Q HIT PLUS 20 nie chce się rozpalić

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q HIT PLUS 20 nie chce się rozpalić

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71167
      kubas98
      Uczestnik

      Witam.
      Jestem posiadaczem pieca Q HIT PLUS 20 od 2 lat nie miałem z nim problemów do teraz .Piec nie chce osiągnąć zadanej temperatury.Mam sterownik HT tronic 100 ,pale miałem rozpalam od góry ustawienia obr.min.1 max.6 temper.60 czas przedmuchu 15 czas między przedmuchami 3.0.Po ok.godzinie piec ma max.42 stopnie po otwarciu drzwi załadunkowych widzę tylko żar przy nacięciach doprowadzających powietrze z dmuchawy a po tym jak się miał spali i zejdzie poniżej tego otworu piec niemal gaśnie.Co może być przyczyną miał odpada u znajomego pali się super.Proszę o pomoc.

    • #71170
      kubas98
      Uczestnik

      W dniu dzisiejszym zaślepiłem otwory nadmuchu znajdujące się na tylnej ścianie kotła ( wyczytałem
      o tym gdzieś na tym forum) i miał jakby lepiej się rozpalił ale po ok.godzinie tamp. zaczęła spadać i już się nie podniosła .Co jest nie tak , miał zmoczony ok .24h przed .Może jakoś źle rozpalam.Proszę o odpowiedź.

    • #71169
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kwestia zaklejania otworów mogła zostać poruszona na którymś z forów internetowych, jednakże dotyczyła ona kotła miałowego Q Plus. Efektem takiego zabiegu jest dostarczenie większej ilości powietrza pod palenisko w przypadku spalania gorszej jakości miału. W kotle węglowym Q Hit Plus nie jest to zalecane.
      Sugeruję wyczyścić tylny kanał napowietrzający, zasypać mokry miał do najwyższego otworu, położyć drewno na środku paleniska i podpalić. Proszę zmniejszyć obroty maksymalne na 4.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.