Ekogroszek wysokiej klasy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Ekogroszek wysokiej klasy

Oglądasz 25 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77343
      fomicz
      Uczestnik

      Czy w kotłach można stosować ekogroszki wysokiej spiekalnosci, typu Boruta? Czy Pieklorz:
      Pieklorz:

      Paliwo to jest dedykowane do ściśle określonych rodzajów kotłów węglowych. Przed zastosowaniem prosimy o sprawdzenie możliwości zastosowania w specyfikacji technicznej kotła, bądź u producenta kotła.

      Boruta:

      PALIWO TO MOŻE BYĆ STOSOWANE WYŁĄCZNIE DO NAJNOWSZYCH KOTŁÓW AUTOMATYCZNYCH PRZYSTOSOWANYCH DO SPALANIA PALIW O WYSOKIEJ SPIEKALNOŚCI ( DO 50 RI ) ORAZ UZIARNIENIU OD 0 DO 31 mm.
      Paliwo to jest dedykowane do ściśle określonych rodzajów kotłów węglowych. Przed zastosowaniem prosimy o sprawdzenie możliwości zastosowania w specyfikacji technicznej kotła, bądź u producenta kotła.

    • #77369
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że dla retorty obrotowej spiekalność nie stanowi problemu. Szlaka i tak się rozkruszy podczas obrotu retorty.
      Problem może wystąpić w przypadku retorty stałej.

      Pozdrawiam

    • #77368
      fomicz
      Uczestnik

      Chyba jednak wybiorę Pieklorz, mniej wątpliwości, gdyż Boruta może mieć uziarnienie do 31 a nie do 25.

    • #77367
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Rozmawiałem kiedyś z Pancerpol-em i stwierdzono, że granulacja do 31 mm nie jest strasznym problemem. Z mojego punktu widzenia większy problem stanowi jego twardość. Sam miałem kiedyś do czynienia z węglem o odpowiedniej granulacji lecz był tak twardy, że ślimak nie był w stanie go zgryźć.
      Jeżeli węgiel nie jest zbyt kaloryczny i nie posiada zbyt dużej twardości (na pierwszy rzut oka widać że nie jest matowy tylko szkli się jak kamień) to nawet granulacja 50 mm nie sprawiała problemu.
      Niestety jednak musisz się o tym przekonać sam.
      W razie problemów służymy pomocą.

      Pozdrawiam

    • #77366
      fomicz
      Uczestnik

      W tym samym wątku zapytam innych 'palaczy’ ekogroszku czy też mają takie problemy z zaopatrzeniem w dobry ekogroszek. W mojej mieścinie nie ma możliwości zakupu ekogroszku workowanego fabrycznie (jedynie Retopal w markecie budowlanym i coś jeszcze mają w Intermarche – muszę to sprawdzić).

      Każdy lepszy ekogroszek jest dostępny tylko 'w internecie’.

      Składnice same workują i każdy z nich na pytanie o parametry mów 29 MJ 🙂

      Czy też tak macie? Gdzie zaopatrujecie się w workowany ekogroszek?

    • #77365
      Wiewiur
      Uczestnik

      No ja te 29 KJ to znam…
      Gdzie nie pojadę to każdy sprzedawca mówi że jego węgiel jest dobry, ba nawet bardzo dobry. Na pytanie o kopalnie – wymijające odpowiedzi, o współczynnik spiekalności lub zawartości popiołu mówią, że ten jest najlepszy…

    • #77364
      fomicz
      Uczestnik

      W markecie budowlanym:
      Ekoret workowany w Kowalewie Pomorskim PH Tytan:
      22,99 / worek 25 kg czyli 920 za tonę

      Granulacja 6-20 mm
      Wartość opałowa Qir powyżej 24 MJ/kg
      Popiół Ar 6-10%
      Wilgotność Wtr-12,9%
      Siarka Str 0,6-1.00%

      Brak informacji na temat pochodzenia węgla – domniemam że polskie kopalnie.

      W Intermarche
      Ekobran z Braniewa (na www piszą, że poleca ich Heiz :)).
      20,99 / worek 25 kg czyli 840 zł / tonę

      Wartość opałowa – ~24 MJ/kg
      Liczba Rogi – w zakresie 0-3
      Kamień i inne zanieczyszczenia – nie występuje
      Zawartość siarki – do 0,5 %
      Zawartość popiołu – do 10 %
      Części lotne – od 28 %
      Każda partia towaru jest kontrolowana w akredytowanym laboratorium Głównego Instytutu Górnictwa w Zabrzu

      Pochodzenie – z węgla syberyjskiego.

      W Intermarche zauważyłem jeszcze jakiś po 18,99 przy kaloryczności 25MJ ale nie wypatrzyłem producenta na opakowaniu, może jutro podjadę.

    • #77363
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Przepraszam, ale nie upoważniliśmy nikogo do posługiwania się naszym logiem w zakresie autoryzacji danego rodzaju paliwa.
      Kolega Fomicz pomylił się i firma EKOBRAN współpracuje z Przedsiębiorstwem Heitz, a to całkiem inna firma.
      Po drugie, jeżeli poszukujecie węgla dobrej jakości to najlepiej byłoby zadzwonić do np. Katowickiego Holdingu Węglowego i zapytać ich o dystrybutora w waszej okolicy.
      Odradzałbym dokonywania zakupu w marketach budowlanych. Niestety najczęściej jest to węgiel brunatny pochodzenia czeskiego.

