q pellet duo 25kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna q pellet duo 25kw

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71389
      qpa666
      Uczestnik

      Witam!

      Mam kilka pytań odnośnie kotła jak w temacie. Jestem od kilku tygodni użytkownikiem takiego kotła i od początku mam z nim problem .
      Kiedy kocioł jest w trybie pracy pellet to po jakiś pięciu minutach przegrzewa się podajnik ( przekroczona temperatura podajnika )
      kocioł głośno pracuje w trybie pellet.
      Również mam problem z dmuchawą dzisiaj przestała działać w trybie ruszt .
      Mogę powiedzieć że to najgorzej zainwestowane pieniądze w ostatnim czasie

    • #71398
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Po pierwsze to przegrzewanie czujnika podajnika może być związane jedynie z ciągiem kominowym i napowietrzaniem kotłowni bądź ustawieniem kotła.
      Jeśli idzie o dmuchawę w trybie ruszt to musiałeś coś pomieszać w ustawieniach, gdyż jeżeli pracuje ona w trybie pellet to znaczy, że wszystko jest OK.
      Zanim zaczniesz pisać, że to Twój najgorszy wybór to skontaktuj się z serwisem i sprawdź, czy po Twojej stronie nie ma żadnych problemów.
      Każde urządzenie jest dobre, jeżeli dobrze się je obsługuje.
      Jeżeli jest coś nie tak to napisz reklamację lub wykonaj telefon a serwis nie pozostawi Cię bez pomocy.

      Pozdrawiam

    • #71397
      qpa666
      Uczestnik

      Może i mnie poniosło.
      Nie wydaje mi się że to wina komina lub wentylacji ponieważ na ruszcie pali się bardzo dobrze.
      Sprawdziłem dzisiaj dmuchawę i niestety w trybie pracy pellet też nie działa.

    • #71396
      SERWIS
      Uczestnik

      OK! a możesz sprawdzić, czy przypadkiem nie wypadła wtyczka od dmuchawy lub druga rzecz, sprawdź, czy nie zadziałało STB, jeżeli tak to skasuj i dmuchawa się załączy.

      Pozdrawiam

    • #71395
      qpa666
      Uczestnik

      kostkę sprawdzałem i jest OK . Może faktycznie problem tkwi w STB . Dalej mam problem z podajnikiem tak jak pisałem wcześniej komin jest OK ponieważ podajnik chodził kilka dni bez zastrzeżeń .

    • #71394
      qpa666
      Uczestnik

      Dzięki Panu z serwisu kocioł hula aż miło .
      Faktycznie problem tkwił w ustawieniach.
      Polecam chociażby ze względu na pomoc serwisową

      Jeszce raz Dzięki za pomoc
      Pozdrawiam

    • #71393
      SERWIS
      Uczestnik

      Cieszę się, że nasza pomoc była skuteczna.
      Oczywiście polecam się na przyszłość.

    • #71392
      cwirek1980
      Uczestnik

      Witam

      Mam podobny problem z takim samym kotłem.

      Czy jest możliwość otrzymania zalecanych ustawień w sterowniku np na e-mail?

      Posiadam sterownik ecomax 800

      Pozdrawiam
      Piotrek

    • #71391
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Mam prośbę abyś zadzwonił do naszego konsultanta a on poda Ci wszystkie ustawienia do Twojego kotła.
      Zadzwoń pod numer 664 784 500. Dobrze byłoby gdybyś był w tym czasie przy kotle.

      Pozdrawiam

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.