Q EKO 25kw przesunięty deflektor?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q EKO 25kw przesunięty deflektor?

Oglądasz 25 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77529
      Wiewiur
      Uczestnik

      Witam
      Jestem użytkownikiem kotła Q EKO 25kw. Zauważyłem, że mój deflektor jest jakby przesunięty w lewo od paleniska. Czy to normalne? Poniżej zamieszczam link do filmiku pokazującego ów deflektor.

      Może Serwis się wypowie czy tak powinno być.
      Pozdrawiam
      Damian Wiewiur
      Ps. Czy „język” płomienia nie jest u mnie za wysoki?

    • #77555
      SERWIS
      Uczestnik

      OK, a gdzie ten link?

      Pozdrawiam

    • #77554
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Odnalazłem ten filmik poprzez inne forum.
      Pierwsze, rzeczywiście masz bardzo duży płomień. podaj jakie masz nastawy: pauza podajnika i obroty dmuchawy.
      Deflektor może być delikatnie przesunięty, nie jest to jakaś tragedia, ale jeżeli będziesz chciał to zrobimy dodatkowy uchwyt i będzie można go przesunąć.

      Pozdrawiam

    • #77553
      Wiewiur
      Uczestnik

      Witam po długiej przerwie spowodowanej remontem.
      Temat dalej aktualny.
      Na początek zapomniany link
      http://http://www.youtube.com/watch?v=Wp2vWQJuL8c
      Sprawa deflektora – jeśli nie ma to wpływu na „sprawność” kotła to nie będę nic zmieniał, natomiast jeśli zaproponowany przez SERWIS uchwyt ma pomóc to jak najbardziej chciałbym go kupić.
      Podaję swoje nastawy dla Tango Negro:
      Pra 12
      Pau 50
      Cdp 17
      Ppo 3
      Coc 6
      Ofs 1
      Bpo 1
      Przesłona ok50%. Kocioł stoi w pomieszczeniu na poziomie gruntu komin ok 8m
      Z pozdrowieniem
      Damian
      Ps może mało danych
      Dom ok 180m2, 2 kondygnacje, góra ocieplona, wszystkie okna nowe, niestety ocieplenie poddasza (strychu) dość słabe.

    • #77552
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na początek zmień dwie dane:
      Cdp 10
      Coc 10

      Co do deflektora to zobaczymy, OK?

      Pozdrawiam

    • #77551
      Wiewiur
      Uczestnik

      Zmieniłem nastawy sterownika
      Generalnie u mnie kocioł rzadka wchodzi w stan nadzór nie wiem dlaczego.
      Język płomienia nadal tak wysoki.
      Czy moje nastawy są dobre?

    • #77550
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Język płomienia masz wysoki, bo i moc masz ustawioną wysoką, a poza tym masz chyba palnik bez obrotu, a one mają wyższy płomień.
      Co do tego, że kocioł rzadko wchodzi w podtrzymanie, to widocznie masz duże zapotrzebowanie na ciepło.

      Pozdrawiam

    • #77549
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Widziałem Twoje zdjęcia na innym forum.
      Wydaje mi się, że węgiel który spalasz jest super jakości węglem czeskim, brunatnym.
      Dobrej jakości węgiel nie ma aż tak długiego płomienia, a i popiół wygląda trochę inaczej.
      Twój popiół wygląda na dość kruchy, jak z węgla o niskiej kaloryczności.
      Wydaje mi się, że taka ilość popiołu o jakiej piszesz jest dość duża, z reguły popiołu jest jedno wiadro ze zbiornika, a u Ciebie wyjdzie około 2,5 wiadra średniej wielkości.

      Pozdrawiam

    • #77548
      Wiewiur
      Uczestnik

      Dzięki za podpowiedzi.
      Wszystkiego dobrego w nowym roku.
      Z tych kłopotów z Tango Negro to nie mogę podłączyć regulatora pokojowego. Moim zdaniem powinien on sterować pompą C.O. (wyłączać ją gdy temp. w pomieszczeniu jest osiągnięta). A ten skurczybyk wyłącza mi cały kocioł (dmuchawę, podajnik itd. wchodzi jakby w wygaszanie). Dzwoniłem do Waszego serwisu na pierwszy numer z listy, polecono mi wysłanie zgłoszenia (dziś przesłałem je mailem), podobno trzeba zaktualizować oprogramowanie sterownika. Dziś zauważyłem także, że pomimo że zmieniam temp. załączania pompy C.O. ona cały czas pracuje nawet gdy na sterowniku nie pali się dioda odpowiadająca za jej pracę – to normalne?
      Jaki będzie koszt takiej usługi – aktualizacji? Czy może lepiej rozejrzeć się za nowym sterownikiem?
      Może jakaś lepsza cena – na co dzień sprzedaje wasze produkty więc jakiś tam rabat posiadam 🙂

    • #77547
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na pytanie dotyczące ceny sterownika musi odpowiedzieć Ci serwis.
      Jednak z tego co wiem nie można dokonać aktualizacji tego sterownika. Dopiero sterownik HT tronic 500 ma możliwość aktualizacji.
      Tango Negro jest prostym sterownikiem i w jego przypadku po rozwarciu styków termostatu kocioł przechodzi w podtrzymanie. Wychodzi z tego stanu po spadku poniżej temperatury załączenia pompy co. Proponuję, abyś podniósł wyżej parametr OnP (temperaturę załączenia pompy).
      Jednak z tego co widzę to chyba zostało uszkodzone wyjście na pompę i dlatego pracuje ona cały czas. Spróbuj nacisnąć STOP i zobacz czy przestanie działać.
      Jest to używany sterownik i myślę, że powinieneś porozmawiać z naszym serwisem żeby za dopłatą cwu tak jak jest w cenniku na sterownik HT tronic 500, tyle że używany, poreklamacyjny.

