HT ONE 15 KW

Strona główna Forum Miejsce na sugestie HT ONE 15 KW

Otagowano: 

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60635

      Witam jestem od niedawna posiadaczem pieca HT ONE 15 kw . dom 2 rodzinny 120 metry piętro ocieplone 10 styropian dach 15 wełna . piec w piwnicy ,średnio na dobę pokazuje około 20 % spalonego pelletu po zasypaniu do pełna 6 worków. Przy 19% włącza się alarm brak paliwa. To jest około 1,5 worka . Mam pytanko czy można coć z ustawieniami żeby wyszło coś mniej .Pellet gold po przeważeniu 14,4 kg/h . Proszę o jakieś informacje.Pozdrawiam.

    • #60642
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam jestem od niedawna posiadaczem pieca HT ONE 15 kw . dom 2 rodzinny 120 metry piętro ocieplone 10 styropian dach 15 wełna . piec w piwnicy ,średnio na dobę pokazuje około 20 % spalonego pelletu po zasypaniu do pełna 6 worków. Przy 19% włącza się alarm brak paliwa. To jest około 1,5 worka . Mam pytanko czy można coć z ustawieniami żeby wyszło coś mniej .Pellet gold po przeważeniu 14,4 kg/h . Proszę o jakieś informacje.Pozdrawiam.

      Cześć,
      Chodzi ci o to, że pali za dużo czy, że alarm odpala się za wcześnie?

    • #60641

      Witam nie wiem czy to dużo bo do tej pory paliłem miałem. Chciałbym się tylko zorientować . Bo to będzie pierwszy sezon . A co do alarmu to serwisant mówił że to sobie już piec sam przelicza i tak może być .

    • #60640
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam nie wiem czy to dużo bo do tej pory paliłem miałem. Chciałbym się tylko zorientować . Bo to będzie pierwszy sezon . A co do alarmu to serwisant mówił że to sobie już piec sam przelicza i tak może być .

      1,5 worka przy obecnych warunkach pogodowych to sporo z tym, że dużo zależy jaką utrzymujesz temperaturę w domu i jak sterujesz instalacją.
      Czy masz termostaty na kaloryferach itd.

      W sumie założyłem, że u ciebie jest podobnie ciepło jak u mnie.

    • #60639

      Termostaty mam temperatura 23 comfortowa 20 ekonomiczna na piecu mam ustawioną moc na 10.5 kw i nadmuch.16 % dawkę paliwa zmniejszyła na 90 % bo w popielniku zostawanło trochę niedopalonego pelletu .90 kg to cały zbiornik starcza na około 6 , 6,5 dnia

    • #60638
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Termostaty mam temperatura 23 comfortowa 20 ekonomiczna na piecu mam ustawioną moc na 10.5 kw i nadmuch.16 % dawkę paliwa zmniejszyła na 90 % bo w popielniku zostawanło trochę niedopalonego pelletu .90 kg to cały zbiornik starcza na około 6 , 6,5 dnia

      Wynik nie jest zły. To jest worek na dzień.
      Dom nawet w ciepłe dni odbierze cześć ciepła, które piec będzie musiał dostarczyć.

      Osobiście nie stosuje obniżeń. To co zyskasz na takiej operacji w większości stracisz gdy będzie trzeba podnieść temperaturę do 23 stopni.

      U ciebie jest pewnie stara instalacja z obiegiem grawitacyjnym.
      Czy przy montażu pieca przerobiono instalacje tak aby nie występowała cyrkulacja grawitacyjna?

      Sama konfiguracja pieca nie uzyskasz dużych oszczędności. Piec dostarcza tyle energii ile jest w stanie odebrać dom wraz z instalacją co więc głównych optymalizacji trzeba szukać po tej stronie.
      Jesyne co możesz uzyskać to optymalizacja spalania oraz sprawności pieca co robi się poprzez poprawne przeważnie podawania i nastawy nadmuchu.
      Możesz także sterować temperatura obiegu co od temperatury zewnętrznej co przy poprawnej konfiguracji zapewni Ci komfort oraz jakieś oszczędności.

      Jak masz termostat pokojowy to dodatkowo możesz uzależnić od niego obniżenie temperatury w obiegu co lub nawet wyłączyć pompę co. Wyłączenie pompy co jest ie zalecane jak masz ogrzewanie podłogowe.

      Każdy przypadek jest inny więc nie dostaniesz jednego sprawdzonego rozwiązania.
      Musisz trochę poeksperymentować I sprawdzić co u ciebie będzie dawało najwyższy komfort przy akceptowalny h kosztach.

    • #60637

      Tak instalacja układ otwarty .Dzięki za informacje .Zobaczymy ,przyjdą jakieś mrozy jak będzie .POZDRAWIAM.

    • #80752

      Witam, Jakie optymalne ustawienia wybrac do domu 120 m dwa pietra ocieplony stryropianem 12 cm, polowa grzejnikow zeliwne polowa konwektorowe Termostat pokojowy, jaka temp. zasilania, powrotu, cwu wybrac Ktos wie do czego sluzy zawor 1 ? Jaka temp. ustawic na zawor 1?

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.