Daspell 15kW gl

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Daspell 15kW gl

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73156

      Jak długo powinna wytrzymać zapalarka? bo u mnie już po 7 miesiącach się skończyła,i teraz przy wymianie zastanawiam się nad zakupem zapasowej.

    • #73171
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Jak długo powinna wytrzymać zapalarka? bo u mnie już po 7 miesiącach się skończyła,i teraz przy wymianie zastanawiam się nad zakupem zapasowej.

      Z tego co pamiętam żywotność zapalarki/grzałki to 10000 rozpaleń.
      U mnie to około 3lata.

      Zapasowa to jak najbardziej dobry pomysł.

    • #73170

      Ja to chyba nie mam szczęścia do tego pieca bo użytkuję go od października a już czujnik optyczny padł, piec się nie rozpalał nawet 2-4 razy w tygodniu,no i teraz ta zapalarka, aż się boję na co teraz kolej.

    • #73169
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Ja to chyba nie mam szczęścia do tego pieca bo użytkuję go od października a już czujnik optyczny padł, piec się nie rozpalał nawet 2-4 razy w tygodniu,no i teraz ta zapalarka, aż się boję na co teraz kolej.

      Spokojnie.
      SA duże szanse, że teraz już będzie spokój.
      Te czyjniki mogły mieć jakąś wadliwa serię. Ostatnio parę osób pisało o problemach z nimi.

      Z grzałką może być podobnie.
      Tych piecy poszło dość sporo w zeszłym roku.
      To jest element osiągając dość wysoka temperaturę więc mała wada w produkcji może spowodować awarię.
      A tak swoją drogą. Ile miałeś rozpaleń?

    • #73168

      Szczerze to nie powiem bo 2 tygodnie temu było wgrywanie nowego oprogramowania.

    • #73167
      Adam keler
      Uczestnik

      Witam
      Mam pytanie do serwisu
      Posiadam kocioł daspell 15kw
      Czy to normalne, że kocioł rozpala się co 30 min?
      Osiąga temperaturę zadaną tj 70 stopni i się wygasza.
      Histereze mam ustawioną na 15 stopni.
      Kotłem steruje ht tronic 900 touch, więc nie ma tam za duzo do grzebania.
      Jest jakis sposób żeby ograniczyć ciagle wygaszanie i rozpalanie kotła?
      To straszna strata ciepla.
      I jeszcze jedno.
      Posiadam modem internetowy i pytanie czy mogę sobie włączać kocioł o określonych porach? Tzn jak nie ma mnie w domu to co wyłączam na kilka godzin, a potem włączam po kilkugodzinnym postoju.
      Robię to poprzez włączanie trybu lato/zima.
      Czy to nie zaszkodzi ? A dokładniej czy nie grozi mu korozja?

    • #73166
      Markus
      Uczestnik

      Witam
      Kocioł nie za bardzo lubi, jak raz jest rozgrzewany do 70 stopni, potem wychładza się do 20-30 stopni na postoju.
      Jest kilka metod albo na wydłużenie postoju albo wyeliminowanie postojów.
      Można wykorzystać tzw. Nadzór czyli dawkowanie peletu przez 1-2 sekundy co minutę (lub inny czas) tak aby płomień się żarzył i nie było potrzeby włączania się grzałki.
      Druga to praca w trybie Fuzy Logic. Kocioł pracuje cały czas modulujac mocą tak aby nie wyjść z okienka TK + 5C. Jak przekroczy te temperature to albo wygasza się albo przechodzi w Nadzór. Próbowałem obu, ale przy mrozach. Teraz się nie opłaca, finalnie wychodziło mi większe spalanie.
      I jest jeszcze jedna najprostsza metoda na wydłużenie postoju. Zwiększ Tk temperaturę zadaną kotla do 75 C. Czas postoju powinny się zwiększyć. Histereze pozostaw bez zmian.
      No i jeszcze jedna rzecz. Przy pracy ciągłej bez wyłączania kotła będzie stabilna temperatura w pomieszczeniach, możesz po nagrzaniu obniżyć trochę temperaturę na mieszaczu (zaworze). Ja mam pogodowe sterowanie mieszaczem i w zależności od temperatury zewnętrznej kocioł ma postoje od 1.5 godz do 40 minut.

