Pomoc w doborze kotła z podajnikiem

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Pomoc w doborze kotła z podajnikiem

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78145
      Jacek Żurawski
      Uczestnik

      Witam Wszystkich Serdecznie!
      Mam ogromną prośbę o pomoc w doborze kotła z zasypem. Posiadam dom piętrowy o powierzchni 160 m2 i ze starym systemem grzewczym (klaoryfery żeliwne 120 żeberek, 2 cale na wyjściu z kotła no ale to można zredukować, dom jest z lat 70 – tych i nie jest ocieplony natomiast jest murowany na półtora pustaka). Do tej pory paliłem miałem w kotle o mocy 25 kW i spokojnie zasyp starczał na dobę(przy odpowiednim ustawieniu nadmuchów) nie mniej jednak tej zimy kocioł „powiedział już dość” no i w związku z tym moje pytanie o Waszą pomoc w doborze kotła. Jest jeszcze jedna sprawa, gdyż w związku ze zmianą kotła chcę przenieść kotłownie poza piwnicę domu i wstawić do podpiwniczonej werandy a pomiesczenie to jest dobudowane do budynku, w związku z tym czy nie musiałbym jakoś ocieplać tego pomieszczenia żeby tam wstawić spokojnie kocioł?

    • #78158
      seba
      Uczestnik

      Odradzam firmę heiztechnik. Są inne fora na których można wam zrobić odpowiednią reklamę i z tej możliwości skorzystam.!!!!!!!!!!

    • #78157
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Dla Twoich potrzeb najlepszy byłby kocioł w wersji EKO DUO mocy 25 kW.
      Co do ocieplenia pomieszczenia kotłowni to nie jest to konieczne aczkolwiek mogłoby się przydać.
      W zależności od potrzeb możesz wykorzystać palnik stały do spalania ekogroszku lub z funkcją obrotu do spalania gorszej jakości paliw.
      Co do automatyki to wybierz HT Tronica 500 ma łatwy system regulacji z czytelnym wyświetlaczem. Posiada możliwość obsługi zaworu mieszającego i dwóch termostatów pokojowych

      PS: nie zwracaj uwagi na posty SEBKN-a, gość jest niereformowalny.

      Pozdrawiam

    • #78156
      seba
      Uczestnik

      Jacek_71, zapraszam do mnie . Na własne oczy przekonasz się ile warte są te kotły.

    • #78155
      zbuku
      Uczestnik

      SEBKN

      JESZCE ZE SIĘ NIE ZNALAZŁ TAKI KTÓRY DOGODZIŁ BY WSZYTSKIM!!!

      PUKI CO JESTEŚ I TAK W MNIEJSZOŚCI

    • #78154
      SERWIS
      Uczestnik

      Sebkn

      Zajmij się sobą i przestań uprawiać agitacje na tym forum.

    • #78153
      Jacek Żurawski
      Uczestnik

      Witam Wszystkich
      Co do wypowiedzi użytkownika „Sebkan” to nie biorę sobie do serca. Wybór należy i tak do klienta i nie ma znaczenia czy to ta firma czy inna. Na innych forach tak jak napisał też są opinie tylko czy poczytał jakie? Firma która produkowała taczki i betoniarki teraz nagla produkuje kotły a uważa się za najlepszą. No dobra nie o tym tu mowa.
      Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Oczywiście myślałem o tym kotle wraz z tą automatyką tylko przy takich parametrach budynku jakie mogę mieć spalanie? Oczywiście podstawa to zawór trójdrożny aby nie męczyć za zbytnio kotła na niskich temperaturach.

