eko duo 17kw (SPALANIE)

Strona główna Forum Pomoc techniczna eko duo 17kw (SPALANIE)

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71343
      Miłosz
      Uczestnik

      Witam mam problem z ustawieniem pieca, zakupiłem go nie dawno i spala mi dużo węgla kamiennego. Proszę o pomoc. Jak mam go ustawić by MNIEJ mi spalał w trybie lato a jak w trybie zima, posiadam sterownik HT-TRONIC 500

    • #71345
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Faktycznie co do ustawień to wystarczające będzie, jeżeli wprowadzisz odpowiednie nastawy dla zimy i latem kocioł też będzie pracował poprawnie.
      Co do dużej ilości spalania to jest pojęcie względne.
      Po pierwsze, to napisz jakie masz spalanie na dobę, jaką powierzchnie, budynku i czy jest to nowy czy stary budynek.
      Są dwie możliwości złego spalania:
      1 – spalanie z nadmiarem powietrza i niepotrzebne wentylowanie kotła, objawia się to nadmierną temperaturą spalin, a zwłaszcza spiekami w popiele powstałymi na skutek powstania zbyt wysokich temperatur i wytopienia popiołu,
      2 – niedobór powietrza i cząstki niespalonego węgla w popielniku oraz duża ilość sadzy w wymienniku kotła.
      Jeżeli kocioł bez problemu osiąga temperaturę zadaną to poreguluj obroty dmuchawy w jedną lub drugą stronę w zależności od efektów w popielniku.
      Pamiętaj, moc kotła ustawiasz ilością paliwa a jakość spalania ilością powietrza.
      Mam nadzieję że pomogłem.

      Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.