DasPell a paleniem drewnem

Strona główna Forum Pomoc techniczna DasPell a paleniem drewnem

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71201
      Łukasz Hadam
      Uczestnik

      Witam!
      Posiadam od dwóch miesięcy piecyk na pellet DasPell 20kW, posiada on awaryjne palenisko na drewno i tu moje pytanie ponieważ zostało mi trochę drewna opałowego, czy palenie drewnem bardzo jest szkodliwe dla pieca? I drugie moje pytanie na jakiej zasadzie to się odbywa, czy dmuchawa pracuje przy paleniu drewnem i czy jakieś parametry się ustawia na sterowniku?
      Pozdrawiam

    • #71207
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Palenie drewnem nie jest szkodliwe. Należy włączyć Tryb Pracy na RUSZT, rozpalić drewno na palenisku i włączyć kocioł. Dmuchawa pracuje do czasu osiągnięcia temperatury na kotle, a następnie robi tylko przedmuchy.
      Do regulacji procesu spalania służy parametr Moc nadmuchu ruszt znajdujący się w Modulacji mocy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71206
      Łukasz Hadam
      Uczestnik

      Czyli rozumiem że temperatura kotła będzie kontrolowana przez sterownik i utrzymywana na poziomie temperatury zadanej kotła takiej jak jest ustawiona przy paleniu pelletu czyli 70 st.

    • #71205
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterownik będzie utrzymywał temperaturę jednakże bardzo ważny jest Moc nadmuchu ruszt, który musisz ustawić samodzielnie. Ważne, aby nadmuch nie był zbyt duży bo zagotujesz wodę w kotle. Wszystkie drzwi muszą być zamknięte.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71204
      Łukasz Hadam
      Uczestnik

      No właśnie tego zagotowania wody się obawiam, a ten nadmuch to na jakim poziomie mniej więcej ustawić?
      I jeszcze pytanko czy sterowanie mieszaczem i CWU pozostaje bez zmian?

    • #71203
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sugeruję ustawić nadmuch między 20 a 30%. Sterowanie urządzeniami podłączonymi do sterownika przebiega bez zmian w stosunku do pracy na palniku.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.