Sterownik do domu dla pieca Q plus 25 kW

Strona główna Forum Pomoc techniczna Sterownik do domu dla pieca Q plus 25 kW

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71228
      Tomek
      Uczestnik

      Witam,
      właściwie już zdecydowałem o zakupie pieca Heiztechnik Q plus 25 kW ze standardowym sterowaniem pieca i chciałbym dokupić coś bezprzewodowego do domu.
      Proszę o poradę co wybrać najlepiej.
      Fajnie by było jak bym mógł odczytywać informacje z pieca i ewentualnie mógł nim sterować.

    • #71231
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterownik do tego kotła nie ma możliwości podłączenia dodatkowego pulpitu w celu podglądu tego co aktualnie się na nim dzieje. Możesz podłączyć termostat pokojowy ( uniwersalny, działający jako zwarty/rozwarty). Na termostacie będziesz mógł ustawić temperaturę w pomieszczeniu. Sterownik po odczytaniu osiągniętej temperatury rozewrze styki i tym samym zostanie wyłączona pompa od ogrzewania.
      Wybór sterowników na rynku jest bardzo duży, różnice polegają na ilości funkcji oraz wzornictwie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71230
      Wojtek
      Uczestnik

      Witam
      Też się nad tym zastanawiałem. Trochę denerujące jest to, że jeżeli chcę sprawdzić np. temperaturę cwu, to muszę iść do kotłowni.
      Myślę, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie w pokoju, elektronicznego termometru z dwiema sondami. Jedną umieścić w zasobniku cwu, a drugą przy kotle. To rozwiązanie daje tylko podgląd temperatur, ale ta informacja zwykle okazuje się bardzo przydatna. Z pewnością atutem jest brak ingerencji w automatykę kotła.
      Niestety nie znalazłem takiego termometru. Może zna ktoś jakieś estetyczne rozwiązanie?
      Pozdrawiam

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.