Propozycja dodania listy autoryzowany instalator

Strona główna Forum Miejsce na sugestie Propozycja dodania listy autoryzowany instalator

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60759
   hydro-instal
   Uczestnik

   Witam!

   Proponuję dodać do menu witryny pozycję „Autoryzowani instalatorzy” skróciło by to klientowi poszukiwanie fachowca.

   Pozdrawiam
   Michał

  • #60765
   Kowalski
   Uczestnik

   Popieram pomysł, oczywiście konieczna systematyzacja np. z podziałem na województwa

  • #60764
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Obawiamy się takiego rozwiązania.
   Posiadamy na dziś przeszkolonych około 2,5 tyś instalatorów, ale niestety weryfikacja ich możliwości i umiejętności jest bardzo utrudniona.
   Polecając danego instalatora bierzemy odpowiedzialność za jego poczynania, a niestety nie jesteśmy w stanie określić, którzy z nich nie są godni polecenia.
   Jednak mimo wszystko będziemy o tym myśleć

   Pozdrawiam

  • #60763
   Kowalski
   Uczestnik

   Witam,
   teraz nie rozumiem- akredytację dostaje każdy jak leci? Sądziłem że tylko rzetelnie przeszkoleni instalatorzy, wiadomo że w kilka godzin nie można przekazać ogromnej wiedzy ale z tego co obserwuję to bardzo cenne jest nawiązanie kontaktu z Jackiem R. (tylko jego znam) tak by bez wahania dzwonić do niego (lub innego doradcy technicznego). Dodatkowo wymogiem pozyskania akredytacji- weryfikacja pierwszego zamontowanego Heiztechnika. Była by wtedy też możliwość wydłuzenia gwarancji do tych 4 lat jeśli kocioł zamontował by akredytowany instalator.
   Oczywiście to tylko moje zdanie.
   Pozdrawiam

  • #60762
   Tomek
   Uczestnik

   Akurat tu Serwis ma rację-nie jest w stanie kontorlować każdego instalatora (patrz choćby przykład pyskówki na Q Eko 25) . Koleś mógł zamontować kilka kociołków super, ale przy jednym zabrakło mu chęci/weny/trzeźwości czy licho wie czego.
   A pretensje są zawsze do producenta.
   Byłem serwisantem jednego z większych producentów jako „akredytowany” i okazało się że na kilku zostało nas dwóch, bo większość nie była w stanie radzić sobie z problemami (jak rozmawiałem znimi to sie trochę gubili w automatykach).I miałem rozrzut 200km. A firma antyreklamę.
   Może lepiej żeby instalatorzy sami się wisywali na listę, a producent potwierdzał, że odbyli szkolenie? Instalator bierze wtedy pełną odpowiedzialność na siebie. W końcu chyba na szkoleniu nie spał? 😉
   Co do „akredytacji” – jedna z firm chciała z nami podpisać umowę na sprzedaż i montaż ich kociołków.Tyle, że było w niej wyraźnie „instalator ponosi pełną odpowiedzialnośc za wszelkie wady kotła oraz jego osprzętu”. A to chyba nie o to chodzi?

  • #60761
   seba
   Uczestnik

   Co do (pyskówki) to wiecznie instalatorzy tłumaczą się, że to nie ich wina a oni wszystko wykonali jak należy. święte krowy, nie mają sobie nic do zarzucenia. Dobrze, że ty jesteś najlepszy w Polsce ( sam siebie tak określasz). Morze wpiszesz się jako pierwszy na listę?!. A to że działasz na pomorzu i może znasz się z firmą heiztechnik nie stawia ciebie w dobrym świetle!!!

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.