EKO DUO25 – nie osiąga zadanej temperatury

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem EKO DUO25 – nie osiąga zadanej temperatury

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78109

      Witam,
      Posiadam kocioł EKO DUO 25. Korzystam z górnego podajnika – przez całą zimę paliłem drewnem – 2,5 letnim jesionem. Problem polega na tym, że piec nie mógł nigdy osiagnąć zadanej temperatury. Próbowałem na zadanych temperaturach 50, 60, 70 stopni, próbowałem także przy różnych prędkościach dmuchawy od 1 do 10. Bez rezultatu. Temperatura utrzymywała się w granicach 46-50 stopni w zależności od zadanej nigdy nie mogąc osiągnąć zadanej. Jedynym sposobem na zbliżenie się do zadanej temperatury było otwarcie drzwiczek. Gdzie może tkwić problem?

    • #78113
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje się wręcz niemożliwe. Jedyne co przychodzi mi do głowy to zamknięta przysłona metalowa na dmuchawie. Sprawdź ją i ewentualnie otwórz.

      Pozdrawiam

    • #78112

      Niestety była i jest otwarta

    • #78111
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nasuwa mi się jeszcze jedna myśl. Czy kiedykolwiek czyściłeś w palniku komorę powietrzną poprzez odkręcenie dolnej pokrywy (od strony popielnika). Być może nasypało się tam tak dużo popiołu, ze dmuchawa nie jest w stanie tego przepchać.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.