Sterownik HT Tronic 100

Strona główna Forum Pomoc techniczna Sterownik HT Tronic 100

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71171

   Witam!
   Posiadam piec Heiztechnik Q HIT PLUS 11 kW wraz ze sterownikiem HT Tronic 100. W instrukcji sterownika podana jest tabela w której temperatura załączenia pompy obiegowej ma wartości od 30 do 60 stopni. Na moim sterowniku ustawiona jest wartość 45 stopni. Postępując według instrukcji chciałem zmniejszyć temp załączenia pompy, ale nie mogę zejść poniżej 45 stopni. Proszę o informacje w jaki sposób można zmienić właśnie ten parametr.

  • #71175
   Wojtek
   Uczestnik

   Witam
   Może tam być jeszcze opcja: min. temperatura pracy kotła. Spróbuj ją zmniejszyć może to o to jeszcze chodzi. Tak swoją drogą, to po co ma się pompa załączać prędzej? Moim zdaniem nie ma to sensu.
   Pozdrawiam

  • #71174

   Praca kotła jest 55 stopni i nie idzie jej zmniejszyć, poza tym nie chce jej zmieniać. A temp wyłączenia pompy jest o 5 stopni niższa czyli 40 stopni. A chciałbym aby pompą pracowała co najmniej do 30 stopni jak w piecu wygasa.

  • #71173
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   W nowych sterownikach temperatura załączenia pompy ma wartość minimalną 45 stopni C. Jest to podyktowane troską o dłuższą żywotność kotła. Pompa, która załącza się zbyt wcześnie wydłuża pracę kotła na niskich temperaturach – praca taka wiąże się ze skraplaniem kondensatu na zimnych ściankach, a tym samym korozją skracającą żywotność urządzenia.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.