QEko Duo 25 ster. ECOMAX 800R opcja Fuzzy Logic

Strona główna Forum Miejsce na sugestie QEko Duo 25 ster. ECOMAX 800R opcja Fuzzy Logic

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60684
      tgrobi
      Uczestnik

      Posiadam piec QEko Duo 25 sterownikiem ECOMAX 800R. Jako, że piec bardzo długo dochodził do zadanej temperatury postanowiłem podejrzeć funkcję Fuzzy Logic i muszę przyznać, że po jej włączeniu piec momentalnie osiągnął temp. zadaną. Gdy już osiągnął temperaturę i wygasił się kilka razy zabulgotało. Pamiętam, że w zeszłym roku korzystałem z tej opcji ale miałem też włączoną opcję dezyfekcji zbiornika CWU i w sobotę w nocy obudziło mnie walenie w rurach. Temp. na piecu podczas w/w dezynfekcji osiągnęła 90 st. Nie chciało puścić na ciepła na kaloryfery bo nie włączała się pompa. Wygasiłem go spuszczając ciepłą wodę.
      Chętnie skorzystał bym z funkcji Fuzzy Logic ale boję się właśnie takich niemiłych akcji. Ma ktoś jakieś rady w tym temacie?

    • #60686
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Aby dezynfekcja przebiegała prawidłowo musi nastąpić wygrzanie wody w zasobniku, a co za tym idzie kocioł musi osiągnąć wysoką temperaturę.
      Przy 90 stopniach może coś zabulgotać, ale to nie jest żadna tragedia.
      Pytanie jedynie czy przy załączonej pompie woda się ruszyła, czy mimo że się obracała to nie pchała wody, bo na przykład wpadła w kawitację.
      W takich przypadkach proponuję pompę obiegową montować na powrocie wody do kotła.

      Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.