Q Eco Duo 25

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q Eco Duo 25

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77627
      Anonim
      Gość

      Witam !!!
      Jestem posiadaczem pieca Q Eco Duo25.I mam parę pytań.
      Ile ma wisieć nad palnikiem ( nie wiem jak to się fachowo nazywa ) ten ogranicznik i co on ma za zadanie?
      Jaka może być maksymalna temperatura kosza?
      Co trzeba zrobić żeby palić w piecu na przykład jak jestem w weekend i chce zapalić na rusztach drewnem? Trzeba gasić w kielichu żar?
      I jakie są optymalne nastawienia tego pieca sterownik mam menuet.
      Aktualnie dom jest tynkowany i chodzą 3 kaloryfery potrzebuje tylko grzać zeby powietrze w domu było złamane w zimie.Aha mam tylko 2 tony eco groszku czy to wystarczy ? (-:
      Pozdrawiam Łukasz

    • #77629
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Deflektor powinien wisieć około 10 do 15 cm nad palnikiem. Im niższa moc, tym niżej deflektor.
      Temperatura kosza powinna być około 20 stopni wyższa niż temperatura w kotłowni.
      Podam Ci na tą chwilę wstępne nastawy do MENU UŻYTKOWNIKA:
      – czas pauzy podajnika – 50 s
      – obroty dmuchawy – 1(dmuchawa WPA 06) lub 3 (dmuchawa WPA 07)
      – czas oczekiwania – 10 min
      – krotność podawania – 2
      – czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu – 10 s
      – obroty dmuchawy w podtrzymaniu – 5

      Po wprowadzeniu nastaw napisz mi czy spalanie jest OK.

      Nie polecam jednoczesnego palenia w palniku i na ruszcie. Z palnika wychodzą spaliny, więc spalanie drewna na ruszcie może być nieskuteczne. Dlatego proponuję spalanie drewna przy wygaszonym palniku.

      Co do zużycia paliwa to nie byłbym zbytnim optymistą. Nowy budynek wyssie Ci węgiel do jego nagrzania i wysuszenia ścian. W pierwszym roku z reguły spala się dwa razy więcej niż w kolejnych latach.

      Pozdrawiam

      Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.