prosze ustawienie pieca ht eko 15kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna prosze ustawienie pieca ht eko 15kw

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71302
      Jarek1
      Uczestnik

      Witam prosze o prawidłowe ustawienie pieca ht eko 15kw dom ma ok120m parter ok60m i jest to podłogówka i góra tyle samo ok15m podłogi łazienka i korytaż a w trzech pokojach są grzejniki , dom jest nowy ocieplony 15cm stropianu.Piec pracuje od ok 1 mca jestem z niego zadowolony ale w cieplejsze dni w domu było az za gorąco a grzejniki mamy do tej pory po zakręcane.Cały dom podłogowka daje rade ale jak tym regulowac temp.pompa od podłogi pracuje ciągle i zmniejszyłem troche temp. na zaworze(mieszaczu)trojdrożnym od podłogi co daje niższą temp. na podłogę.Zastanawiałem się na wstawienie termostatu pokojowego w salonie i podłączyc go do pompy od podłogi tylko niewiem czy to dobrze bo podloga wolno stygnie czy dalej nie bedzie gorąco.A jeszcze jedno zauważyłem ze popiół po wypaleniu się zbryla,skleja czy to dobrze?

    • #71304
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Popiół nie powinien się zbrylać i z tej przyczyny zmniejsz obroty dmuchawy na początek o jeden.
      Obowiązkowo powinieneś kupić termostat pokojowy, a nawet dwa, jeden na obieg grzejnikowy i jeden na podłogówkę.
      Nie wolno podłączać pompy pod termostat, nigdy. Termostat należy podłączyć pod sterownik kotłowy a następnie dzięki odpowiednim ustawieniom będzie on powodował bądź wyłączanie pompy bądź zamykanie zaworu mieszającego odcinając dopływ gorącego czynnika do instalacji grzewczej.

      Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.