Kocioł HT PLUS 25 KW – nie pali się

Strona główna Forum Kotły zasypowe Kocioł HT PLUS 25 KW – nie pali się

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59862
      Anonim
      Gość

      Witam !!
      Posiadam kocioł HT PLUS 25 KW.
      Od miesiąca czasu mam z nim problemy.
      Wcześniej , świrował czujnik temperatury pieca – problem polegał na tym , iż gdy ustawiliśmy zadaną temperaturę na kotle np. 62 stopnie , po osiągnięciu tej temperatury automatyka wariowała.
      Pokazywała 64 70 75 88 53 59 67 i włączał się alarm.
      Po wyciągnięciu wyświetlacza z przedniego panelu zobaczyłem dwa króćce. Czujnik był umieszczony w tym po prawej stronie. W takim samym kotle który miałem okazję widzieć czujnik był umieszczony w króccu po lewej stronie. Kierując się poradami kolegów z serwisu pieców wymieniłem czujnik i włożyłem go w lewy króciec.
      Od tego momentu problemy z temperaturą ustały. Zauważyłem tylko iż piec wolniej osiąga temperaturę – wolniej nagrzewa się.
      Teraz od tygodnia borykam się z innym problemem.
      a mianowicie w piecu bardzo kiepsko mi się pali.
      Problem jest taki że gdy otwieram drzwiczki od popielnika kocioł bardzo ładnie się rozpala osiąga szybko temperaturę oddaje ciepło super pompy pracują wyśmienicie nie ma problemu żadnego. Schody zaczynają się w momencie gdy zamykam drzwiczki i zdaje się na działanie nadmuchu. Wtedy w kotle przygasa spada temperatura. W kotle w środku zauważyłem że po ścianach „Ścieka smoła” robią się różnego rodzaju zakrzepy. Palone w piecu jest drewnem węglem i papierami . Nie ważne czym teraz palę efekt jest taki sam. Przy dmuchawie kocioł wygasa. Proszę o jakąś poradę . Jeśli chodzi o stopnie nadmuchu to min jest na 3 a max ustawiłem na 6.
      Co zrobić żeby z tym prolemem sobie poradzić?
      Zaznaczam że staram się piec czyścić ale może jest jakieś miejsce w kotle które jest szczególnie narażone na tego rodzaju zanieczyszczenia i trzeba przyłożyć do jego czyszczenia ogromną cierpliwość….
      A i jeszcze jedna ważna rzecz.
      Powiedzcie co zrobić żeby nie dymiło z niego przy dorzucaniu?
      Dorzcam w taki sposób – stopuje automatykę, otwieram drzwiczki od popielnika a następnie otwieram drzwiczki od zasypu i wrzucam.
      Strasznie się dymi i w mieszkaniu czuć dymem. staje się to bardzo uciążliwe Oczekuję na pomoc z waszej strony. Pozdrawiam

    • #59870
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Czy posiadasz nawiew świeżego powietrza do kotłowni?
      Z czego masz wykonany komin i jakiej on jest wysokości. Czy komin wystaje ponad kalenicę.
      Drewno spróbuj spalić w ten sposób, wyczyść kocioł, załaduj go pełnego drewnem i rozpal od góry.
      Ponadto napisz czy w popielniku po prawej stronie masz coś w postaci suwaka.

      Pozdrawiam

    • #59869
      Norbert
      Uczestnik

      Witam
      Pytanie do servisanta
      Posiadam kocioł HT PLUS 25 KW do niego jest sterownik ht tronic 320
      1. Czy można zmienić język menu bo mam bodajże po rosyjku
      2. Jak wygląda sytuacja z powietrzem wtórnym w drzwiczkach nie ma otworów tylko wycięte kółko w blasze przysłonieniowej.
      3. Na ile powinna być ustawiona przsysłona dmuchawy
      4. Posiadam dom z podaszem nie ocieplonym ora z piwnicą. Dom ma 220m z czego ogrzewane jest180m piwnica parter i 1 piętro strych nie centralne jest starego typu rury stalowe przy piecu jest zawór 3d. Czy piec nie bedzie za duży głównie będe palił drewnem klonowym.
      5. Jest to piec górnego spalania czy można do niego dokładać drzewo w trakcie palenia czy trzeba czekać aż się wszystko wypali i rozpalić od nowa.
      6. Czy sterownik ht tronic 320 posiada możliwość ustawienia temperatury załączenia pomp
      Proszę o odpowiedź

