Pellet z łusek Gryki. Opinie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Pellet z łusek Gryki. Opinie

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #78856
   Robert Robert
   Uczestnik

   Witajcie. Wpadłem tutaj po dłuższej nieobecności, z zapytaniem do was co sądzicie o pellecie z łusek Gryki? Warte jest to coś czy odpuścić?

  • #78859
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Z praktycznego punktu widzenia jeżeli będzie to w formie pelletu i będzie się spalało to nie powinno być problemu.

   Problem może być taki, że nie znamy kaloryczności tego paliwa ani jego składu więc ciężko ocenić długofalowe skutki jego stosowania.

  • #78916
   Robert Robert
   Uczestnik

   Witam. A Co powiecie Państwo o pellecie z łuski słonecznika? Podobno kaloryczność w okolicy 18-19. ? Może ktoś tym palił ?

  • #78917
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Pellet z łuski słonecznika pozostawia po sobie bardzo dużo sypkiego popiołu, który zalega na palniku.

   Maksymalna moc palnika na tym pellecie nie może być większa niż 50% mocy palnika (zalegający popiół zmniejsza powierzchnię paleniska).

   Duża ilość popiołu wymaga codziennego czyszczenia paleniska, ponieważ zgarniacz nie przesunie tego (popiół jest lekki i puszysty).

   Brak regularnego czyszczenia paleniska skutkuje przepełnieniem palnika i stopieniem łącznika elastycznego.

   Pellet ten jest bardzo popularny w Ukrainie (tam jest produkowany). Nasi klienci w Ukrainie spalają ten pellet w palnikach z zamontowanym fabrycznie pneumatycznym czyszczeniem, które zdmuchuje nadmiarowy popiół z palnika. Pneumatycznego czyszczenie nie da się zamontować do standardowego palnika, ponieważ nie posiada od wspawanej dyszy do nadmuchu w palenisku – wycięcie lub wiercenie otworu w tej stali wymaga odpowiednich narzędzi.

  • #79081
   volf_66
   Uczestnik

   Panowie, mam takie pytanie,

   kolega handluje na dużą skale zrębkami, zaproponował mi, ze może mi dać na próbę zrębkę dębową suchą uzyskana po przesianiu przez sito 5mm,

   sugeruje aby mieszać z pelletem,

   co Wy na to?? czy ktoś może próbował tego,

   w jakim stosunku mieszać?

   na pewno spróbuje, ale będę wdzięczny za Wasze opinie

  • #79122
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Podajniki w kotłach na pellet nie są przystosowane do trocin i zrębki – podajnik nie poda tego typu paliwa – takie samo zjawisko występuje w przypadku, gdy z pelletu pozostaje dużo trocin na dole zbiornika (bez oczyszczenia zbiornika kocioł się nie uruchomi).

  • #79150
   Robert Robert
   Uczestnik

   Dzień Dobry. Jeszcze jedno pytanko, po namowie wielu osób postanowiłem spróbować zmieszać pellet z owsem mniej więcej pół na pół. Tutaj pytanie, czy robić przeważenie ? Bo wiadomo że teraz inaczej będzie sypać. Ustawić wszystko pod dana wydajność z przeważenie? Piec dass pell 20 kw, 2014 rocznik. Jaki tam nadmuch powinien najlepiej być ? Mam dość nisko.

   100% – nadmuch 36%

   80% – nadmuch 34%

   50%- nadmuch 32%.

  • #79640
   SERWIS1
   Opiekun forum

   W przypadku spalania nieznanych paliw (mieszanki itp) nastawy zawsze są robione poprzez obserwację spalania (nie jest to paliwo znormalizowane aby przetestować to w innym miejscu).

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.