2 x termostaty ht500

Strona główna Forum Pomoc techniczna 2 x termostaty ht500

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62095
      Marcin
      Uczestnik

      Mam pytanie.

      mam sterownik ht tronic 500. Mam podlaczone 2 termostaty. Jesden ma regulowac temp na dole domu, drugi na gorze.
      Dol ogrzewanie podlogowe, gora grzejniki.

      termostat na dole ma podlaczony pod zlacze ‚termostat kotła’ i to dziala.

      Chce podlaczyc drugi termostat z gory domu tylko nie wiem pod ktore zlacze.

      Z menu sterownika zeby odlaczyc pompe ktora dziala z gora domu musze wybrac ‚pompa kotla – wylaczona’ jesli chce wlaczyc to wybieram ‚pompa kotla – pompa wymiennika’

      pod ktore zlacze podlaczyc termostat zeby dzialal?

    • #62099
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Czy to jest sterownik HT tronic 500Basic, czy może HT tronic 500 z zaworem mieszającym?

      Jeżeli to jest sterownik z zaworem mieszającym to druga pompa powinna być podłączona pod wyjście pompy zaworu i termostat podpięty pod wejście  termostat zaworu.

       

      Jeżeli to jest 500 Basic to jest tam tylko jeden obieg grzewczy. Obieg pompy kotła/wymiennik ciepła jest obiegiem do ochrony kotła i nie posiada wyjścia na termostat.

    • #62098
      Marcin
      Uczestnik

      Na naklejce na programatorze mam napisane ht-tronic500.

      mam zawor mieszajacy.

      czyli mam zle podlaczona pompe?

    • #62097
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Jeżeli pompa ma być sterowana poprzez termostat to należałoby ją przepiąć pod wyjście pompy zaworu. Pompa może pracować bez zaworu jednakże czujnik zaworu musi być wpięty do sterownika, aby nie wyświetlił alarmu.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.