    • #78152
      SERWIS
      Uczestnik

      witam

      Co do zużycia paliwa to jest to bardzo trudny temat. Każdemu powtarzam, że nikt bez dokonania obliczeń nie powinien takowych wartości podawać.
      Jeśli idzie o instalację grzewczą to wbrew pozorom stare instalacje przy kotłach na paliwa stałe sprawdzają się nawet lepiej i nie wpływa ona w jakiś znaczny sposób na zużycie paliwa.
      Zużycie paliwa mógłbyś spróbować wywnioskować analizując zużycie w poprzednim kotle. Teoretycznie zużycie powinno spaść od 30% do połowy nawet w zależności od tego jakie paliwo stosowałeś i jakiej jakości był poprzedni wyrób.
      Dla porównania mogę przyjąć swój dom w którym kiedyś stosowałem podobny kocioł.
      Mój dom ma około 200 m z tym że jest w nowej technologi. U siebie spalałem w duże mrozy około 35 kg na dobę a na sezon wychodziło mi około 4 – 5 ton.
      Przepraszam, że nie podaję precyzyjnie, ale obawiam się popełnić błąd w dół lub w góre aby Cię nie zniechęcić.
      Uważam, że większość kotłów na rynku jest dobrej jakości i spalanie będą miały na podobnym poziomie, a różniły się będą dodatkowymi opcjami, jakością obsługi i rozwiązaniami automatyki.
      Bardzo dużo zależy od ustawienia automatyki dlatego też proszę o kontakt z serwisem po dokonaniu zakupu w celu ustawienia kotła i przeprowadzenia krótkiego szkolenia w zakresie obsługi

      Pozdrawiam

    • #78151
      ps23
      Uczestnik

      Co dokładnie masz na myśli co się dzieje z tymi kotłami? Jacek_71

    • #78150
      Jacek Żurawski
      Uczestnik

      Co dokładnie mam na myśli? A chociaż by to, że kotły warości ponad 11 tys schodzą z lini produkcyjnej nieszczelne co wiąże się z brakiem możliwości dokładnego ustawienia spalania, a poza tym nie będziemy tu robić brudnej reklamy innym producentom.
      Wracając do odpowiedzi serwisu na mój post to obecnie spalam ok 6 do 7 ton miału wysokiej kaloryczności 25 do 29. Również jeżeli chodzi o eko groszek to jest to Piast 25 kalori. Mam nadzieję, że stosując taki groszek powinienem się zmieścić w spalaniu bądź też spalać mieszankę 60% do 40%. No ale jak znam życie to wyjdzie w praniu.

    • #78149
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Masz rację, życie pokaże efekty.
      Co do mieszania węgla z miałem to jestem przeciwnikiem. To jest to samo jak jedzenie polędwicy łososiowej z pasztetem, może to będzie pożywne ale bez walorów smakowych.
      Dlatego jeżeli posiadasz dobry węgiel to spal go, a następnie spal sam miał.
      W przypadku pomieszania może wystąpić problem z ustawieniami powietrza chociażby pod kątem różnej granulacji paliwa w czasie. W przypadku wystąpinia większej ilości miału nastąpi opór przepływu powietrza zaś przy węglu powietrza będzie zbyt dużo ze względu na mały opór.

      Pozdrawiam

    • #78148
      grzegorz
      Uczestnik

      SERWIS napisał:

      Witam

      Co do mieszania węgla z miałem to jestem przeciwnikiem. To jest to samo jak jedzenie polędwicy łososiowej z pasztetem, może to będzie pożywne ale bez walorów smakowych.
      Dlatego jeżeli posiadasz dobry węgiel to spal go, a następnie spal sam miał.
      W przypadku pomieszania może wystąpić problem z ustawieniami powietrza chociażby pod kątem różnej granulacji paliwa w czasie. W przypadku wystąpinia większej ilości miału nastąpi opór przepływu powietrza zaś przy węglu powietrza będzie zbyt dużo ze względu na mały opór.

      WITAM,

      Szanowny Serwisie,
      jak ma się powyższy post, aby nie mieszać miału z węglem do zaleceń (między innymi z tej strony), że dla kotła ECO DUO zalecanym paliwem jest mieszanka 60% miału, 40% węgla??

      pozdrawiam

    • #78147
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam Gregory

      Co do metody i sposobu mieszania to fakt, że tak jest. Rozwiązanie to jest dla użytkowników którzy za wszelką cenę chcą palić miałem.

      Dla mnie miał jest odpadem i po co spalać odpad z kilkudziesięciu procentową zawartością piasku i innych zanieczyszczeń.
      Z tego powodu uważam, że lepiej spalać czysty węgiel (może jest to trochę droższe) ale mieć mniej popiołu, mniej kurzu podczas zasypu i rzadziej obsługiwać kocioł.

      To, że nie polecam takich rozwiązań, to nie znaczy, że nie można tak robić.
      Zapis ten skierowany jest głównie do użytkowników, którzy sądzą, że miał węglowy można spalać bez ograniczeń.
      Co do miału to w sytuacji gdy jest on dobrej jakości można go spalać nawet bez domieszki węgla pod warunkiem że jest suchy.

      Pozdrawiam

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.