Histereza CWU Tryb Lato

Strona główna Forum Miejsce na sugestie Histereza CWU Tryb Lato

Oglądasz 17 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60643
      Bober 1222
      Uczestnik

      Witam.Czy jest szansa a może kiedyś była taka możliwość w innych sterownikach tych że starszych oprogramowaniem podwójnej histerezy cwu czyli jednej do załączania samej pompy + druga histereza samej temperatury wody użytkowej (cwu). Chodzi w tym wszystkim że taki zastosowanie uważam za bardzo uniwersalne ponieważ sama histereza cwu czyli pompy od cwu średnio się sprawdza ponieważ temperatura pieca szybciej spada niż woda użytkowa.Dajmy przykład przy podwójnej histerezie załączanie pompy ustawiamy na 2 stopnie a druga histereza temp cwu która rowniez powinna być odpowiedzialna z uruchomienie pieca ustawiamy na 15 lub 20 stopni proszę o opinie w tym temacie

    • #60661
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam.Czy jest szansa a może kiedyś była taka możliwość w innych sterownikach tych że starszych oprogramowaniem podwójnej histerezy cwu czyli jednej do załączania samej pompy + druga histereza samej temperatury wody użytkowej (cwu). Chodzi w tym wszystkim że taki zastosowanie uważam za bardzo uniwersalne ponieważ sama histereza cwu czyli pompy od cwu średnio się sprawdza ponieważ temperatura pieca szybciej spada niż woda użytkowa.Dajmy przykład przy podwójnej histerezie załączanie pompy ustawiamy na 2 stopnie a druga histereza temp cwu która rowniez powinna być odpowiedzialna z uruchomienie pieca ustawiamy na 15 lub 20 stopni proszę o opinie w tym temacie

      Cześć,
      A nie chodzi ci po prostu o histerezę pieca?

    • #60660
      Bober 1222
      Uczestnik

      Niestety ale nie bo piec dość szybko traci sam w sobie temperaturę gdy nawet nie korzystamy z cwu. Chodzi o to że ustawiona mała histereza cwu jest dobra gdy często używamy wody i gdy piec trzyma jeszcze wystarczająca temperaturę ale gdy mamy do czynienia z odwrotna sytuacja wtedy ta histereza się nie sprawdza tylko t trzeba ją zmieniać na dużo wyższą.Czyli dodanie dodatkowej histerezy cwu uważam że ustabilizowało ten problem

    • #60659
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Niestety ale nie bo piec dość szybko traci sam w sobie temperaturę gdy nawet nie korzystamy z cwu. Chodzi o to że ustawiona mała histereza cwu jest dobra gdy często używamy wody i gdy piec trzyma jeszcze wystarczająca temperaturę ale gdy mamy do czynienia z odwrotna sytuacja wtedy ta histereza się nie sprawdza tylko t trzeba ją zmieniać na dużo wyższą.Czyli dodanie dodatkowej histerezy cwu uważam że ustabilizowało ten problem

      Szczerze powiem, że nie do końca rozumiem Twój problem ale chyba szukasz czegoś podobnego do harmonogramu obniżeń temperatury zadanej.

      Według mnie w trybie lato powinieneś dążyć do jak najrzadszego uruchamiania pieca.
      Mam tak skonfigurowany piec, że uruchamia się co drugi dzień choć będę musiał trochę to prze-konfigurować, rodzinka mi się rozrasta. Możliwe, że moja konfiguracja nadal będzie wystarczająca tylko piec będzie pracował codziennie.
      Mam zasobnik 300 litrów i następującą konfigurację:
      – piec – histereza 15 stopni i temperatura zadana 70 stopni.
      – CWU – histereza 6 stopni. Temperatura zadana 48 stopni.
      – przedłużenie ładowania CWU – 20 minut.
      – harmonogram wprowadzający obniżenie nocne o 8 stopni w godzinach 19:00 – 16:00

      Takie ustawienie pozwala mi wyciągnąć całość ciepła z pieca i pozwala spokojnie korzystać z ciepłej wody przez dwa dni.
      Po ładowaniu CWU osiąga około 52 stopnie.
      Choć trzeba przyznać, że nie mam jakiegoś strasznego zużycia ciepłej wody. Głównie wieczorem do kąpieli.

      Nie widzę abyś pisał o tym jaki masz sterownik.
      Nie w każdym dało się zmieniać histerezę CWU, wprowadzać przedłużenie ładowania, nie kojarzę czy harmonogramy są dostępne.

      Sprawdź czy masz opcję wprowadzenia harmonogramów dla CWU.
      To powinno dać ci możliwość modyfikacji temperatury zadanej CWU co pozwoli nie uruchamiać pieca w godzinach nocnych.