      Pozdrawiam

    • #77362
      fomicz
      Uczestnik

      Nie napisałem Heiztechnik lecz Heiz zamiast Heitz 🙂 literówka.
      Niestety moje poszukiwania dystrybutorów fabrycznie workowanego ekogroszku trwają już ponad 6 miesięcy i niestety w najbliższej okolicy nie ma nic, a dalej przestaje być to opłacalne ze względu na transport 🙁

    • #77361
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Domyślam się, że mieszkasz w okolicy Bartoszyc?
      Może uda mi się coś znaleźć i zaproponować.

      Pozdrawiam

    • #77360
      fomicz
      Uczestnik

      Pudlo 🙂 Brodnica 87-300

    • #77359
      SERWIS
      Uczestnik

      OK! Pomyślę

      Pozdrawiam

    • #77358
      SERWIS
      Uczestnik

      OK! Pomyślę

      Pozdrawiam

    • #77357
      fomicz
      Uczestnik

      Znalazłem fabryny Retopal w… firmie produkującej okna. Dziś podjadę zobaczyć, jeżeli rzeczywiście to jest to to zakupię 2-3 tony, mimo że wolałbym Pieklorza 🙂

    • #77356
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Proponuję, abyś na początek kupił mniejszą ilość dla próby.

      Pozdrawiam

    • #77355
      fomicz
      Uczestnik

      Oryginał workowany RETOPAL w Piast ZRD Wola. W papierowych workach po 25 kg.
      Zobaczymy jak będzie się spalał. To już trzeci węgiel na próbę 🙂

    • #77354
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeżeli to są oryginalne worki to nie ma problemu.
      Retopal ma trochę niższą kaloryczność niż Pieklorz, ale czasami to poprawia spalanie, gdyż wysokokaloryczne węgle łatwiej się spiekają.
      Pamiętaj tylko o ilości powietrza.

      Pozdrawiam

    • #77353
      fomicz
      Uczestnik

      Fabryczne, papierowe worki czli to czego szukałem. Już wczoraj, po zasypaniu Ekobran ardziej uchyliłem przesłonę na wentylatorze. Obroty są ciągle na '1′.

    • #77352
      eXtremEnergy
      Uczestnik

      Kto zna dobry skład z przetestowanym groszkiem między Gdańskiem a Przywidzem?
      Piec został dopiero pierwszy raz odpalony 4 dni temu na groszku z OBI (szadułki), ale trzeba by kupić większą ilość czegoś lepszego – muszę wygrzać mury i wsiąść się za wykończenie.
      Jeśli ktoś nie chce robić reklamy na forum to proszę o maila: waclaw@fotkiwalbumie.com.pl
      Dziękuję za każdą podpowiedź.

    • #77351
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Z czystym sumieniem mogę polecić firmę z Gdańska. Mają dobry węgiel a i sama firma jest bardzo uczciwa.
      Firma znajduje się na Angielskiej Grobli i nazywa się WĘGLOBUD.
      Sami zaopatrujemy się u nich.

      Pozdrawiam i życzę powodzenia.

    • #77350
      grzegorz
      Uczestnik

      witam,

      z mojego doświadczenia, potwierdzam ekogroszek z Piekar Śląskich (Pieklorz) jest najlepszy. Ja przywożę go luzem, bezpośrednio z kopalni.
      Co do innych opałów, to serwis ma rację, nie tak ważna jest granulacja, tylko to aby nie był twardy, a wtedy ślimak sobie poradzi.
      W tym roku połaszczyłem się na cenę i przywiozłem trochę tańszego groszku. Palić się pali i mimo, że jest grubszy, to nie ma problemu z podawaniem.
      Jednak zostaje z niego koks (szkli się to więc, chyba koks, a nie szlaka) i nie mogę się go pozbyć. Samego popiołu też jest więcej niż z eko.

    • #77349
      Rafału
      Uczestnik

      witam

      Kolego Fomicz ile płaciłeś za RETOPAL w tych papierowych workach???

      pozrawiam

    • #77348
      fomicz
      Uczestnik

      840 zł. z dostawą do domu.
      Ale wolałbym zapłacić 900 i spróbować Pieklorza 🙂 z Retopalu i Ekobranu mam dość dużo popiołu.
      Pieklorz ma niby max 8% a retopal i ekobran max 10%.

    • #77347
      Wiewiur
      Uczestnik

      Ja pale EKOBRAN-em i fakt popiołu trochę więcej ale cena OK i kaloryczność też nie najgorsza.

    • #77346
      fomicz
      Uczestnik

      Wracam do mojego tematu.
      Udało mi sie zakupić eko z Wesołej o wysokiej kaloryczności i niskiej ilości popiołu.
      Jak zmienić ustawienia w stosunku do standardowych aby piec efektywnie spalał ten ekogroszek. W poprzednim roku paliłem Retopalem (22-24MJ) a ten teoretycznie ma ponad 28MJ.

    • #77345
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy duże ilości niespalonego węgla będą wpadały do popielnika wydłuż jedynie o kilka sekund Czas Pauzy Podajnika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 25 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.