Jaki pellet

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jaki pellet

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63587

      Witam Panowie,

      To chyba najlepszy okres na zakup pelletu ze względu na porę roku? Macie jakieś dobre namiary na dobry i w miarę tani opał? Mi przez zimę poszło 5 ton. 4 tony z Włodawy. W miarę dobrze się wypalał, bez spieków ale ledwo co nadążałem dosypywać. 1 tona z Ukrainy ale same spieki z piachem były jako odpad. Coś polecacie Panowie w województwie Lubelskim?

    • #63596
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Nie znam dostawców z Lubelskiego ale możesz sprawdzić na stronie producenta palników PellasX http://pellasx.pl/ogrzewanie-pelletem/producenci-pelletu/
      Zakładam, że firma nie promuje paliwa słabej jakości ale zawsze warto zapytać o badania. Jak będzie spełniał normę DIn plus – klasy A1 to raczej nie powinno być z nim problemu. Oczywiście będzie wymagał reconfiguracji pieca.

      Ja kupuję w Bochni już trzeci raz. Paliwo nie jest tanie ale nie ma z nim problemu.
      W cenie jest dostawa i rozładowanie, Może przy większej ilości dostarczą nawet do ciebie
      http://www.pelletstabrawa.eu/

      Raczej nie ma co liczyć na dobre paliwo w niskiej cenie.

    • #63595
      Cezary Czapla
      Uczestnik

      Jak zależy Ci na dobrej jakości w fajnej cenie to polecam Ci firmę Pan Groszek. Spieków niewiele, dostawa w dwa dni a do tego punkty lojalnościowe które wymienisz na nagrody. To jego strona https://pangroszek.pl/sklep/pellet popatrz sobie.

    • #63594
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      W sumie to bardzo drogi ten pelet jak na produkt bez certyfikatów.

      Brak informacji o wilgotności.

      Kaloryczność jest w sumie umowna. 18 Mj to około 5kwh co jest rzadko osiągalne.

      To jest pellet swierkowy. U mnie nie bardzo się sprawdza.

      Ma mniej lepiszczy więc może się szybciej so padać czy kruszyć.

      Dostawa w cenie. To jest super, ale większość lokalnych dostawców też ja oferuje i jeszcze wnoszą na miejsce a nie podrzucają tylko palety.

      Do tego firma zamiast oferować tani produkt dobrej jakości każe sobie płacić za program lojalnościowy, który nikomu nie jest potrzebny. Niestety wiele osób się na niego łapie.

       

      Ja ostatnio odeszlem od poprzedniego dostaw y.

      Przywieźli mi świerk zamiast sosny i były z tym same problemy. Nawet pojawiła się smoła w piecu. Dostawca wymienił towar ale klienta stracił.

    • #63593
      Adrian Sz
      Uczestnik

      Znajomi Mnie polecają Olczyka i kupiliśmy go 4 tony w cenie 870zł.

    • #63592
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Serwis też go pecal.

      U mnie po 790 z dostawą i wniesieniem.

      W sumie najlepiej trzymać się pelletu sosnowego z certyfikatami i raczej w obrębie 800 zł.

      Jeżeli tylko producent nie leci w kulki to powinien być dobry.

    • #63591
      Adrian Sz
      Uczestnik

      Mateusz gdzie kupujesz Olczyka po 790?

    • #63590
      adam tejman
      Uczestnik

      My zamawialiśmy tego roku pellet na składzie Sobianek, wszystko online załatwiłem . minimum formalności i powiem że dobry pellet. Cenowo tez ok

    • #63589
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Strasznie drogi mają Pellet Olczyk.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.