      Pozdrawiam
      Markus

    • #73165
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam
      Mam pytanie do serwisu
      Posiadam kocioł daspell 15kw
      Czy to normalne, że kocioł rozpala się co 30 min?
      Osiąga temperaturę zadaną tj 70 stopni i się wygasza.
      Histereze mam ustawioną na 15 stopni.
      Kotłem steruje ht tronic 900 touch, więc nie ma tam za duzo do grzebania.
      Jest jakis sposób żeby ograniczyć ciagle wygaszanie i rozpalanie kotła?
      To straszna strata ciepla.
      I jeszcze jedno.
      Posiadam modem internetowy i pytanie czy mogę sobie włączać kocioł o określonych porach? Tzn jak nie ma mnie w domu to co wyłączam na kilka godzin, a potem włączam po kilkugodzinnym postoju.
      Robię to poprzez włączanie trybu lato/zima.
      Czy to nie zaszkodzi ? A dokładniej czy nie grozi mu korozja?

      Cześć,
      To jest normalna sytuacja.
      Sam piec ma około 73 litrów wody a twój układ pewnie z 100 litrów.
      Temperaturę na mieszaczu masz najprawdopodobniej w okolicy 40 stopni więc z układa wraca coś w okolicy 30 stopni.
      Nie ma fizycznej możliwości aby 73 litrów wody o temperaturze 70 stopni wystarczyło na ogrzanie 100 litrów do temperatury 30 stopnie przez dłuższy czas niż te 30 – 60 minut.

      Inna sprawa jest taka, że najprawdopodobniej nie masz 73 litrów wody o temperaturze 70 stopni tylko jest jej dużo mniej bo ochrona powrotu wyłącza podmieszanie i piec nie jest równomiernie wygrzany.

      Ciągłym rozpalaniem bym się nie przejmował. Żywotność grzałki to jakieś 10000 rozpaleń co daje ci około 500 dni przy 20 rozpaleniach dziennie.
      Korozja nie powinna wystąpić. Piec jest wygrzany i pewnie masz ochronę powrotu.

      Testowałem ostatnio pracę pompy w wyłączeniem jak powrót przekroczył 55 stopni i według mnie to skraca czas postoju.
      Lepiej aby podmieszanie pracowało cały czas i równomiernie wygrzało piec. Wtedy masz te 73 litry wody o temperaturze w okolicy 70 stopni.

      Ilość rozpaleń możesz ograniczyć stosując nadzór lub/i sterowanie pogodowe.
      nadzoru nie stosowałem. Nie chciało mi się z tym bawić a oszczędność stu paru złotych na grzałkę raz na 3 lata nie warta jest paliwa, które spalisz podtrzymując płomień.

      Sterowanie pogodowe stosuję. Trochę jest zabawy z ustawieniem krzywej grzewczej i przesunięcia ale w ht 900 chyba ustawiasz temperatury jakie chcesz mieć przy +10 i -10 i sterownik sam sobie dobiera temperaturę. Tylko nie wiem czy robi to liniowo czy ma jakąś krzywą.

    • #73164
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeśli masz ustawiony tryb regulacji Standard to przejdź na HT Logic.
      Zwiększ temperaturę kotła na 75 stopni i histerezę kotła zwiększ na 20 stopni.
      Możesz też zmniejszyć wyjściową moc kotła, co sprawi że nie będzie się tak szybko rozgrzewał.

    • #73163
      Adam keler
      Uczestnik

      Dzięki wszystkim za poświęcenie chwili.
      Wezmę pod uwagę wasze sugestie i zobaczę co się będzie działo
      Pozdrawiam

    • #73162
      Adam keler
      Uczestnik

      Witam
      tylko jak przełączyć z trybu standard na ht logic , bo nie widzę tego u siebie w ht tronic 900 touch

    • #73161
      Markus
      Uczestnik

      Mam inny kocioł, ale spróbuj znaleźć Tryb Pracy Kotła

    • #73160
      Adam keler
      Uczestnik

      Za cholerę tego znaleźć nie moge
      Nie mam WGL czegoś takiego jak tryb pracy kotła

    • #73159
      Patrol
      Uczestnik

      Menu użytkownika > tryb pracy palnika

    • #73158
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Obniż moc maksymalną o kilka kilowat oraz nadmuch o około 5%. Jeżeli to nie wystarczy to w serwisie zwiększ zakres modulacji z 10 do 15 stopni.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.