brak całkowitego spalania ekogroszku

Strona główna Forum Pomoc techniczna brak całkowitego spalania ekogroszku

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71399
      marek.urban
      Uczestnik

      Proszę o pomoc. Posiadam piec na ekogroszek QEko 15W. Mam kolejny rok problemy. Kolejny rok wybieram niespalony ekogroszek z popielnika jak kopciuszek. Piec nie spala dokładnie paliwa i ponad 1/4 przesypuje do popielnika. Może mam złe nastawy?. Piec posiada oprogramowanie Menuet. Kilkakrotnie dzwoniłem do serwisu ale porady nic nie pomagają.Już nawet uszczelniłem paleniska specjalnym silikonem, zresztą za radą serwisanta. Moje nastawienia to
      Algorytm-2
      Histereza-2
      Czas pracy podajnika-10
      czas pauzy podajnika -50
      czas dmuch.podt.-10
      krotność podawania-3
      czas oczekiwania-10
      obroty dmuchawy-2
      obroty dmuch.podt-10
      czas przesyp.5

      Jestem nawet gotowy zaprosić serwisanta do domu

    • #71414
      SERWIS
      Uczestnik

      Wydaje mi się, że nastawy masz dobre.
      Ustawienie spalania polega na dobraniu odpowiedniej ilości powietrza. Jeżeli coś nie gra to zwiększ obroty dmuchawy o jedną jednostkę i popatrz jaki będzie efekt. Jeżeli efekt będzie zadowalający, ale nie do końca wystarczający to dalej zwiększasz obroty dmuchawy (nic nie piszesz o przysłonie na dmuchawie).
      Jeżeli jednak efekt zmiany obrotów dmuchawy byłby negatywny to zrób przeciwnie i zmniejsz obroty dmuchawy.
      Jeżeli sobie z tym nie poradzisz to nie możesz zapraszać serwisu do siebie, a musisz wysłać zgłoszenie reklamacyjne.

      Pozdrawiam

    • #71413
      marek.urban
      Uczestnik

      O jaką przysłonę pytasz?. Jeżeli o pytasz o ta przysłonę, którą można odkręcić od strony popielnika to wyczyściłem ją, zawsze tak robię bo zbiera się tam pył węglowy i popiół. Chyba, że mówimy o jakiejś innej przysłowie, o której nie wiem. Niestety piec kupiłem razem z domem w tamtym roku i gwarancja techniczna minęła. Ale zrobię jak podpowiadasz.
      pozdrawiam Marek Urban
      P,S, napiszę jakie efekty to przyniosło.

    • #71412
      SERWIS
      Uczestnik

      Chodziło mi o przysłonę regulacyjną na dmuchawie.
      Przysłania ona wlot powietrza.

      Pozdrawiam

    • #71411
      marek.urban
      Uczestnik

      Nie znalazłem żadnej przysłony na dmuchawie. Może podpowiesz mi gdzie ona się znajduje.

    • #71410
      SERWIS
      Uczestnik

      OK, Napisz mi jaką masz datę produkcji kotła.

    • #71409
      marek.urban
      Uczestnik

      Q EKO 2008 rok 15kW

    • #71408
      SERWIS
      Uczestnik

      Rzeczywiście, w tym okresie mogło jeszcze nie być przysłon na dmuchawach.
      Tak jak pisałem, musisz poregulować powietrzem, raz do góry i jeżeli to nie pomoże, a wręcz pogorszy to w drugą stronę.
      Napisz, z jakiego rejonu kraju pochodzisz i może okazyjnie któryś z naszych kolegów będzie mógł Cię odwiedzić.
      Jeżeli posiadasz wiedzę, to napisz coś o węglu, który posiadasz, jego nazwę, cenę i pochodzenie (kraj).

      Pozdrawiam

    • #71407
      marek.urban
      Uczestnik

      mieszkam w Zielonce koło Bydgoszczy(przy obwodnica Bydgoszczy-pomiędzy Brzozą a Białymi Błotami). Zawsze ktoś jest w domu więc zapraszam. Kupiłem ekogroszek polski z kopalni Chwałowice ok. 26tyś kJ po 750 za tonę. Za twoją radą zacząłem regulować obroty dmuchawy-na razie zmieniłem na 4.Niech pochodzi trochę.
      Pozdrawiam Marek Urban

    • #71406
      SERWIS
      Uczestnik

      Bardzo dobrze. Jutro jesteśmy dalej w kontakcie.

    • #71405
      marek.urban
      Uczestnik

      Przy zwiększaniu obrotów dmuchawy nie było żadnego efektu wręcz wydaje mi się, że pogorszyło się. Rano zmniejszyłem obroty dmuchawy do 1 -efekt? Trudno powiedzieć myślę, że jest podobnie połowa paleniska od strony dmuchawy popiół i tzw. spieki, a druga połowa niedopalony groszek. Pozdrawiam Marek Urban

    • #71404
      marek.urban
      Uczestnik

      Nie zaglądałem do pieca przez kilka godzin i gdy otworzyłem drzwi cała komora spalania(ruszt) wypełniony był wielkimi kawałkami spieków. Proszę o szybka odpowiedź. Pozdrawiam Marek Urban

    • #71403
      SERWIS
      Uczestnik

      Napisz do nas na dres serwisowy i podjedzie do Ciebie nasz konsultant lub kolega porozmawia z Tobą telefonicznie.
      Ilość spieków zależy od ilości powietrza i nim należy regulować.
      Za duża ilość powietrza powoduje spieki szarej szlaki, a za mała ilość powietrza powoduje grudy odgazowanego, czarnego koksu.
      Nie wiem jakiej postaci grudy posiadasz i w zwiazku z tym nie jestem w stanie Tobie pomóc.
      Pisze, że jest to trzyletni kocioł więc wydaje mi się, że warto byłoby rozebrać palnik i zobaczyć czy coś w nim się nie zapchało, chociażby komora powietrza, lub czy ślimak jest w dobrym stanie i warto byłoby przeczyścić dmuchawę, działa ona jak odkurzacz.

      Pozdrawiam

    • #71402
      marek.urban
      Uczestnik

      wydaje mi się, że mam duże ilości szarej spieki po jednej stronie palnika oraz część grudek odgazowanego czarnego koksu po drugiej stronie. obroty dmuchawy mam nastawione na 1. palnik przed załączeniem pieca dokładnie wyczyściłem. Dmuchawy nie rozbierałem.

    • #71401
      SERWIS
      Uczestnik

      Mam wrażenie, że jednak nie uszczelniłeś dokładnie palnika.
      Tak to wygląda jak na palniku spala się nierówno. od strony zbiornika masz ładnie przepalony węgiel a po przeciwnej stronie jest niedopalony.
      Może to być też efekt spalania węgla ze zbyt dużą ilością miału.

      Pozdrawiam

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.