Rozpalanie podczas modulacji.

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Rozpalanie podczas modulacji.

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72163
      Tomasz Kaczmarek
      Uczestnik

      Witam. Mam problem z rozpalaniem się pieca podczas pracy na modulacji. 
      Piec pracuje na modulacji i gdy dochodzi do zadanej temp. (70 stopni) tak koło 66/68 stopni pracuje na minimalnych obrotach 7 kw. Brakuje mu płomienia i załącza się rozpalanie. Jak rozwiązać ten problem. Dodam że nie jest to za kazdyn razem 

    • #72178
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć, 
      Prawdopodobnie masz albo puste podania albo za duży nadmuch. 

      Musisz podać trochę więcej informacji. 
      Jaka masz wydajność podajnika?
      Jaki masz sterownik? 
      Jakie nadmuchy. 

      Jeżeli masz ht TRONIC 900 to możesz zmniejszyć kaloryczność paliwa co spowoduje zwiększenie czasu podawania na każdym progu. 

      Jak masz jakiś niższy model sterownika to Zwiększ czas podawania na mocy minimalnej tak aby przekraczał 2 sekundy. 

      Inna opcja to zmniejszenie nadmuchu. No chyba, że jest optymalny. 

    • #72177
      Tomasz Kaczmarek
      Uczestnik

      Wydajność podajnika mam 8,7 kg/h nadmuch mam 32 % na pełnych obrotach, ewentualnie mógł by zejść do 28% tak moim nie fachowym okiem płomień wygląda najlepiej. A sterownik mam dokładnie taki jak napisałeś a kaloryczność mam ustawione na 4,9 zdaje mi się że jak mam mniej wpisane to zostają kawałki peletu w popiole. 

    • #72176
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Wydajność podajnika mam 8,7 kg/h nadmuch mam 32 % na pełnych obrotach, ewentualnie mógł by zejść do 28% tak moim nie fachowym okiem płomień wygląda najlepiej. A sterownik mam dokładnie taki jak napisałeś a kaloryczność mam ustawione na 4,9 zdaje mi się że jak mam mniej wpisane to zostają kawałki peletu w popiole. 

      Wszystko wygląda dobrze. 

      Możesz spróbować lekko obniżyć nadmucha. 
      Zanim to zrobisz:
      – czy masz regulator ciągu kominowego RCK 
      – czy obecnie u ciebie wieje? 

    • #72175
      Markus
      Uczestnik

      Witam. Mam problem z rozpalaniem się pieca podczas pracy na modulacji. 
      Piec pracuje na modulacji i gdy dochodzi do zadanej temp. (70 stopni) tak koło 66/68 stopni pracuje na minimalnych obrotach 7 kw. Brakuje mu płomienia i załącza się rozpalanie. Jak rozwiązać ten problem. Dodam że nie jest to za kazdyn razem 

      Witam,
      Może być jeszcze jedna przyczyna, takiej sytuacji. Sprawdź po opróżnieniu całego zasobnika, czy nie zebrał się na dole zbiornika pył, który uniemożliwia podawanie prawidłowej ilości paliwa. Odczuwalne jest to właśnie przy niskich mocach. Ja miałem ten problem kiedyś w trybie Nadzoru.
      Pozdrawiam
      Markus

    • #72174
      SERWIS
      Uczestnik

      Sugeruję nieznaczne podniesienie mocy minimalnej i wtedy problem powinien ustąpić, kocioł będzie miał szansę uzyskać temperaturę zadaną a i płomień będzie bardzie stabilny przed wygaszaniem.

    • #72173
      Tomasz Kaczmarek
      Uczestnik

      Wczoraj strasznie wiało dość mocno. A regulatora nie mam. To o ile procent obniżyć nadmuch? 

    • #72172
      Tomasz Kaczmarek
      Uczestnik

      A gdzie znajdę jakiś otwór rewizujny? 

    • #72171
      Tomasz Kaczmarek
      Uczestnik

      A o ile podnieś ta moc? I czy podnieś też nadmuch na mocy minimalnej i o ile? 

    • #72170
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Wczoraj strasznie wiało dość mocno. A regulatora nie mam. To o ile procent obniżyć nadmuch? 

      Jak problem zdarza się przy mocnym wietrze to masz odpowiedź.
      Komin ma zbyt duży ciąg i szybciej wypala ci dawkę paliwa.
      Regulacja nadmuchu coś da ale jak mocniej powieje to może nie być wystarczająca.

      Najlepiej zaopatrzyć się w RCK wstawiane w wytrzyszczkę.
      Tu masz na szybko link https://kominy-online.pl/regulatory-ciagu-kominowego/160-regulator-ciagu-prostokatny-122×182-mm-.html

      Chwilowo możesz uchylić wytrzyszczkę i nie zmniejszać nadmuchu. Powinno doraźnie pomóc.

    • #72169
      Mirek
      Uczestnik

      Czy podniesienie mocy minimalnej przez użytkownika jest możliwe dla sterownika ht 900 kocioł ONE 15KW.Nigdzie nie ma tej funkcji.

    • #72168
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Czy podniesienie mocy minimalnej przez użytkownika jest możliwe dla sterownika ht 900 kocioł ONE 15KW.Nigdzie nie ma tej funkcji.

      A dlaczego chcesz podnieść moc minimalna? 

    • #72167
      Mirek
      Uczestnik

      Tak jak wcześniej serwis napisał ma to zapobiec wygaszaniu kotła przy pracy  z mocą minimalną.

    • #72166
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Tak jak wcześniej serwis napisał ma to zapobiec wygaszaniu kotła przy pracy  z mocą minimalną.

      Wydaje mi się, że w ht TRONIC 900 nie masz wpływu na moc minimalna. 
      Chyba, że jest to gdzieś w menu serwisowym ale nie ma takiej informacji w instrukcji. 

      W sumie możesz spróbować zmniejszyć kaloryczność paliwa co spowoduje podanie większej ilości paliwa nawet przy minimalnej mocy pieca a co za tym idzie uzyskanie wyższej mocy. 

      Możesz także zanizyc wydajność podajnika. Efekt będzie ten sam. 

      Zwiększenie bedzie także na innych progach mocy. 

      Nadmuch możesz podnieść o 1 – 2% ale może nie być to potrzebne. Wyjdzie w praniu. 

    • #72165
      SERWIS
      Uczestnik

      Można podnieść nieznacznie moc minimalną w trybie serwisowym.
      Skontaktuj się proszę telefonicznie z serwisem to wytłumaczą Ci co i jak należy zrobić.

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.