    • #59868
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      1) Można zmienić język poprzez wykonanie aktualizacji. Skontaktuj się poprzez maila z serwisem a uzyskasz pomoc. W jaki sposób trafił do Ciebie sterownik z obcym menu?
      2) Kotły HT Plus posiadają dodatkowe kanały powietrza wtórnego umieszczone na tylnej ścianie. Regulacja zasuwą w popielniku umożliwia dostosowanie ilości powietrza dostarczonego pod i nad palenisko.
      3) Przysłonę dmuchawy ustawiamy w zależności od ciągu kominowego (wstępnie można ustawić ją na połowę).
      4) Ciężko jest prosto ustalić czy kocioł nie będzie zbyt duży do tego obiektu. W przypadku spalania węgla lub miału kocioł przejdzie do podtrzymania i będzie oczekiwał na odbiór ciepła. w przypadku spalania drewna wszystko będzie zależało od ilości dostarczonego powietrza (sugeruję obroty minimalne 1, obroty maksymalne 2, otwór w popielniku otwarty w 1/4).
      5) Prawidłowo należy poczekać na wypalenie się całego wsadu i rozpalać ponownie od góry. W przypadku, gdy na żar dorzucimy po kilka kawałków drewna (nie zasypując całego żaru) to spalanie nie powinno się bardzo pogorszyć.
      6) W menu serwis znajdziesz parametr Temperatura załączenia pomp.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59867
      Norbert
      Uczestnik

      Witam
      Piec odkupiłem od znajomego który go kupił nowy ale nie zamontował go ponieważ stwierdził że zamontuje na eko groszek. On sam nie wiedział ze menu jest po rosyjsku. Piec nie ma już gwarancji. Napisałem do serwisanta koszt 370 brutto zmiana języka z dojazdem serwisanta na miejce. Nowy sterownik 550zł brutto. Trzeba będzie nauczyć sie rosyjskiego.

    • #59866
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Napisz do serwisu zgłoszenie z numerem seryjnym kotła. Jeżeli kocioł nie był przeznaczony na rynek rosyjski lub ukraiński to nasz serwisant okazyjnie podjedzie i zmieni język bez kosztów.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59865
      Norbert
      Uczestnik

      Witam
      Gdy używam trybu lato i pale na samą ciepłą wode rozbierzność jest taka ze jak temperatura urośnie na piecu do 85 stopni to załacza sie pompka na co według instrukcji pompka co powinna wyłączyć sie jak temperatura spadnie na piecu do 75 stopni u mnie jest że wyłàcza się przy 82 czy na ta wartosc ma wpływ inny parametr.
      Druga sytuacja
      Temperatura zadana pieca 70
      Na piecu 68
      Tempertura zadana cwu 65
      Temperatura cwu 58
      Temperatura cwu spadła o 7 stopni od zadanej a pompka cwu nie załacza sie. Według instrukcji powinna załaczyc sie jak spadnie o 5 stopni. Zauważyłem że załacza sie pompka cwu wtedy jak piec osiagnie temperature zadana kotła czyli w moim przypadku 70 czy tak powinno byc prawidłowo

    • #59864
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Należy pamiętać, ze podgrzewanie ciepłej wody będzie realizowane w przypadku spadku temperatury na CWU o 5oC od zadanej oraz temperatura na kotle będzie minimum 5oC wyższa od aktualnej na CWU. Chcąc uzyskać na CWU 65oC należy ustawić zadaną na kotle na około 75oC (zawsze występują straty w przesyle więc 70 oC wychodzące z kotła nie oznacza, że taka sama temperatura dociera do zbiornika CWU).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.