DasPell Lux GL HT+ecoMAX850P2-H

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem DasPell Lux GL HT+ecoMAX850P2-H

Oglądasz 29 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74625

      Witam
      Pomocy
      Jakie jest hasło serwisowe do ecoMAX850P2-H?
      Nie mogę ustawić nadzoru, czasu podawania wydajności podajnika itp?

    • #74655
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      3456.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74654

      Dziękuję

    • #74653

      Dziękuję

    • #74652

      Jaka powinna być temperatura na powrocie?
      Temperatura kotła 70 stopni

    • #74651
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Temperatura na powrocie nie powinna być niższa niż 45 stopni C.
      Czym wyższa tym lepiej dla kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74650

      Witam
      Mam zawór 3 drozny bez siłownika układ zamknięty. Włączone jest ogrzewanie podłogowe 35 stopni na Zaworze + 3 grzejniki( mam 9 grzejników ). Na piecu ustawione 65 stopni dogrzewa do prawie 72, 80 stopni. Zawór 3 drozny skrecam prawie na zero to powrót osiąga do 60 stopni. Kiedy piec osiągnie swoją temperaturę powrót spada do nawet 28 stopni . Co mam zrobić żeby powrót miał chociaż 45 stopni cały czas?

    • #74649
      Markus
      Uczestnik

      Witam,
      Ja też ma instalacje opartą o zawór 3D, ale po pierwsze z siłownikiem, który jest sterowany wg czujnika pogodowego.
      I po drugie mam krótki obieg z pompą kotłową, która włącza się, gdy temperatura wody na powrocie spada poniżej zadanej i po prostu przepompowuje gorącą wodę z zasilania na powrót. Ręcznie to metodą prób i błędów, na pewno nie skrajne położenia mieszacza. I bez żadnej gwarancji utrzymania zadanych parametrów, wobec zmieniających się warunków pogodowych.

      Kolejne pytanie czy jest ustawiony Fuzzy Logic czy standard. Jak Fuzzy Loggic to przy ustawionych 65 st, kocioł będzie się wyłączał po osiągnięciu 70. Jak standard, to jak są dobrane czasy podawania przy 100%, 50%, 30% i jakie są histerezy, być może wchodzi w wygaszanie ze zbyt duża mocą.

    • #74648
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Damian1988 zawór 3D może służyć do sterowania temperaturą instalacji lub powrotu – nigdy jednocześnie. Brak siłownika uniemożliwia Ci utrzymanie stałej i stabilnej temperatury za zaworem (kocioł pelletowy wygasza się przy 72 i odpala przy 53 – przykład).
      Możesz zamontować siłownik, który pomoże w stabilizacji temperatury na podłodze – warto wtedy zmniejszyć nastawę na max 30.

      Ustaw tryb regulacji na standardowy i nastawę kotła na 70.

      Do ochrony powrotu warto zastosować pompę przewałową (wpiętą pomiędzy zasilaniem a powrotem) – jedno z najtańszych rozwiązań. Pozostałe rozwiązanie (skuteczniejsze) takie jak zawory termostatyczne i lub układy zabezpieczające wymagają zazwyczaj solidnego przebudowania instalacji.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74647

      Wydaje mi się ze jak podlacze pompe do boksera 300L to sytuacja się unormuje bo jest blisko kotła. Jak narazie testuje fuzzy logic.

    • #74646
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zbiornik CWU ani bufor nie zabezpieczy powrotu.
      Zawsze warto zamontować jakąkolwiek ochronę powrotu, ponieważ w przypadku, gdy instalacja odbiera ciepło to powrót musi być zimniejszy od zasilania (podłogówka dodatkowo potęguje to zjawisko).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74645

      Wydaje mi się że jak na wyjsciu z kotla dam pompe a za nią trójnik po to zeby pompa pchala do zbiornika na CWU oraz na powrót z trojnika to powinno rozwiązać sprawę?

    • #74644
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pompa będzie ładowała zasobnik, który będzie pobierał ciepło – raz powrót będzie cieplejszy a raz zimniejszy – to na pewno nie zapewni ochrony powrotu. Można liczyć na szczęście, że jakoś to będzie ale czasem warto zrobić coś zgodnie ze sztuką.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74643

      Przed zasobnikiem będzie trójnik z którego odrazu będzie szło na powrót. To będzie to samo co pompa przewalowa. Z zasilenia na powrót.

    • #74642
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Będzie to pomagało tylko podczas grzania CWU (1 godzina?). A co z resztą doby?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74641

      To wychodzi na to że muszę założyć dodatkową pompe z zasilenia na powrót?