      Pozdrawiam

    • #77546
      Wiewiur
      Uczestnik

      Dziękuje za załatwienie sprawy z serwisem. Zadzwoniłem ugadałem się na wymianę sterownika. Dla partnera handlowego kolega zrobił nawet przyzwoitą cenę:-)
      Właśnie dlatego współpracuję z Wami – bo wiem że po drugiej stronie pracują ludzie którzy naprawdę dbają o klientów.
      Pozdrawiam
      Damian

    • #77545
      Wiewiur
      Uczestnik

      Witam po długiej przerwie.
      Regulator wymieniony na model HT TRONIC 500.
      Czytałem gdzieś na forum, że pogodówka steruje tylko zaworem 3dr (lub4dr) – jeśli to prawda to u mnie nie ma sensu jej podłączać ponieważ nie mam takiego zaworu.
      Podłączyłem termostat pokojowy – działa świetnie. Algorytm 2.
      Interesuje mnie jednak jedna funkcja – czas odłączenia pompy. W instrukcji znalazłem, że pompa załącza się co „czas odłączenia pompy” na „czas pracy pompy”. Mam możliwość zmiany tylko czasu odłączenia pompy (menu serwis) nie mam jednak możliwości zmiany czasu pracy (brak stosownej opcji w menu) tak ma być? Więc np przy czasie odłączenia pompy 15min na ile się ona załączy?
      Obecnie gdy czas odłączenia pompy = 0 pompa staje po zadziałaniu termostatu pokojowego. Piec dość długo stoi w stanie nadzoru i instalacja mocno się wychładza (temp. powrotu ok 40st) po zwarciu termostatu pokojowego kocioł musi nagrzać od nowa cały zład wody który w moim przypadku jest dość spory. Chciałem tego uniknąć poprzez okresowe załączanie pompy C.O.
      Pozdrawiam
      Damian

    • #77544
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Po ustawieniu czasu odłączenia pompy co na wartość inną niż 0 minut pompa załączać się będzie co ten czas na około 30 sekund. Czas ten jest zdefiniowany jako stały i nie można go zmienić. Przy ustawieniu czasu odłączenia pompy na 0 pompa załączy się dopiero po zwarciu styków termostatu pokojowego.
      Parametr „czas odłączenia pompy co” pomyślany był w celu ograniczenia wychłodzenia instalacji grzewczej.

      Pozdrawiam

    • #77543
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Przypomniałem sobie, że na forum info-ogrzewanie pisałeś o tym i załączałeś zdjęcia z czarnym węglem a nie brunatnym.
      Jednak jak patrzę na Twoje ustawienia to wręcz nie che mi się wierzyć, że przy tak dużym podawaniu masz takie małe obroty dmuchawy. Przy pauzie 35 sekund z reguły użytkownicy muszą ustawić obroty na 3, a Ty masz 1.
      Być może masz bardzo duży ciąg kominowy lub spróbuj kupić worek innego węgla na próbę.

      Pozdrawiam

    • #77542
      Wiewiur
      Uczestnik

      W sumie to teraz po zmianie sterownika parametry także uległy zmianie, zacytuje tylko te ważniejsze)
      Podawanie – 15
      Pauza – 50
      dmuchawa – 3 (w instrukcji niby jest od 0-24 a u mnie jest tylko od 0 do 5 dlaczego? I to 5 (czyli niby max) to jest ok 40% możliwości dmuchawy względem sterownika Tango Negro.)
      Przesłona – 50%
      Wzrost obr.dmuch – 2 (nie wiem co to za parametr proszę o objaśnienie)
      Wracając do poprzedniego tematu, czy montaż pogodówki jeśli nie posiadam zaworu 3dr jest uzasadniany? Czy ona zmniejszy mi spalanie?
      Czas odłączenia pompy – jest jakaś standardowa wartość tego parametru? Obecnie mam 5min.
      Jak na razie spalanie ok 20kg na dobę w domu temp 21st nocą 19,5st. Węgla na retorcie dużo ogień pali się spokojnie omiatając deflektor.

