temperatura CWU niższa od zadanej

Strona główna Forum Pomoc techniczna temperatura CWU niższa od zadanej

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71332
      marek.urban
      Uczestnik

      Mam piec 15KW QEKO z 2009r.Jaka jest przyczyna że temperatura CWU jest niższa od zadanej. TRYb pracy CWU lato. temp.CWU 53 C a wody max 43 C. temp. kotła 65 C. Pozdrawiam Marek Urban

    • #71342
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz, czy w tym czasie pompa pracuje? Sprawdź czy pali się sygnalizacja pompy cwu i odkręć następnie śrubę na pompie i sprawdź, czy się obraca wirnik.

      Pozdrawiam

    • #71341
      marek.urban
      Uczestnik

      kontrolka CWU cały czas się pali(od 2 m-cy), wydawało mi się, że wcześniej gasła. WOda cały czas jest grzana ale max może nagrzać się do 42 stopni przy zadanej temp 53. Kocioł ma 65 stopn.
      Niestety nie wiem o jakiej śrubie mówisz. Z tego co widzę od zbiornika wody odchodza 3 rury. Na 2 środkowej,kilka cm od zbiornika jest jedna pompa Grundfos do cyrkulacji wody(comfort up). Na najwyżej położonej rurze doprowadzająca wodę gorącą(?) do zbbiornika wody i domyślam się że chodzi ci o tą druga pompa Grundfos UPS 25-40 z wielką srebrną śrubą z boku(wielkości monety 50 gr zł) czy to tą śrubę mam odkręcić? jeżeli tak to czy piec musi być wyłączony- i czy mogę się poparzyć gorącą wodą? Na pewno tą pompę słychać gdy przyłozy się ucho do niej. Może coś z programatorem? Mam Menuet versja 1,1. Mam jeszcze jedną płytkę ze starszą wersją 1,0. Niestetty dom kupiłem gotowy, praktycznie bez dokumentacji pieca.Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam i zyczę miłej niedzieli. Marek Urban

    • #71340
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Odkręć tę śrubę wielkości 50 groszówki.
      Podejrzewam, że masz zapowietrzoną pompę, bo powinna pracować jeżeli piszesz że drży. Nie obawiaj się odkręcenia tej śruby. Woda nie tryśnie a jej temperatura ma maksymalnie 65 stopni, tyle co na kotle.
      Sprawdź jeszcze, czy rura zarówno zasilająca jak i powrotna z wężownicy zasobnika jest gorąca i jaką może mieć temperaturę.
      Jeżeli na kotle masz tak wysoką temperaturę to prawdopodobnie masz ograniczony przepływ wody przez wężownicę lub sama wężownica ma małą powierzchnię wymiany.
      Jeżeli pompa cwu pracuje to automatyką kotła nic nie poradzisz, trzeba szukać przyczyny w samym zasobniku

      Pozdrawiam

    • #71339
      marek.urban
      Uczestnik

      w jaki sposób odpowietzryć pompę, czy samo odkręcenie śruby wystarczy. proszę mi jeszcze powiedzieć czy odkręcając śrube muszę zamykać zawory kulowe które są pod i nad pompą?. pozdrawiam Marek Urban

    • #71338
      SERWIS
      Uczestnik

      Odkręcasz śrubę w trakcie jej pracy nie zamykając żadnych zaworów. wydostaną się z tego otworu tylko bąble powietrza i odrobina wody.
      Jeżeli chcesz sprawdzić czy pracuje ona prawidłowo to delikatnie włóż coś w ten otwór i sprawdzisz, czy wirnik się obraca.

      Powodzenia

    • #71337
      marek.urban
      Uczestnik

      Temperatura rury doprowadzającej wodę do zasobnika jest wyższa od tej która wodę odprowadza z zasobnika. śrubę odkręciłem ale niestety nie umiem sprawdzić czy wirnik się w pompie obraca. nagrzewanie ciepłej wody użytkowej „idzie” bardzo wolno, a pompa przez cały czas pracuje, kontrolka nie gaśnie ani na minutę, Co to może oznaczać?

    • #71336
      SERWIS
      Uczestnik

      Wydaje mi się, że musisz wezwać hydraulika, który montował Ci kocioł.
      Bez oględzin kotłowni ciężko jest cokolwiek zaproponować.

      Pozdrawiam

    • #71335
      marek.urban
      Uczestnik

      Czym może być spowodowany następujący problem: Temp. CWU przy wyłączonej funkcji tworzenia CWU temp wody osiąga 45 stopni, a przy włączonym CWU nastawa 50 stopni, temp kotła 65 stopni -włączona funkcja zima, priorytet wyłączony temp. CWU osiąga tylko 35 stopni i to jak nagrzewa się kilka godzin.

    • #71334
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie jestem w stanie niczego wymyśleć. Myślę, że najlepiej będzie jeśli będziemy mogli pogadać telefonicznie.
      Napisz na nasz adres serwisowy i podaj swój numer telefonu a ja do ciebie zadzwonię.

      Pozdrawiam

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.