USTAWIENIA AUTOMATYKI PIECA

Strona główna Forum Pomoc techniczna USTAWIENIA AUTOMATYKI PIECA

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71305
   sylwcia055
   Uczestnik

   PIEC Q HIT PLUS 20 , AUTOMATYKA HT TRONIC 100

   TEMPERATURA 60 STOPNI
   PRZY NASTAWACH CZAS PRZEDMUCHU 10 SEKUND
   OBROTY MINIMALNE – 1
   MAKSYMALNE – 4
   CZAS MIEDZY PRZEDMUCHAMI 4 MINUTY
   PRZESŁONA OTWARTA CAŁKOWICIE DO GÓRY
   PALENIE DRZEWEM ( DĄB JESION)

   PRZY TYCH NASTAWIENIACH KRÓTKO PODTRZYMUJE ZADANĄ TEMPERATURĘ , DMUCHAWA CZĘSTO SIĘ WŁĄCZA ABY TĄ TEMPERATURE PONOWNIE OSIĄGNĄĆ.

   CO ZMIENIC W TYCH USTAWIENIACH , ABY DŁUZEJ PODTRZYMYWAŁO ZADANĄ TEMPERATURE?

   POZDRAWIAM

  • #71311
   SERWIS
   Uczestnik

   Wita

   Masz idealnie ustawiony kocioł.
   Jeżeli jesteś kierowcą to odpowiedz sobie na pytanie, kiedy spalanie będzie większe, podczas jednostajnej jazdy z prędkością około 100 km czy gazując ostro do 150, odpuszczenie gazu i przy pięćdziesięciu ponownie ostro do 150. I tu i tu średnia wyjdzie około 100 km/h a spalanie będzie różne.

   Pozdrawiam

  • #71310
   sylwcia055
   Uczestnik

   To Dlaczego szybko i tak często spada mi zadana temperatura? A nie wystarczą przedmuchy do podtrzymania zadanej temperatury? A może wydluzyć czas przedmuchu albo zwiekszyc obroty minimalne? Ogrzewam dom 140 m2 plus bojler 120 l. BO wydaje mi się , ze same przedmuchy powinny utrzymywac zadana temperature.

  • #71309
   SERWIS
   Uczestnik

   A czy w przedmuchach następuje spalanie?
   Jeżeli masz ciągły rozbiór ciepła to i spalanie powinno być ciągłe. Co do przedmuchów, to gdyby miały one wystarczyć do ogrzewania to co byłoby, gdyby np. zamknęły się wszystkie głowice termostatyczne na grzejnikach, małe bum?

   Pozdrawiam

  • #71308
   sylwcia055
   Uczestnik

   To dlaczego w piecu całkowicie wygasa , a potem dmuchawa musi napędzać aby uzyskać zadaną temperaturę? A słyszałem wersje , ze przesłona na dmuchawie powinna być otwarta do 2 cm. Czy to ma jakieś znaczenie? I to już by było ostatnie pytanie, dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam

  • #71307
   SERWIS
   Uczestnik

   Przysłona na dmuchawie jest po to, aby ograniczyć przegrzewanie kotła lub jego wzbudzanie mimo wyłączonej dmuchawy. Dzieje się tak przy zbyt dużym ciągu kominowym.
   Kocioł posiada dwa stany pracy: pierwszy stan to praca gdy temperatura jest niższa od zadanej i wtedy włączona jest dmuchawa i produkowane jest ciepło, drugi stan to podtrzymanie, w tym czasie najlepiej byłoby aby kocioł nie produkował ciepła, lecz tak się nie da, ale ilość tego ciepła ma być minimalna. Cykliczne włączanie dmuchawy konieczne jest dla podtrzymania żaru i dla wypchania gazów gromadzących się w komorze paleniskowej.

   Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.