      Jeszcze bym coś poprawił – i najchętniej zmniejszył spalanie – jakieś rady??:-)

    • #77541
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Ja zaproponowałbym następująco:
      – czas pracy podajnika – 10 sek
      – czas pauzy podajnika – 50 sek
      – obroty dmuchawy – 2 dla przysłony otwartej w połowie
      Wzrost obrotów dmuchawy możesz pozostawić. Ten parametr pozwala na zwiększenie ilości powietrza w trakcie podawania paliwa. W tym czasie paliwo się przemieszcza i wydziela więcej gazu w związku z tym zalecana jest delikatnie większa ilość powietrza.
      Jeżeli nie masz zaworu mieszającego to aktywowanie pogodówki nic nie da. Przyznam jednak, że daje ona pewne oszczędności i powoduje odczucie komfortu cieplnego. Temperatura czynnika grzewczego zmienia się automatycznie w uzależnieniu od temperatury zewnętrznej i nie przegrzewa się pomieszczeń i przy zastosowaniu termostatu pokojowego temperatury w pomieszczeniach są mniej rozchwiane.
      Jednak największe oszczędności daje termostat pokojowy.
      Czas odłączenia pompy co nie powinien być zbyt krótki, gdyż mimo rozwarcia styków programatora pokojowego temperatura w pomieszczeniu może nie spadać z powodu ciągle podgrzewanych grzejników.
      Czas odłączenia pompy co musi być też dobrany do instalacji i jej pojemności.

      Wyślij do nas reklamację na ten przesunięty deflektor, a koledzy prześlą Ci hak do jego zamontowania w centralnym miejscu palnika.

      Pozdrawiam

    • #77540
      Wiewiur
      Uczestnik

      Przy zaproponowanych ustawieniach po godzinie węgla mniej na retorcie, pali się tylko w środku płomień niski.
      Zmieniłem na:
      czas pracy – 10
      czas pauzy – 30
      dmuchawa – 2
      przesłona – 50%
      Zobaczymy co noc pokaże…
      Kurcze duże mam te spalanie jak tak dobrze policzyłem to 32kg na dobę.
      Jutro chce powalczyć z pogodówką.
      Chyba faktycznie spróbuje zmienić węgiel – może to coś da – ale to dopiero po weekendzie.
      Reklamacje zgłosiłem – może przesunięcie deflektora coś pomoże??

    • #77539
      SERWIS
      Uczestnik

      Uważam, że jak najszybciej powinieneś spróbować innego węgla.
      Z uporem maniaka twierdzę, że z Twoim węglem jest coś nie tak pod kątem kaloryczności.

      Pozdrawiam

    • #77538
      Wiewiur
      Uczestnik

      Chyba mam jakiegoś pecha. Tym razem mój nowy sterownik menuet przestał wyłączać pompe po osiągnięciu zadanej temp przez sterownik pokojowy. Wcześniej było ok nagle dziś się mu odwidziało. Dioda na panelu pali się pompa pracuje natomiast dioda wewnątrz regulatora (obok złącza gdzie wpina się kable od regulatora pokojowego) jest zgaszona. Algorytm pracy ustawiony na 2.

    • #77537
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Sprawdź, czy masz aktywowany temostat w MENU TERMOSTATY.
      Jeżeli tak, to obniż na moment zadaną temperaturę poniżej temperatury osiągniętej na kotle tak, aby na moment przeszedł kocioł w podtrzymanie a następnie ustaw ponownie taką jaka być powinna.
      Funkcja termostatu zaczyna działać dopiero po pierwszym osiągnięciu temperatury i tak, jeżeli kocioł po rozpaleniu nie osiągnął jeszcze temperatury to pompa będzie pracować aż do momentu jej osiągnięcia.

      Pozdrawiam

    • #77536
      Wiewiur
      Uczestnik

      Tak masz racje kolego zapomniałem o tym fakcie. Po ok godzinie zauważyłem, że pompa się wyłączyła. Kurcze już się bałem że się coś zepsuło.
      Pytanie
      Czy mogę przesłać filmik jak teraz wygląda mój ogień i stan retory do oceny czy tak powinno być czy powonieniem jeszcze coś dopracować.

    • #77535
      fomicz
      Uczestnik

      Ja chętnie zobaczę ten płomień 🙂

    • #77534
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, zamieść to zdjęcie na forum.

      Pozdrawiam

    • #77533
      Wiewiur
      Uczestnik

      OK zgodnie z obietnicą filmik.
      Parametry tylko te ważniejsze:
      czas podawania – 10
      czas pauzy pod – 35
      obroty dmuchawy – 2
      obroty dmuchawy wzrost – 1
      obroty dmuchawy w pod – 3
      krotność podawania – 4
      czas oczekiwania – 8
      czas odłączenia pompy – 3
      przesłona na dmuchawie – 100% cała otwarta.
      Czekam na sugestie.
      Ps. Coś wiadomo z działu reklamacji na temat uchwyty który ma wycentrować deflektor?

    • #77532
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Zasugerowałbym, abyś krotność zmienił na 3.

      Pozdrawiam

    • #77531
      Wiewiur
      Uczestnik

      Dziękuję za przesłanie uchwytu deflektora. Niestety na razie jego montaż jest nie możliwy z powodu ciągłego palenia w kotle – wszystko jest tak gorące, że nie można tego dotknąć.
      Ale i tak DZIĘKUJE!

Oglądasz 25 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.