      Pozdrawiam

    • #60658
      Bober 1222
      Uczestnik

      Dziękuję za szczegółowe informacje dotyczące ustawień ale u mnie jest najnowsze oprogramowanie z kwietnia 2019 roku i nie mam takich możliwości ustawień. U mnie piec uruchamia się też raz na dobę i spala 2-2,5 kg na dobę i wiadomo mniej się nie dla rodziny 4osobowej .A tak wyglądają moje ustawienia dla zasobnika 160 L histereza pieca 20 stopni zadana temperatura pieca 70 stopni histereza cwu 15 stopni zadana 55. Jeżeli miałbym takie możliwości ustawień jak Ty histereza cwu wynosiłaby 5 stopni pozdrawiam

    • #60657
      Bober 1222
      Uczestnik

      A sterownik to HT tronic 900 oprogramowanie tak jak wcześniej pisałem kwiecień 2019

    • #60656
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      A sterownik to HT tronic 900 oprogramowanie tak jak wcześniej pisałem kwiecień 2019

      O to wreszcie dodali możliwość zmiany histerezy CWU.
      Pamiętam, że w zeszłym roku była to stała wartość, chyba 5 stopni.

      Rozumiem, że harmonogramów dla CWU jeszcze nie dodali. Ciekawe czy planują.
      Może warto zgłosić taką potrzebę to do HT.

      Ja mam stary sterownik firmy Plum. Tu mam wszystko samodzielnie ustawiane.

    • #60655
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Histereza CWU w sterowniku HT tronic 900 jest obecnie regulowana od 1 do 15 stopni.

      Nie planujemy wprowadzania harmonogramów dla CWU, ponieważ dla użytkownika nie przynosi to żadnych realnych korzyści ekonomicznych.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #60654
      volf_66
      Uczestnik

      Pytanie do SERWIS1
      jak zaktualizować oprogramowanie w HT tronic 900??
      mam zamontowany w lipcu tego roku kocioł z programu OZE Hitpellet 20kW i oprogramowanie jak na zdjęciu

      View post on imgur.com

      a koledzy piszą, że maja oprogramowanie z kwietnia 2019 r.

    • #60653
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Kolego zadzwoń też do Bragera (firma która robi to dla Heiztechnika) tam może Ci pomogą szybciej. Podam Ci tel. bo ja tam już dzwoniłem w sprawie pokojówki.
      Tel. 791 359 586 lub 795 750 933

    • #60652
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zmiany oprogramowania musiałby dokonać serwisant (np. podczas przeglądu lub usługi serwisowej).

      Okresowo w sterownikach wprowadzane są modyfikacje, które mogą wyróżniać nowsze wersje sterownika. Termin montażu kotła nie jest jednoznaczny z jego dostarczeniem do odbiorcy więc oprogramowana mogą się różnić w zależności od inwestycji.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #60651
      marc
      Uczestnik

      Witam, więc jaką ustawić przy tym sterowniku histereze na Cwu najkorzystniej, histereze kotła mam 15 stopni przy zadanych 70. kocioł 20kw DASPELL BOX GL STEROWNIK HT TRONIC 900. Bojler 140litrow. Posiadam również bufor 300l.

    • #60650
      SERWIS1
      Opiekun forum

      W okresie zimowym warto ustawić histerezę CWU na 5 stopni. W okresie letnim warto ją ustawić na 10 stopni jednocześnie podnosząc nastawę CWU aby kocioł nie odpalał się zbyt często.

    • #60649
      marc
      Uczestnik

      Czy trzeba zmieniać moc maksymalna kotła w trybie pracy lato i czy trzeba zmienić nadmuch maksymalny. HT TRONIC 900

    • #60648
      SERWIS1
      Opiekun forum

      W trybie lato nie trzeba zmieniać mocy maksymalnej ani tez nadmuchu mocy maksymalnej , ponieważ sterownik automatycznie zmniejszy moc palnika w przypadku, gdy zbliża się do temperatury zadanej.

      Warto ewentualnie wydłużyć parametr zakres modulacji na 15 stopni.

    • #60647
      marc
      Uczestnik

      Tzn histereze w trybie lato tak? A jaka temperaturę CWU ustawić wtedy najlepiej. Dziękuję.

    • #60646
      marc
      Uczestnik

      Pytam ponieważ nie mam dużej wiedzy w temacie, a chce jak najbardziej ekonomicznie ustawić kocioł.

    • #60645
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Temperatura na kotle zawsze powinna być ustawiona minimum 10 stopni wyżej niż nastawa CWU.

      Zalecana temperatura kotła zarówno latem jak i zimą to 70 stopni C.

Oglądasz 17 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.