Red Eko Duo 17 system otwarty czy zamknięty

Strona główna Forum Pomoc techniczna Red Eko Duo 17 system otwarty czy zamknięty

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #63561
   slonikdendi
   Uczestnik

   Witam serdecznie. Posiadam kocioł Red Eko Duo 17 kw sterownik HT-tronic 520 z czujnikiem pogodowym i od 8 lat palę ekogroszkiem. Zaznaczam, że kocioł zainstalowany jest na wymienniku płytowym i pracuje w systemie otwartym. Zainstalowany jest także zawór mieszający 4 drogowy.
   Moje pytanie brzmi następująco czy ten kocioł może pracować w systemie zamkniętym zabezpieczonym naczyniem przeponowym i zaworem bezpieczeństwa? Pytam bo chciałbym zrezygnować z jednej pompy C.O. No i na tym wymienniku płytowym są straty ciepła. Proszę o pomoc

  • #63566
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Zgodnie z obowiązującym prawek kocioł posiadający ruszt stały (ruszt do spalania węgla drewna lub węgla) należy zabezpieczyć poprzez układ awaryjnego schładzania. w przypadku, gdy kocioł jest już zamontowany możesz zastosować zawór dopustowo-upustowy (np. SYR 5067 lub Regulus DBV1). Ważną kwestią dotyczącą zabezpieczenia kotła jest dostęp do ujęcia wody z wodociągu – zabronione jest podłączenie układu schładzającego poprzez hydrofor (brak prądu to brak wody do schładzania).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #63565
   Patrol
   Uczestnik

   Witam,
   jakie masz straty?
   a ten 4d co zasila?

  • #63564
   slonikdendi
   Uczestnik

   Witam co do 4d to nim steruje system pogodowy i do tego można ustawić – 0 0 +0 temp. jaką chcemy aby zawór mieszający puszczał między kotłem a wymiennikiem po stronie otwartej.
   Jeśli chodzi o wymiennik to chyba go za słabo wyługowałem kwasem i jest różnica temp. A w tym wypadku tak się dzieje. Dlatego chciałem to przerobić ale kocioł jest produkcji 2010 r. i chyba sobie odpuszczę bo mogę sobie zaszkodzić.

  • #63563
   Patrol
   Uczestnik

   Sam wymiennik jest wystarczającą ochroną powrotu, chyba że jego moc jest źle dobrana, więc ten 4d mógłby wylecieć. Ja mam po stronie pierwotnej tylko kocioł i bezpośrednio z niego ładowany jest zasobnik cwu. Po stronie wtórnej/obieg zamknięty/ dałem za wymiennikiem zawor 3d na grzejniki i podłogowkę. Pompka po stronie pierwotnej leci na I biegu. Po czyszczeniu wymiennika miałeś jakąś różnicę ?- mój ma 6sezonow za sobą, ale temp. ładnie się rozkładają, więc go nie tykalem jeszcze

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.