    • #74640
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Dodatkowa pompa to chyba najtańszy i najprostszy sposób. Jej wydajność powinna wynosić 30% wydajności pompy instalacji.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74639

      Pomocy. Od 3 tygodni pale i od jakiegoś tygodnia czasami cofa mi dym do podajnika aż rura elastyczna się zrobiła miękka. Przestał dziś rozpalać. Wyczyscilem dziś podajnik z pozostałości pelletu (tej mączki z pelletu) po rozpaleniu było ok. Aż w końcu przy rozpaleniu cofneło dym do rury i podajnika i wyszedł ogień z palnika i spalił rure elastyczną. Od czego to się stało?

    • #74638
      Markus
      Uczestnik

      Sprawdź ciąg kominowy i czy masz odpowiedni nawiew do kotłowni (zetka).
      Jak wygląda palnik, czy nie jest znowu zawalony spiekami. Czy zmieniłeś ostatnio pellet?
      Czy wyjście spalin z kotła – czopuch, nie jest przytkany?
      Sprawdź działanie wentylatora.
      Pozdrawiam
      Markus

    • #74637

      Sprawa została rozwiązana. Zetka była zaslonieta.

    • #74636

      Witam. Mam taki problem. Uruchomiłem ogrzewanie podłogowe ustawione na 32stopnie pompka chodzi cały czas. Temperatura na mieszaczu 45 a grzejniki na piętrze słabo się nagrzewaja ( zimno na górze) . Do tego przez drugi rok używam piec i mam ponad 2000 rozpalen. Zawor mam 3 drozny i powrót ok 35 stopni. Czy wymiana zaworu na 4 drozny rozwiąże sprawę powrotu oraz temperatury na górze?

    • #74635
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Zawór trójdrogowy zapewnia tylko ustalenie odpowiedniej temperatury za mieszaczem (zaworem) – czyli idącej na grzejniki.
      Dodatkowo obniżasz temperaturę wody idącej na podłogę ( w jaki sposób ? – może być zawór termostatyczne mieszający ATM lub inny)
      Czyli na powrotach z obu części instalacji będziesz miał zawsze wychłodzoną wodę.

      Jak masz już zawór trójdrogowy, to bym zainwestował w pompę kotłową (czasem zwaną przewałową). Otóż przerzuca ona wodę z zasilania na powrót , podnosząc temperaturę wody wchodzącej do kotła.

      Ja mam takie rozwiązanie. Można je zrealizować przez drugi zawór mieszający regulatora (mam moduł B) lub też termostat przylgowy ustawiony na żądaną temperaturę powrotu (np. 55 st)

      Pozdrawiam
      Markus

    • #74634

      Rozwiązanie z tą pompa przewałowa jest dobre. Tylko że kupiłem już zawór czterodrożny. Mam nadzieję że pomoże.

    • #74633
      Markus
      Uczestnik

      Zawór czterodrogowy niestety ma pewną przypadłość bo:
      albo będzie dbał o powrót kosztem grzejników,
      albo będzie dokładnie dawał na grzejniki nie trzymając za bardzo powrotu.

      Ale można z tym żyć.

      Pozdrawiam

      Markus

    • #74632

      Zobaczymy jak to bedzie gdy założę zawór.

    • #74631

      Zobaczymy jak to bedzie gdy założę zawór.

    • #74630
      MikiMiki
      Uczestnik

      Pytanko czy zmniejszenie mocy max w algorytmie fuzzy logic spowolni jego dochozenie do zadanej? pozdrawiam

    • #74629
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Pytanko czy zmniejszenie mocy max w algorytmie fuzzy logic spowolni jego dochozenie do zadanej? pozdrawiam

      Tak.
      Od tego parametru zależy moc maksymalna w trybie FL.
      Do temperatury zadanej pięć idzie z mocą maksymalną.

    • #74628

      Witam. Jaki kupić czujnik temperatury pokojowy?

    • #74627
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam. Jaki kupić czujnik temperatury pokojowy?

      To zależy.
      Każdy termostat pokojowy będzie działał ale najlepiej by było kupić taki, który jest dedykowany do twojego sterownika.
      Tylko, że najprawdopodobniej będzie on przewodowy co w moim przypadku go dyskwalifikuje gdyż nie mam jak pociągnąć kabla z kotłowni do miejsca instalacji.

      Najlepiej zapytać Serwis. Zadzwoń do nich i zapytaj co mogą Ci zaoferować.
      Jeżeli masz możliwość pociągnięcia kabla z kotłowni do miejsca instalacji to najlepszy będzie dedykowany do twojego sterownika.

Oglądasz 29 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.