Kociołł Q PELLET DUO 25kw – termostaty

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kociołł Q PELLET DUO 25kw – termostaty

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76194
      maniek
      Uczestnik

      Witam, posiadam piec Q Pellet Duo 25kw.
      Instalacja – na dole podłogówka, pompa i zawór 3-drożny z siłownikiem elektrycznym podłączonym pod mieszacz nr 1. Na górze grzejniki + podłogówka w łazience podłączone pod zawór 4-drożny(bez siłownika) pompa jako CO.

      Moje pytanie jak podłączyć dwa termostaty na dół i górę tak aby każdy działał jak należy czyli górny odłączał tylko pompę CO, a dolny zamykał zawór mieszający.(no chyba że się mylę) Jakie termostaty bezprzewodowe są dobre.

      Na razie jeszcze w tym domu nie mieszkam i tylko podłączyłem termostat ecoster 200 na górze, ale jak dobije zadana temp. to wyłącza kocioł w tryb postój i pompy obydwie działają do pewnego czasu, a później obydwie się wyłączają.

      MAriusz

    • #76200
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Niestety w tym celu musiałbyś nabyć termostat pokojowy firmy PLUM, producenta sterownika kotłowego.
      Niestety jest on tylko w wersji przewodowej.
      On pozwoli na jednoczesną obsługę dwóch obiegów grzewczych.

      Pozdrawiam

    • #76199
      maniek
      Uczestnik

      Jak pisałem, poprzednio kupiłem taki termostat ecoster 200 Plum.

      Pewnie bym musiał dokupić jeszcze jeden czujnik pokojowy i podłączyć go pod ecoster 200?

    • #76198
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na szybko pomyślałem że masz euroster-a a nie ecoster-a.
      Ta, masz rację, musisz dokupić jeszcze jeden pomieszczeniowy czujnik temperatury.

      Pozdrawiam

    • #76197
      maniek
      Uczestnik

      Ok, a mam jeszcze kilka pytań co do nastawień.

      Jaka powinna być zadana temp. na kotle?
      Jaka histereza kotła?
      Na ile % powinna być nastawiona max moc kotła?
      Na ile % powinna być nastawiona min moc kotła?

      Czy ma jakiś większy sens zwiększanie czasu nadzoru?
      Teraz mam ustawione 1 minutę i później zaczyna się wygaszać.

      Oczywiście te pytania stawiam pod kątem optymalizacji spalania peletu 🙂

      Tryb oczywiście FL

      Na razie mam tak zrobione, że ecoster 200 po uzyskaniu zadanej temp. wyłącza pompę CO czyli grzejniki na piętrze, a pompa podłogówki chodzi dalej wraz z mieszaczem sterowanym siłownikiem elektrycznym.

      Czy to jest dobre rozwiązanie, czy lepiej jakby ecoster 200 wyłączał cały piec po zadanej temp.

    • #76196
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Według mnie ecoster nie powinien wyłączać kotła, czyli masz ustawione poprawnie.
      Jeśli idzie o ustawienia FL to poproszę, abyś zadzwonił do konsultanta serwisowego gdyż on zna lepiej sterowniki pelletowe.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.