Red duo na eko groszek nl z ster ht tronic 700 regulacja temp online pomieszczeń

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Red duo na eko groszek nl z ster ht tronic 700 regulacja temp online pomieszczeń

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74920
      Przemo2468
      Uczestnik

      Witam. Będę montować kocioł red na eko groszek że sterownikiem ht tronic 700. W katalogu napisane jest, że można podłączyć 2 regulatory pomieszczeń. Ja mam na dole podłogówkę i 2 grzejniki a na górze same grzejniki. Planuję montaż modułu internetowego oraz 2 regulatorów jeden góra drugi dół. Moje pytanie brzmi czy pójdzie sterować temperatura pomieszczeń na górze oraz temperaturą na dole poprzez aplikacje internetową? Czy może aplikacja pozwala tylko na wgląd pracy kotła i zmianę temp zadanej kotła?

    • #74924
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku podłączenia do sterownika kotła uniwersalnych termostatów pokojowych nie ma możliwości podglądu ani zmian nastaw temperatury w pomieszczeniach poprzez internet – sterowniki uniwersalne nie komunikują się ze sterownikiem kotła.

      W niedługim czasie udostępnimy pulpit z termostatem pokojowym komunikujący się ze sterownikiem jednakże funkcja jego obsługi przez internet będzie dostępna dopiero połowie przyszłego roku (kwiecień – czerwiec).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74923
      Przemo2468
      Uczestnik

      Ten pulpit w niedługim czasie to mniej więcej ile? Za miesiąc chce montować już kocioł i cała resztę i teraz myślę czy czekać czy kupować jakieś inne panele pokojowe. Drugie pytanie to czy żadna firma nie ma takiego pulpitu pokojowego który pasuje do waszych pieców żeby jednak sterować online temperaturą pomieszczenia czy może wy nie macie swoich pod swoją marką? Pozdrawiam

    • #74922
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pulpit będzie dostępny w sprzedaży od początku listopada.

      Każdy producent sterownika ma wszystkie komponenty pasujące programowo i sprzętowo wyłącznie do danej marki. Sterowniki umożliwiają podłączenie uniwersalnych termostatów pokojowych jednakże przekazują one jedynie sygnał załącz/wyłącz bez typowej komunikacji.
      Można oczywiście, w niektórych przypadkach skonfigurować różne sterowniki poprzez łącza udostępnione przez producentów jednakże takie konfiguracje i dopasowania są realizowane przez firmy specjalizujące się w konfigurowaniu automatyk budynków (automatyka sterująca różnymi urządzeniami w budynku poprzez jeden główny sterownik). Takie rozwiązania są realne jednakże wiążą się z kosztami wyliczanymi indywidualnie do projektu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.