty i czujnikiem tylko nadal nie pokazuje mi tego na komputerze.jest ta pompa w dobrym miejscu zamontowana???

      Witam

      W dokumentacji , w części opisowej funkcji ochrony powrotu (str.37) jest taki zapis:

      „Zespół parametrów dostępnych po podłączeniu czujnika powrotu, odpowiedzialnych za ochronę powrotu kotła przy instalacji hydraulicznej z zaworem czterodrogowym wyposażonym w siłownik mieszacza.”

      Str. 27 dokumentacji:
      T4 – czujnik temperatury powrotu kotła CT4,
      T5 – pogodowy czujnik temperatury CT6-P,
      T6 – czujnik temperatury spalin CT2S,

      Sprawdź czy dobrze podłączyłeś czujniki w regulatorze.

      I podstawowe pytanie, ochronę powrotu chcesz zrealizować przez zawór 4D czy dodatkową pompę kotłową, bo zdaje się że masz oba te elementy w swojej instalacji.

      Czujnik temperatury powrotu powinien być na ostatnim odcinku przed kotłem, tak aby już za nim nie było żadnych dochodzących gałązek. Ze zdjęcia trudno to określić, ale ten czujnik pokazany na zdjęciu chyba nie jest w odpowiednim miejscu. Dodatkowo rura z czujnikiem powinna być zaizolowana termicznie.

      Pozdrawiam

      Markus

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.