czynności po zakończeniu sezonu grzewczego

Strona główna Forum Pomoc techniczna czynności po zakończeniu sezonu grzewczego

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71353
      PIOTR
      Uczestnik

      Witam
      Mam pytanko jakich czynności powinienem dokonać po zakończeniu sezonu grzewczego ? jak przestawić piec na grzanie tylko wody użytkowej ?

    • #71356
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jeżeli idzie o przejście na sezon letni to w sumie wystarczy tylko w MENU CWU wybrać tryb pracy LATO.
      Możesz oczywiście zmniejszyć moc poprzez wydłużenie czasu pauzy podajnika i jednoczesne zmniejszenie obrotów dmuchawy, ale nie jest to konieczne.
      Co do samych czynności konserwacyjnych, to jeżeli używasz kotła przez cały rok latem grzejąc wodę użytkową to po sezonie nie masz konieczności serwisowych. Należałoby taki serwis wykonać przed samym sezonem grzewczym i powinien on polegać na przeglądzie i czyszczeniu elementów podajnika paliwa i samego palnika.
      Jeżeli natomiast nie używałbyś kotła latem to należałoby dokładnie wyczyścić wymiennik, podajnik paliwa i palnik także, wskazane byłoby też przesmarowanie elementów kotła jakimś środkiem konserwującym.
      Wyczyszczony kocioł należy zamknąć szczelnie, zamknąć przysłonę dmuchawy i otworzyć wyczystkę kominową po to, aby powietrze nie przepływało przez kocioł.
      Po kilku dniach dobrze byłoby sprawdzić, czy po otwarciu górnych drzwi kotła na suficie nie pojawiły się żadne krople kondensatu.

      Pozdrawiam

    • #71355
      Masertiger
      Uczestnik

      Ja tu mam akurat artykuł o przygotowaniu kotła przed sezonem grzewczym, gdyż w tym okresie są największe przeciążenia. W trakcie eksploatacji instalacji grzewczej powstają osady i inne zabrudzenia, które zmniejszają zdolność przekazywania ciepła i powodują obniżenie sprawności urządzenia i najlepiej w okresie letnim wszystko posprawdzać, także czas oczekiwania na serwisanta będzie krótszy niż zimą.

      Tutaj artykuł
      http://www.techsterowniki.pl/blog/przeglad-kotla-przed-sezonem-grzewczym-jak-gdzie-i-kiedy/

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.