HT One 11 Kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT One 11 Kw

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62683
      fucz
      Uczestnik

      Witam. 
      Interesuje  mnie zakup tego kotła – (tylko w pełnej wersji nie basic)
      Pytanie techniczne – jakie pompy (bo ponoć są trzy) są zamontowane w tym kociołku chodzi o wydajności oraz moc znamionową
      Czy są to nowoczesne pompy energoszczędne czy pomy starego typu.
      Kocioł u mnie miałby obsłużenia około700 metrów podłogówki( parter domu) na drugim obiegu piętro z grzejnikami oraz na trzecim zasobnik CWU solarny 350 l (z tym ze wężownica zasobnika dla potrzeb grzania zimą ogrzewa 1/3 zasobika)
      czy kocioł posiada ochronę temperaturową powrotu?
      czy pompy posiadają zawory zwrotne?
      Czy zalecają państwo montaż separatora powietrza oraz zanieczyszczeń – jeśli tak to na którym obiegu?
      czy kocioł wymaga zastosowania wężownicy schładzającej (w obiegu zamkniętym? )

      Pozdrawiam
      Michał

    • #62689
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, są to pompy elektroniczne WILO, tak jak na poniższym zdjęciu.
      Są zwory zwrotne w śrubunkach. Nie ma w zestawie separatora zanieczyszczeń, ale jest on możliwy jako opcja.
      Posiada ochronę temperatury poprzez wbudowaną pompę kotłową.
      Posiada również zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe
      Nie ma konieczności stosowania wężownicy schładzającej. Kocioł jest szybkowyłączalny.
      Jedynie zastanawia mnie ta powierzchni8a podłogówki. Jest to 700 czy może 70 metrów do ogrzania?

    • #62688
      fucz
      Uczestnik

      700 metrów to sumaryczna długość 8 pętli a powierzchnia podłogówki to około 70 metrów.

    • #62687
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak więc polecamy się 🙂

    • #62686
      fucz
      Uczestnik

      Jeszcze jedno pytanie czy w tym kotle jest sterownik w pełnej funkcjonalności? tzn – ustawienia stref czasowych dla CO CWU itp?
      Bo niedawno natknąłem się na informacje że w innych waszych produktach ten sam sterownik został ogołocony z tych funkcji.

    • #62685
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterownik nie posiada stref czasowych dla CWU – zasobnik CWU jest tak małym odbiornikiem, że jego nagrzewanie w określonym czasie nie przynosi widocznych korzyści więc zdecydowaliśmy się nie komplikować sterownika.

      Sterowanie obiegiem grzewczym jest ustawiane poprzez zawór mieszający jako sterowanie poprzez jedną nastawę lub pogodowe. Po podłączeniu termostatu pokojowego pilnującego temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych nastawa zaworu będzie obniżana według stref czasowych w termostacie. Rozwiązanie to jest skuteczniejsze niż standardowe strefy czasowe w sterowniku, ponieważ w pomieszczeniach utrzymywana jest żądana temperatura (w przypadku samych stref nie panujemy nad temperaturą pomieszczeń tylko nad temperaturą instalacji grzewczej).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.